#

Поліція і освіта об'єднують зусилля: у Білій Церкві презентували унікальний проєкт

31.05.2021 08:00
Поліція і освіта об'єднують зусилля: у Білій Церкві презентували унікальний проєкт
Фото з місця події

28 травня в Білій Церкві відбувся старт масштабного пілотного проєкту "Поліцейський – учасник освітнього процесу"

Співпраця поліції та школи сьогодні – безпечне майбутнє нації завтра! Саме під таким гаслом відбулась презентація проекту «Поліцейський – учасник освітнього процесу» у Білій Церкві, де перші 30 ювенальних  поліцейських усіх районних управлінь поліції Київської області отримали сертифікати про завершення навчання.

Унікальний проєкт ініційований Національною поліцією України, Київською обласною державною адміністрацією та Головним управлінням Національної поліції в Київській області. А основною його метою є безпосередня участь поліцейського у шкільному житті, яка сприятиме формуванню безпечного дитячого середовища, профілактиці булінгу, залежності, а також попередженню конфліктів між учнями та вчителями. Крім того, до повноважень поліцейського входитиме викладання у школі.

Захід відбувся за участі голови Національної поліції України Ігора Клименка, очільника Київської облдержадміністрації Василя Володіна, начальника Головного управління Національної поліції в Київській області Андрія Нєбитова, керівника Київської обласної прокуратури Олексія Хоменка, міського голови Білої Церкви Геннадія Дикого, представників Департаменту освіти та науки КОДА, а також директорів шкіл.

Презентуючи проект, керівництво Нацполіції України та Київщини, а також очільник КОДА , акцентували на його важливості та розповіли про етапи впровадження. За кожною школою, яка братиме участь у проєкті, буде закріплений ювенальний поліцейський, завдання якого не наглядати за дітьми, а стати їм авторитетним старшим другом, порадником, консультантом у кризових ситуаціях, захисником від насилля чи інших негативних явищ.

 Варто зауважити, що в Україні налічується понад 7 мільйонів дітей, з яких 4 мільйони – це учні середніх шкіл. Саме категорія дітей віком від 13 до 18 років найбільше страждає від різних проявів насильства і чимало з них скоюють злочини. Відносно дітей, протягом цього року скоєно 1300 злочинів, а 450 дітей скоїли тяжкі та особливо тяжкі злочини. Окрім того, щотижня в Україні 10-15 дітей намагаються покінчити життя самогубством. Тож, як зазначив голова Національної поліції України Ігор Клименко, не звертати увагу на проблеми підготовки і виховання майбутнього покоління ми не маємо права. Власне тому було ініційовано даний проєкт:

«Поліцейський - учасник освітнього процесу. Це не охоронець в школі, а спеціаліст, який глибоко розуміє суть проблеми дітей, проводить роботу з попередження проявів насильства та злочинів, спілкується з викладацьким складом та доносить до свого керівництва проблему, яка  є в тому чи іншому регіоні. Тому, ми звернулись до губернаторів областей, до голів територіальних громад та керівників управлінь освіти і соціального захисту, аби будувати роботу спільно. Це наші діти і ми не маємо допустити, щоб жодна дитина постраждала чи стала на шлях злочину, не почавши дорослого життя».

За ініціювання даного пілотного проекту та його старту саме в Київській області керівництву держави та Нацполіції подякував голова КОДА Василь Володін. Він зауважив, що в сучасному світі дуже важливо убезпечити дітей від ризиків, захистити від необачних вчинків, навчити відповідально ставитися до своїх обов’язків і поважати права інших людей. Тож анонсував успішне провадження проекту в школах Київської області:

 «Ми маємо приділяти нашим дітям більше уваги, і держава, як і місцева влада мають опікуватися цим питанням. Дякую, що обрали Київську область як пілот. Цей проект на сьогоднішній день є нагальним. Соціальні м Аби ефективно виконувати свою роботу, поліцейським потрібно вміти налагоджувати комунікацію з дітьми. У зв’язку з цим спочатку провели серед працівників ювенальної поліції відбір  потенційних учасників проєкту, які пройшли навчання на базі Київського обласного інституту післядипломної освіти педагогічних кадрів. Я впевнений, що вони зі своєю роботою справляться на найвищому рівні».

Зокрема очільник КОДА, в якості подарунку, передав спеціальні набори, які допомагатимуть поліцейським навчати дітей правилам дорожнього руху. Загалом сьогоднішні випускники отримають усі необхідні засоби, необхідні для роботи. Під час заходу ювеналам було вручено оргтехніку від Білоцерківської територіальної громади.

Правоохоронці, освітяни, батьки, органи місцевого самоврядування, лише у співпраці досягнуть високого рівня правосвідомості підростаючого покоління. Так вважає очільник поліції Київщини Андрій Нєбитов, який зауважив, що іноді підлітки стають на шлях злочинності саме у шкільному віці. Власне тому, зауважив, зупинити це можна лише разом:

«Поліція не є першим номером у вихованні і навчанні дітей, але ми сьогодні є першими хто ініціює цей проект. Філософія в нас дуже проста: разом місцеві органи влади, батьки, вчителі і правоохоронні органи роблять все щоб наші діти були захищені від будь якого негативного впливу. Завдяки ініціативі голови Національної поліції розпочато серйозний процес реформування підрозділів ювенальної превенції і впровадження шкільних поліцейських – це ще один важливий крок для захисту дітей. Як кажуть – ми не підведемо».

На останок Андрій Нєбитов вернувся до офіцерів поліції «ювеналу» першого випуску із проханням служити чесно, відповідально, професійно та побажав, аби людяність та небайдужість стали запорукою у роботі.  В свою чергу представників місцевої влади, освітян та батьків керівництво Нацполіції прохало підтримувати даний проект, надаючи свої пропозиції та зауваження.

В реаліях сьогодення ювенальний поліцейський при школі – це суттєвий крок для підвищення ефективності та результативності превентивної роботи. В цьому впевнений випускник та лейтенант поліції, інспектор Обухівського районного управління сектору ювенальної поліції ГУ НП в Київській області Віталій Замуруєв:

«Ювенальний поліцейський повинен знати все, що стосується дітей, для того, щоб убезпечити не тільки їх, а й допомогти їхнім батькам. Ми співпрацюємо зі школами, педагогічними колективами, адміністраціями та громадськими організаціями. Молодь – наше майбутнє і потрібно їм допомагати, виховувати їх та давати шанс виправлятися».   

Від так, за кожною школою, яка братиме участь у проєкті, буде закріплений ювенальний поліцейський, завдання якого стати для учнів авторитетним старшим другом, порадником, консультантом у кризових ситуаціях, захисником від насилля чи інших негативних явищ. Цей проєкт є унікальним, оскільки відповідає інтересам усіх учасників освітнього процесу, представників правоохоронних органів і мешканців громад Київщини.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка