#

Плювати на безпеку дітей: як Кудрик та його Лахтадир з Коберник знищують зразковий дитсадок у Борщагівській громаді

30.08.2021 09:05
Плювати на безпеку дітей: як Кудрик та його Лахтадир з Коберник знищують зразковий дитсадок у Борщагівській громаді
Олесь Кудрик

У 2017 році у Петропавлівський Борщагівці відкрився новий садочок «Чарівний Замок». Нова будівля та професійний колектив швидко зробили садок одним із зразкових садочків у селі, куди намагалися потрапити охочі. І хоча в селі були проблеми з потраплянням в садок та кількістю дітей, які б хотіли ходити до комунальних закладів, ані керівництво саду, ані керівні органи сільської ради не наважувалися цинічно нехтувати безпекою дітей, забиваючи групи великою наднормованою кількістю дітей. І це при багаторічному правлінні одіозного, якого постійно звинувачували у корупції, сільського голови села Олексія Кадебського. Але тут відбулось, як у відомій казці «Вбити дракона». Після об’єднання громад Петропавлівської та Софіївської Борщагівок під час вкрай брудної кампанії  та дуже сумнівних з точки зору закону виборів до влади в об’єднаному ОТГ прийшов колишній керманич Софіївської Борщагівки Олесь Кудрик. І ось тут й почалося.

Кудрик, через своїх кишенькових підлеглих, які опікуються питання освіти в новосформованому ОТГ, став під себе ламати керівників освітніх закладів. Допомагає йому у цьому Лариса Лахтадир, керівниця відділу освіти молоді та спорту  яка, фактично, виконує усі його вказівки та формує типові відповіді, які надсилає потім або за своїм підписом, або за підписом Кудрика.

«В садочках взагалі почало відбуватись беззаконня, одразу почали тиснути на керівників садочков, щоб добирали у вже існуючі та сформовані групи додаткових дітей, але тільки тих, списки яких відправляють з сільради. Як вони потрапляли у середині року, наприклад, у ті списки ви ж розумієте: або за гроші або по знайомству. Тут працює виключно ланцюжок: Кудрик - Лахтадир», - розповідає виданню «Моя Київщина» один з депутатів сільради, який захотів залишитись анонімно.

Як не дивно в тому феодальному світі, який будує Кудрик, не всі керівники навчальних закладів погодились на порушення законів та виконання забаганок керівництва сільради. Але особисто Кудрик того терпіти не став, та вирішив влаштувати терор.

І ось що ми бачимо на прикладі «Чарівного Замку»? Лише за 7 місяців (!) в садочку змінюється третій керівник. В будь-якій правовій державі такі постійні зміни керівництва викликали б подив та питання у, наприклад, обласних органів освіти. Але не в нас.

І тут в садочку, 22 червня цього року, відбувається ЧП. Виникає пожежа. Завдяки оперативним та фаховим діям персоналу діточок вивели, пожежники загасили пожежу. Реакція сільської ради? На офіційній сторінці у Facebоok, цитуємо: «У ДНЗ «ЧАРІВНИЙ ЗАМОК» У С. ПЕТРОПАВЛІВСЬКА БОРЩАГІВКА СТАЛАСЯ НЕПРИЄМНА СИТУАЦІЯ».

Обуренню мешканців, матусь, не було меж, ми додаємо тільки частину скріншотів:


І ось тут публічно вилізла головна та страшка проблема: переповненні групи по 30-35 діток. Люди питали, якщо наступного разу може статися трагедія, вихователі суто фізично не зможуть вивести таку кількість маленьких дітей. Реакція Кудрика, Лахтадир та сільради?

Дамо слово нашому інсайдеру з сільради: «Я знаю, до нього ходили та ходять стурбовані батьки, щодо неадекватності з наповненням садочків. Ну ви ж знаєте як він з людьми спілкується? Матами посилає та й усе».

Садочок зачинили на все літо. Майже все літо не проводили там робіт, потім, затягнувши усі строки таки провели тендери для… для закупівлі двоповерхових ліжок у групи. Тобто, замість вирішення питань щодо загрозливої кількості дітей взяли та ще більше вирішили збільшувати групи.

