#

Погрози розправою: як ексрегіонал Сабадаш вирішив стати ворогом преси

17.12.2022 08:09
Погрози розправою: як ексрегіонал Сабадаш вирішив стати ворогом преси
Сабадаш зробив кар'єру як раз в часи Януковича

Нещодавно в центрі Києва відбувся неприємний інцидент. У кафе на Печерську, недалеко від обладміністрації, до представника інформаційного агентства "Моя Київщина" підійшов депутат Київської обласної ради Володимир Сабадаш у супроводі двох своїх друзів, які голосно називали його своїм командиром. І тут почалося…

Колишній "регіонал" і багаторічний мер Василькова Володимир Сабадаш, як і його товариші були одягнені у військову форму (зараз це модно деяким псевдопатріотам ходити "а ля воєнний"). Уніформа явно додала їм упевненості, якщо не сказати нахабності. Вони почали спілкуватись із представником "Моє Київщини" мовою погроз.

Із сумбурного потоку лайливих фраз стало зрозуміло, що їхня нервова поведінка безпосередньо пов’язана з невдоволенням нашою професійною журналістською діяльністю. Так, стало зрозуміло, що тяжко переживають через вихід однієї з публікацій, де був згаданий ексрегіонал Сабадаш.

Депутат обласної ради від "За майбутнє" та його супутники в агресивній формі вимагали від представника ЗМІ спростування публікації, розміщеної на сайті інформаційного агентства "Моя Київщина", про яку представник видання мав дуже умовне уявлення.

Представник видання запевнив, що готовий розібратися цивілізовано в цій ситуації, а при потребі – надати Сабадашу можливість висловитись і опублікувати свою точку зору. На жаль, журналіст так і не виявив бажання врегулювати конфліктну ситуацію шляхом цивілізованих переговорів.

Свідками події стали відвідувачі та персонал закладу, а також чинний народний депутат України від владної партії Президента Зеленського. Сабадаш та два його товариша в один голос погрожували фізичною розправою над громадянином та… примусовою мобілізацією представника незалежного видання до лав ЗСУ.

Натомість громадянин України як представник інформаційного агентства зі стажем роботи у журналістиці понад 20 років звернувся до правоохоронних органів із такими вимогами:

  • дати правову оцінку діям депутата Сабадаша щодо погроз фізичною розправою в бік журналіста незалежного ЗМІ;
  • встановити особи його супутників та їхні повноваження щодо примусової мобілізації громадянина України до лав ЗСУ;
  • встановити, де перебував депутат Сабадаш напередодні та на момент початку повномасштабного вторгнення російської армії 24 лютого 2022 року, а також чим він займався від початку оборони Київщини та впродовж наступних місяців.

Відповідно, представник інформагентства за рекомендацією адвокатів подав заяви до компетентних органів. Провадження щодо них відкриті і журналісти чекають чесного, неупередженого і публічного розслідування. Згідно чинного законодавства, окрім безпосередньої заяви щодо інциденту, до Генерального прокурора та Міністра внутрішніх справ передані звернення з проханнями забезпечити всебічне та неупереджене розслідування вищезгаданого інциденту. А до керівництва Верховної Ради та Офісу Президента направлені звернення для забезпечення контролю законності розслідування та захисту прав журналістів незалежного видання.

Утім, ми також вирішили трошки нагадати жителям Київщини про те, хто ж такий Володимир Сабадаш, який так вільно себе почуває, дозволяючи собі поведінку російського гопника.

Для довідки:

Володимир Сабадаш – один із найбільш одіозних політиків Київської області. Він багаторічний член "Партії регіонів" президента-втікача Віктора Януковича, чимало років очолював районний осередок політсили. Саме за президентства "легітимного" Сабадаш зумів зробити вельми непогану політичну кар’єру. Тут дуже допомогла дружба Сабадаша з тодішнім головою Київської ОДА Анатолієм Присяжнюком, який входив у неформальну групу "газовиків" Фірташ-Львочкін-Бойко.

Деякі ЗМІ свого часу писали навіть про родинні зв’язки між Сабадашем та Присяжнюком (але ця легенда скоріше була вигідна саме Сабадашом). Як повідомляли нашому виданню обізнані джерела, історія їх стосунків була значно прозаїчнішою: майбутнього мера Василькова на той момент всесильному губернатору Київщини спустили "згори". Посприяв його росту особисто Юрій Бойко, який донедавна очолював ОПЗЖ та був одним із очільників уряду Азарова. Мало хто знає, але Сабадаш у часи роботи в СБУ курував саме НАК "Нафтогаз", із "усією люттю" викриваючи кримінальні. У підсумку керівник "Нафтогазу" Юрій Бойко став не лише його спонсором, а й наставником. У результаті Присяжнюк усіляко допомагав опікувався молодим Сабадашем, звідти й склалося враження про їх родинні зв’язки.

У 2013 році Сабадаш, який за часів Януковича обіймав посаду голови Васильківської РДА, попри скандали та відверті фальсифікації на виборах, став мером Василькова. Завдяки лобізму "газовиків", які після втечі Януковича зуміли зберегтися на верхніх щаблях української політики, "регіонал" Сабадаш у 2015 році знову переміг на місцевих виборах.

І хоча до нього періодично виникали серйозні претензії (наприклад, саме під час його керівництва у військового аеродрому забрали частину землі під забудову), Сабадаш протримався на своїй посаді до 2020 року. А далі зіграв у хитру гру: як розповіли нашому виданню інформовані джерела, перед місцевими виборами Сабадаш почав буквально шантажувати основних кандидатів у мери Василькова своєю участю на виборах. Його балотування могло серйозно змінити хід виборчого процесу – він би не переміг, але цілком міг би зіпсувати кампанію. Говорять, що за свою пасивність Сабадаш отримав відступні, що вимірювалися цифрою з шістьма нулями.

Величезна кількість кримінальних не завадила Сабадашу залишитися в регіональній політиці. На виборах до обласної він примкнув до політсили "За майбутнє", що здебільшого стала прихистком для колишніх "регіоналів". У Сабадаша склалася давня дружба з очільником "За майбутнє" на Київщині, колишнім першим заступником Присяжнюка в Київській ОДА Ярославом Москаленком. Як не дивно, Москаленко теж "регіонал", який став відомий широкому загалу 16 січня 2014 року, коли демонстративно, двома руками, голосував за "диктаторські" закони у парламентській залі.

За інформацією нашого видання, після повномасштабного вторгнення Сабадаш подався з Київщини на захід і опинився за кордоном, де пересидів окупацію Київщини. Коли на горизонті замайоріла посада в СБУ, повернувся назад. Щоправда, із призначенням щось не склалося. А тому довелося одягти військову форму і вештатися по Києву

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст