#

Попіаритися за чужі: чому Гудзенко втрачає округ на півдні Київщини

13.12.2018 06:04
Попіаритися за чужі: чому Гудзенко втрачає округ на півдні Київщини

Нардеп від Блоку Петра Порошенка Віталій Гудзенко, який представляє округ №92 з центром в Узині, схоже вже почав парламентську кампанію. Причому зробив це в притаманному для себе стилі – використовуючи бюджетні кошти для демонстрації власної турботи. Чому це йому не допоможе, розбиралася «Моя Київщина»

Історія з встановленням флюорографа у Тетієві показала: Гудзенко вже почав виборчу кампанію на окрузі №92, де він переміг у 2014 році, і явно хоче повторити результат у 2019 році. Власне схема, яку використовує Гудзенко для свого піару, проста і нехитра. Флюорограф було куплено за державні кошти, але усі лаври приписали нардепу, завдяки якому, згідно з повідомленням офіційної сторінки Тетіївської міськради, «було виділено частину коштів на новий флюорограф з державного бюджету, а іншу частину забезпечили місцеві бюджети». Жодної власної копійки один з найбільших латифундистів Київщини так і не витратив.

Варто зазначити, що на свій округ у 2017 році Гудзенко залучив понад 38 млн грн державних субвенцій. Розрахунок простий: ці кошти мають допомогти члену фракції "БПП" здобувати підтримку виборців. Але є кілька «але», які можуть порушити плани амбіційного народного депутата. По-перше, важливим моментом є відсутність адміністративного контролю з боку Гудзенка над всіма районами, які входять до його округу. Нагадаємо, йдеться про Білоцерківський, Володарський, Ставищенський, Таращанський, Тетіївський та частину Сквирського району. Навіть у рідному для Гудзенка Білоцерківському районі райадміністрацію очолює Геннадій Джегур – людина з орбіти олігарха Василя Хмельницького, який у 2017 році під час виборів до Узинської ОТГ допоміг "ляшківцю" Вітаію Гринчуку очолити громаду.

Тетіївський район разом з райцентром, за великим рахунком, підконтрольний місцевому аграрію, власнику компанії «ТАК-Агро» Руслану Голубу, який сам може піти у народні депутати. Ставищенський район у листопаді очолив Володимир Репета, ставленик голови Київського обласного осередку «Опоблоку». Наразі вакантними є Володарська і Таращанська РДА.

По-друге, схоже, що Гудзенко не дуже котується зараз на вулиці Лаврській у Києві, де знаходиться центральний штаб Блоку Петра Порошенка. Як вже раніше писала «Моя Київщина», 30 листопада там відбулися збори кураторів округів Київської області. Гудзенка на захід не запросили…

При цьому у Гудзенка вимальовуються два серйозних конкурента – з «Батьківщини» Віктор Світовенко, учасник виборів до ВРУ 2012, 2014 років, який у разі перемоги на президентських виборах Юлії Тимошенко може розраховувати на перемогу.

Утім, є ще одна фігура, яка може посунути Гудзенка. Йдеться про Леоніда Глиняного - бронзового призера виборів 2014 року, який має величезну фінансову базу. Власник земельних активів, Глиняний має відношення до Білоцерківської ТЕЦ  та ТОВ «Сквирський комбінат хлібопродуктів», Шамраївського цукрового заводу. Депутат облради Глиняний – серйозний гравець в політично-бізнесових колах Сквирського, Білоцерківського районів та місті Біла Церква. І у разі вчасного початку роботи над кампанією він має шанси обскакати усіх.

Тим паче, що є висока ймовірність того, що у разі забезпечення другої каденції Петра Порошенка саме Глиняний, а не Гудзенко стане кандидатом від влади. У такому разі нинішньому нардепу можуть не допомогти ані куплені за державні кошти флюорографи, ані вміння домовлятися на місцях з місцевими «елітами»…

Читати "Моя Київщина" у Facebook