«Серед частини депутатів ходили розмови щодо неадекватності такого кроку, того, що ми порушуємо законодавство, але в керівництва сільради вважають, що доведення кількості діток в групі до 40-50 осіб  - то не є проблемою», - розповідає виданню «Моя Київщина» один з депутатів .

На офіційні звернення батьків щодо таких неадекватних дій по заповненню груп, керівництвом й Сільради й садочку була виведена загальна форма відповіді.

Наприклад, питання батьків, що фізично не вистачає ліжок для дітей. Відповідь: «не передбачено заборони використання одного ліжка більш ніж однією дитиною, а також, не прописано, що ліжко повинно бути закріплено за кожною дитиною»…

Там ще багато такого цинічного пекла та нахабного трактування законодавства не так, яким воно є, а так, як це вигідно новим Борщагівським царькам, але об’єм нашого матеріалу не дозволяє усе це цитувати.

Але вершиною не просто цинізму, а відверто скотського відношення феодала, який вже перейшов усі береги, є допис Кудрика на всіх зверненнях до нього: «Нa територiї Борщагівської сільскої територіальної громади функціонують 16 ліцензованих закладів приватної форми власності». Тобто, Кудрик прямим текстом пише: «Щось не подобається? Пішли на… у приватний садочок, ще й рота тут відкривають!». Рівно так само відповідає й Лахтадир від імені відділу освіти.

А що ж садочок? А після пожежі керівництво сільради вирішило змінить в черговий раз його очільницю та призначила таку собі Юлію Коберник на посаду директорки. І що ж зробила Коберник? А взяла та почала набирати у групи ще додатково дітей - плюс по 10 осіб на групу. І це при тому, що на дітей не вистачає шаф, столи для їжі розраховані не більше 30 чоловік (хоча понаднормово вже 40 і більше). При цьому, вже кінець серпня, але списки тих, кого ж додатково взяли – відсутні. Сама Коберник, так само як і її очільник, жодним чином не йде на контакт з громадою, зневажлива та груба у спілкуванні з батьками та й не відомо, чи підготувала садочок до відкриття. Станом на 30 серпня 2021 батьки з садочка, в якому понад 100 дітей не знають, чи буде він працювати, чи готовий до експлуатації, чи ні. А щось комусь не подобається? У Кудрика на те все відповідь: «Нa територiї Борщагівської сільскої териториальної громади функціонують 16 ліцензованих закладів приватної форми власності».

«Вони взяли людину, яка буде не думаючи підписувати та робити все, що її вони скажуть. Там же купа порушень. А щось трапиться – скинуть все на неї, або на вихователів, а вони, як завжди руки умили, кому треба занесли та й усе. А що там на тендерах відбувається по закупівлі їжі…», -  розповідає виданню «Моя Київщина» один з депутатів сільради. В якості мовчазного підтвердження його слів є факт того, що на офіційній сторінці садочку в якості директорки ще висить попередній керівник:


«Моя Київщина» вирішила трохи поцікавитись досвідом нової очільниці «Чарівного Замку» до приходу до садочку. Декілька кліків інтернету знайшли Коберник у пошуках роботи (при цьому, робиться акцент у резюме не виховательська чи педагогічна практика, а вміння бути «помічницею керівника»):


Ну а прийшла у Петропавлівську Борщагівку після роботи у Софіївській Борщагівки, звідки й сам Кудрик.

Оскільки корупція, феодалізм, абсолютне безправ’я та беззаконня відбувається в 3 кілометрах від Києва, то постає просте питання: а влада, взагалі є? Є обласне управління освіти? Прокуратура, НАБУ, ДБР чи СБУ? Бо по кожному пункту, який ми описали мають працювати усі ці організації – усім вистачить роботи. Бо – одного разу трагедії не сталося. Але хто гарантує, що з таким ставленням вона не станеться іншого разу?

Ну а тиша і відсутність реакції на все буде красномовною відповіддю на те, хто з ким і кого миє чия рука.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький