#

Підставитися Кудриком: Хто Порошенку підсунув борщагівського козачка з георгіївською стрічкою?

09.10.2020 09:00
Підставитися Кудриком: Хто Порошенку підсунув борщагівського козачка з георгіївською стрічкою?
Голова Софіївської Борщагівки з "колорадом"

Ставка «Євросолідарності» на виборах у Борщагівській ОТГ на одіозну фігуру колишнього «регіонала» Олеся Кудрика взагалі може негативно позначитися на репутації партії у загальноукраїнському масштабі

ЄС чітко дала зрозуміти, що буде всебічно підтримувати претензії на головування в Борщагівській ОТГ сільського голови Софіївської Борщагівки Олеся Кудрика. Але тут виникає питання: чи дійсно належить цей персонаж до патріотів та державників, якими себе позиціонує і небезпідставно «ЄС»? Не кажучи вже про використання Кудриком у своїй передвиборчій боротьбі не зовсім чистих, а подекуди відверто брудних технологій. І щоб не бути голослівними, наведемо лише кілька фактів з політичної біографії Олеся Кудрика та його улюблених передвиборчих методів.

Історія «фарбованого лиса»

На минулих місцевих виборах у 2015 році чинний сільський голова Софіївської Борщагівки тріумфував як самовисуванець, але за підтримки БПП «Солідарність», яка на той момент була партією влади. Хто вже тоді напоумив Петра Порошенка зробити таку ставку в столичному передмісті із його «золотою» землею, досі залишається таємницею, бо Кудрик – великий майстер, як зараз модно казати, «перевзуватися в повітрі». Адже до Революції гідності Олесь Тимофійович дуже добре почував себе в іншій партії влади – Партії регіонів, від якої й переміг у 2012-му на позачергових виборах голови Софіївсько-Борщагівської сільради.

Причому цей тріумф Кудрика, як каже багато хто з мешканців громади, навряд чи обійшовся без тогочасного популярного тренду – масштабних фальсифікацій на користь «регіонала» із масовим залученням до виборчого процесу спеціально завезених «тітушок». А все тому, що Кудриком в часи президентства Януковича дуже щільно опікувався представник його «сімейного клану» у владі, голова Київської ОДА Анатолій Присяжнюк. Тепер цей політик очолює обласну команду партії «Наш край», і здавалося б, туди Олесю Тимофійовичу і дорога. Але ж ні – керманич Софіївської Борщагівки як справжній «фарбований лис» не любить напівтонів. Якщо вже зануритися в патріотичні кольори, то з головою. Як це, до речі, робив ще кілька років тому із показовим носінням на людях сумнозвісної георгіївської стрічки, що незабаром стала символом російської агресії проти України.


Відтак складається стійке враження, що Петру Порошенку і його соратникам хтось на виборах у Борщагівській ОТГ підсунув відвертого «засланого козачка». А це взагалі може негативно позначитися на репутації «Євросолідарності» у загальноукраїнському масштабі як в ході нинішніх місцевих виборів, так і після їхнього завершення. Бо потакання такій відвертій мімікрії окремих «гутаперчивих хлопчиків» навряд чи оцінить патріотичний виборець «ЄС».

Адмінресурс рулить

Окрім гарного нюху на пошук корисних політичних впливів Олесь Кудрик добре відомий майстерним використанням піару себе коханого за бюджетний кошт та іншим застосуванням наявного у себе адміністративного ресурсу. Так, за нашими даними, напередодні дня голосування очільник Софіївської Борщагівки має намір зробити своїм односельцям довгоочікуваний подарунок – оголосити про прийняття у місцевих забудовників на баланс сільради аж двох нових дитячих садочків. А що це значить для жителів новобудов у передмісті Києва, де останні роки спостерігається «бебі-бум», додатково пояснювати не треба - на території Борщагівської ОТГ у дитсадки треба записувати своїх дітей чи не перед їхнім народженням.

Отже, 14 жовтня у День захисника України Кудрик планує урочисто перерізати червону стрічку перед входом у ДНЗ біля ЖК «Софія Київська», а пізніше таку ж піар-процедуру під відео- та фотокамери вчинити із садочком поруч із ЖК «Уютний». Слід підкреслити, що за всю п’ятирічку своєї останньої каденції голова Софіївської Борщагівки не взяв на баланс місцевої влади жодного навчального закладу, хоча для того були всі підстави – споруджені забудовниками і ДНЗ, і навіть нова школа, котрі змушені були залишатися приватними навчальними закладами. Більше того, подейкують, що Кудрик свідомо відмовлявся це робити, керуючись певними корисними мотивами.

І ось тепер -  якесь нечуване «просвітління». Хоча, схоже, все це не спроста, а виключно заради передвиборчого піару за гроші платників податків. Що є банальним прикладом застосування сумнозвісного адмінресурсу, котрий на виборах у Борщагівській ОТГ, на жаль, продовжує рулити. Як і завезення штабом Кудрика так званих «виборчих туристів», тобто це коли виборці з одного населеного пункту змінюють своє місце реєстрації на те, де висувається кандидат, котрий таких «мігрантів» чимось, м’яко кажучи, мотивує. Принаймні, про застосування такої брудної технології стверджують кілька інсайдерських джерел у самому штабі Кудрика.  

«Зникнення» землі та «нечистий» розрахунок

Про сумнівні земельні схеми у Софіївській Борщагівці не писали хіба що надто ліниві ЗМІ, але останній подібний випадок просто перевершує всі попередні. Йдеться про плани щодо будівництва малої окружної дороги, яка пролягатиме через територію Борщагівської ОТГ та з’єднуватиме Житомирську та Одеську траси, що значно вирішить актуальну тут проблему заторів. Так ось при проєктуванні ця дорога мала бути 80 метрів завширшки, однак, за деякими даними, після втручання Кудрика як сільського голови в процес, на території очолюваної ним громади ширина автошляху раптово зменшилася до 60 метрів.

Іншими словами, частина землі, яка із самого початку виділялася під цю дорогу, кудись поділась. Ну, якісь там 20 метрів, скажете ви, це - суцільні дрібниці. Однак з огляду на всю протяжність дорожньої ділянки виходить цілих 20 гектарів такої «зниклої» землі. Аналогічно, за чутками, й з подібним «зникненням» виділених земель під будівництво конче необхідних для жителів ОТГ транспортних розв’язок: в проєкті вони були, а після відповідної «фільтрації» в будівлі Софіївсько-Борщагівської сільради – щезли у невідомому напрямку.

При цьому всьому жодної активної кампанії як такої Кудрик не веде, натомість намагається діяти щодо своїх конкурентів буквально проти всіх правил. Як це, наприклад, сталося на початку жовтня, коли на території Софіївської Борщагівки на вимогу заступника сільського голови Олександра Головка зняли кілька передвиборчих білбордів Олексія Кодебського - очільника сусіднього села Петропавлівська Борщагівка, який також балотується на посаду голови Борщагівської ОТГ. І таких конкретних прикладів застосування Кудриком адмінресурсу, на жаль, чимало. Плюс вже вищезгадана технологія «виборчого туризму». Але й це ще не все. Подейкують, що цей кандидат вже встановив цілковитий контроль за місцевим тервиборчкомом. Таким чином, у Кудрика є явні сумніви на рахунок того, як звичайні люди проголосують, головне, в його розумінні, – як ці голоси «порахують».

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст