#

Політичний "флюгер", або Нові розбірки у Фурсівській ОТГ

07.05.2019 05:00
Політичний "флюгер", або Нові розбірки у Фурсівській ОТГ

В одній з об’єднаних територіальних громад Київщини з центром у Фурсах, що на Білоцерківщині, спостерігається тривалий скандал. «Моя Київщина» спробувала розібратися, чому як в одній ОТГ влаштовуються цілі політичні баталії через бажання взяти владу

Буквально одразу після утворення селищної ОТГ в Фурсах виникли непорозуміння та труднощі зі злагодженою роботою депутатів. Зокрема, боротьба почалася через те, що кожен депутат хотів очолити якусь певну постійну комісію чи обіймати якусь  посаду. Були і непорозуміння між депутатами та деякими депутатськими групами з головою Миколою Фурсенко.  Тоді ці питання вирішувались і на сесії, і кулуарно. Депутати намагалися ділили вплив на ситуацію в ОТГ. Згодом негаразди вляглися і робота налагодилась: належним чином запрацювали виконавчий комітет, депутатські комісії, а яскравим показником злагодженості стало виконання бюджету.

Утім, нещодавно протиборство у Фурсівській ОТГ знову поновилося.  «Моя Київщина» вирішила з’ясувати,  в чому причина негараздів. Приводом для конфлікту послужило рішення про виключення місцевого активіста Богдана Тихончика з виконавчого комітету Фурсівської сільської ради. За словами представників виконкому, останньою краплею конфлікту між ним і членами виконкому стала історія  з вирізкою лісу в мікрорайоні Гайок, коли останній підтримав це рішення на голосуванні.

Нагадаємо, у лютому цього року виконкомом було видано ордер на вирубку 830 дерев. Дозвіл на видалення дерев та чагарників, що потрапляють в зону влаштування доріг внутрішнього користування, надавався Дачно-будівельному кооперативу «Комфорт-Хаус». Таке рішення вилилося у чималий скандал і тоді Тихончик швидко змінив свою позицію, різко змінивши думку і почавши захищати дерева.

«Коли історія із вирізкою дерев обернулася скандалом, і потрібно було відстоювати інтереси громади та своїх колег, Тихончик повернув зовсім в інший бік – як флюгер.  А після виключення з виконкому взагалі почав на усіх лити бруд, звинувачуючи колег у скандальному рішенні з Гайком. І це попри те, що сам голосував за це», - розповів депутат Фурсівської сільської ради Геннадій Прищепчук нашому виданню.

Варто відзначити що деякі депутати Фурсівської сільської ради називають таку поведінку цілком передбачуваною та закидають активісту Тихончику політичне запроданство, зокрема, через його політичне пристосуванство. Мовляв, свого часу Богдан Тихончик стояв на барикадах Майдану від партії «Свобода»,  але як тільки у політсили просів рейтинг він одразу ж виплив  у  партії Юрія Дерев’янка «Воля», очоливши районну організацію даної політсили. Але це тривало допоки і там не почалися проблеми.  Потім він опинився у Саакашвілі, а згодом прийшов і до групи депутатів від Надії Савченко, аби взяти участь у виборах.  Люди знову йому повірили, але коли Надію Савченко заарештували, перебіжчик пішов до команди чинного президента Петра Порошенка. Зараз, після перемоги Володимира Зеленського, він знову міняє свою позицію на користь нового  президента.

Як вдалося дізнатися нашому виданню, вже колишній член виконкому Тихончик зараз разом з окремими депутатами планує йти на наступні  вибори Фурсівської ОТГ вже під новими стягами. Команду формують також  із тих кандидатів, які балотувалися минулого разу, про те до ради громади не пройшли.

«Богдан Тихончик в даному випадку залучився підтримкою Юрія Солов’я, голови Пищиканської сільської ради, депутатів Фурсівсьої сільської ради  Григорія Олексієнко, Ігора Ковтуна, Харути та деяких інших. Разом вони планують йти на вибори до ОТГ. Наразі у них  риторика така – команда, яка прийде до влади і всіх покарає. Ці люди хочуть виграти та створити більшість, адже  наша більшість їх не  влаштовує. Чому, незрозуміло, адже ми завжди голосуємо за всі соціальні проекти та важливі для громади рішення. Кошти в громаді діляться на дві частини, одна з них, найбільша частина йде на зарплати а інша розподіляється порівну між селами, на садочки, дитячі майданчики, ремонти доріг, освітлення, комунальне господарство тощо»  - розповів один з депутатів Фурсівської сільської ради.

Як стало відомо від окремих представників влади у Фурсах, певні одіозні фігури за минулої депутатської каденції привласнили кілька земельних ділянок.  І саме активіст та на той час член виконкому Тихончик ще понад півроку тому збирався оприлюднити цю інформацію на широкий загал.  Утім, замість цього, як розповідають власні джерела,  схоже,  вдався до шантажу: «Замість того аби оприлюднити ці імена, Богдан Тихончик  звернуся до тих депутатів та їх родичів та вирішив з ними домовитися на певних умовах. Яких саме, ми не знаємо, але про це свідчить той факт, що наразі він їх вже не критикує та навіть співпрацює з ними усіма» - розповідає Прищепчук.

Іван Сергієнко, для «Моєї Київщини»

Читати "Моя Київщина" у Telegram