#

Побудував, відремонтував, відновив: із яким "багажем" Шмигановський іде на вибори до Яготинської ОТГ

14.09.2020 08:00
Побудував, відремонтував, відновив: із яким "багажем" Шмигановський іде на вибори до Яготинської ОТГ

"Моя Київщина" продовжує знайомити читачів із кандидатами на вибори до місцевих рад. Сьогодні ми дізнаємося про ситуацію на Яготинщині, що після виборів офіційно увійде до Бориспільського району. Одним із тих, хто має намір очолити Яготинську ОТГ є знаний у рідному краї колишній правоохоронець та ексголова Яготинської РДА Василь Шмигановський. Варто зауважити, що до роботи в органах місцевого самоврядування Василь Шмигановський присвятив службі в правоохоронних органах України майже 30 років. По завершенню поліцейської кар’єри він працював начальником у Яготинському, а пізніше в Переяслав-Хмельницькому об’єднаному управлінні Пенсійного фонду України Київської області. Згодом, у квітні 2018 року, Василь Шмигановський був призначений на посаду голови Яготинської районної державної адміністрації та попрацював там майже півтора року. Свого часу Василь Шмигановський двічі балотувався в мери Яготина. Наразі ж чоловік є одним із кандидатів на голову Яготинської ОТГ від політичної партії "Європейська солідарність"

За 15 місяців роботи на посаді голови РДА Шмигановському вдалося покращити життєдіяльність району в низці галузей. Почав із найбільш наболілих питань на Яготинщині – доріг. Так, вдалося провести капітальний і поточний ремонти на дорогах у селах Капустинці, Лемешівка, Панфили, Фарбовано, Черняхівка та провести капітальний ремонт дороги від виїзду з Яготина до села Сотниківка. Зокрема, за сприяння тодішнього голови КОДА Олександра Терещука, вдалося провести капітальний ремонт вулиці Толбухіна в Яготині, а за сприяння почесного жителя міста ексгенпрокурора Віталія Яреми капітально відремонтувати центральну артерію міста – вулицю Незалежності (від Площі Танкістів до Алеї слави).

Окремий внесок був зроблений і в напрямку культури. За безпосередньої підтримки Василя Шмигановського було проведено ремонти в Фарбованському та Лемешівському будинках культури. Окрім цього, вдалося вирішити питання з водопостачанням до музичної школи та провести ремонт у хореографічному класі дитячої школи мистецтв.

Також не можна не згадати приведених до ладу в селі Годунівка пам’ятників героям Радянського Союзу та могил загиблих під час Великої вітчизняної війни парашутистів (із встановленням нових пам’ятників на могилах загиблих).

Багато змін відбулося і в освітній сфері. Шмигановському за сприяння ексголови КОДА Олександра Терещука вдалося отримати фінансування в понад 21 млн грн на утеплення Яготинського НВК №3. У тому ж навчальному закладі відремонтували покрівлю, провели опалення у старому приміщенні та спортзалі.


Ремонт даху та заміну вікон було проведено й у спортзалі Яготинського НВК№1. Зокрема, заміна опалення відбулась у двох дитячих садках міста – "Зірочка" та "Дюймовочка". Близько двох десятків вікон встановили у Фарбованській школі, а у двох класах Лемешівської школи була замінена підлога. Тут не можна не згадати й вирішене питання з облаштуванням свердловини для Черняхівської школи, яка до того часу мала проблеми з водопостачанням. Також провели оплату в розмірі понад 1,2 млн грн на технічну документацію щодо заміни електропроводки в НВК №1 та підведення школи до каналізаційних мереж міста. Окрім вищезазначеного, у навчальні заклади району були придбані інтерактивні дошки та рояль для школи мистецтв.

Вдалося допомогти учням хореографічного відділення школи мистецтв із автотранспортом під час їх поїздок на фестивалі та конкурси. Варте уваги й те, що в Яготині відкрили інклюзивний центр за сприяння Василя Шмигановського, який не лише не дозволив передати приміщення на баланс міста, а й вирішив використати його за призначенням. Наразі центр оснащений інтерактивним, ігровим та корекційно-розвитковим обладнанням, кабінетом фізкультури та сенсорною кімнатою, а з дітками займаються професійні логопед, психолог та дефектолог.


У питаннях охорони здоровя також відбулися суттєві зрушення. Під головуванням тодішнього  очільника Яготинської РДА було проведено реформування, а саме: відкрито амбулаторію на мікрорайоні ПТФ та ФАПи в селах Годуновка, Черняхівське, Кайнари та Фарбовано. Окрім того, за сприяння Віталія Яреми, центральна районна лікарня отримала нову апаратуру: пересувний та стаціонарний рентгенапарати та три кислородні генератори для реанімації. А завдяки співпраці з меценатом Йозефом Циглером у лікарні вдалося обладнати сучасне стерилізаційне відділення, аналогів якому немає на Київщині, а також отримати реанімобіль із Німеччини. Поповнилася лікарня й сучасним відеоендоскопом вартістю 3 млн грн. Це стало можливим за сприяння сільських рад, які надали субвенційні кошти.

Загалом за час роботи Василя Шмигановського головою Яготинської РДА було втілено в життя чимало проєктів. Утім, досить короткий термін перебування на посаді (15 місяців) унеможливив запровадження низки інших планів та задумів щодо розвитку Яготинщини. 

На думку кандидата, десятки років у Яготині не відбувалося жодних зрушень, тому Шмигановський неодноразово заявляв, що має зовсім інше бачення розвитку рідного краю.


Програма кандидата – досить об’ємна та охоплює чималу кількість напрямків. Першочергові її завдання – створення стратегії розвитку громади на 2021-2026 роки, вирішення питання автобусних маршрутів загального користування між населеними пунктами Яготинської ОТГ, створення єдиного КП із розширенням сфери діяльності (вивіз сміття, благоустрій сіл, ритуальні послуги та ін.), забезпечення медзакладів сучасним обладнанням, систематичне проведення ремонту доріг, облаштування вуличного освітлення в кожному населеному пункті, створення програми по фінансуванню шкільних гуртків та секцій, облаштування місць відпочинку та дитячих майданчиків, втілення в  реальність питання соціального житла для молодих спеціалістів, мешканців Яготинщини, які стоять у черзі на житло та багато іншого.

Наразі Василь Шмигановський має сподівання, що обіцяне таки вдасться виконати вже на посаді голови Яготинської ОТГ. Нагадаємо, до місцевих виборів лишилося півтора місяця, а вибори в Яготині обіцяють бути надзвичайно гарячими.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка