Позачергові вибори на Київщині: «спортсмен»-втікач Онищенко з 93 округу
Нардеп Олександр Онищенко хоче повернутися в Україну, аби знову поборотися за крісло у парламенті. Політик заявив що йтиме по 93-му округу (м. Переяслав-Хмельницький, м.Ржищів, Миронівський, Богуславський, Кагарлицький, Рокитнянський райони). ЦВК – проти…
Онищенко втік із України у 2016 році та перебуває у розшуку, хоча Інтерпол відмовився оголошувати його в міжнародний розшук. Того ж року Верховна Рада позбавила нардепа імунітету. Днями позафракційний народний депутат подав документи до Центрвиборчкому для участі у позачергових виборах до Верховної Ради. Але у ЦВК відмовилися зареєструвати його кандидатом на вибори до парламенту через те, що він протягом останніх 5 років не проживав в Україні. Відмову ЦВК нардеп оскаржив у суді. Шостий апеляційний суд погодився з аргументами Онищенка, що той з 2016 року й по теперішній час перебуває поза межами держави, бо нібито представляв Україну на змаганнях із кінного спорту «у статусі вершника». ЦВК не повірила в цю маячню, подавши апеляційну скаргу.
На початку 90-х Онищенко, котрий тоді носив прізвище батька - Кадиров, був членом однієї з найбільших в Україні організованих злочинних груп, яку очолював «авторитет» з Києва Володимир Кисіль В кінці 90-х Кадиров взяв прізвище матері і зайнявся легальним бізнесом - торгівлею газом. У 2011 році придбав 90% акцій приватного акціонерного товариства Пласт (видобуток природного газу і конденсату, видобуток нафти, розподіл і постачання природного газу). Журнал «Фокус» двічі включав Олександра Онищенко в рейтинг «200 найбагатших людей України»
Політична кар’єра Онищенка розпочалась у 2010 році, коли останній був обраний депутатом Київської обласної ради за списком Партії Регіонів. У 2012 році від цієї ж партії пройшов до парламенту по 93 округу. Будучи депутатом, Онищенко зайняв посаду заступника голови Комітету Верховної Ради України з питань паливно-енергетичного комплексу, ядерної політики та ядерної безпеки. Із 2014 року - народний депутат 8 скликання, обраний за мажоритарним округом №93 як безпартійний само висуванець, ставши членом депутатської групи «Воля Народу». 5 липня 2016 року року позбавлений депутатської недоторканності.
Підозрюється НАБУ у створенні злочинної організації, шахрайстві, корупції та інших злочинах, що завдало Україні шкоди на 3 млрд. гривень. За даними НАБУ, Онищенко з поплічниками продавали газ держпідприємства «Укргазвидобування» за допомогою кількох своїх компаній через «псевдобіржі». Керівниками злочинного угрупування, крім самого депутата, вважаються його матір Інесса Кадирова і бізнесмен Валерій Постний.
У 2012 та 2014 роках займався організацією схем підкупу виборців. Заявив, що заплатив 6 млн доларів Давиду Жванії за місце у Верховній Раді у 2014 році.
Також Онищенко заявляв, що платив Ігорю Кононенку по 2000 грн за кожну тисячу кубометрів газу, поставленого його на державні підприємства через «Центренерго». В обхід нормативних актів «Чорноморнафтогазу» і без дозволу НАК “Нафтогаз” фірма Онищенка отримала право на розробку двох газових родовищ на шельфі Чорного і Азовського морів. НАБУ встановило наявність в Онищенка паспорту громадянина Греції. Зокрема, СБУ порушила проти Онищенка кримінальну справу за статтею «державна зрада», проте не висувала йому підозру. Суть справи - отримання паспорту громадянина РФ та нібито контакти з ФСБ.
Окрім всього цього Онищенка називають прогульником та кнопкодавом у Раді. Що ж до свого рідного округу, то він там зі зрозумілих причин не з’являється вже кілька років. Що не заважає з’являтися його людям, які продовжують роздавати «грічку». А на кожні свята округ заклеюється білбордами з «фейсом» Онищенка-Кадирова. До виборів…
Читати "Моя Київщина" у Telegram