#

Президент Зеленський: Це не просто вторгнення Росії в Україну, це початок війни проти Європи

25.02.2022 14:15
Президент Зеленський: Це не просто вторгнення Росії в Україну, це початок війни проти Європи
Володимир Зеленський

Сьогодні, у другий день російського вторгнення, Президент України Володимир Зеленський записав чергове звернення до громадян України

Володимир Зеленський розповів, що канцлер Німеччини Олаф Шольц учора сказав про вторгнення Росії в Україну, що Європа такого не бачила 75 років. І це правда, проте, не вся. Президент заявив:

Це не просто вторгнення Росії в Україну, це початок війни проти Європи. Проти єдності Європи. Проти елементарних прав людини у Європі. Проти всіх правил співіснування на континенті. Проти того, що європейські держави відмовляються ділити, саме ділити кордони силою.

Зеленський констатував, що вже другий день міста України зазнають ракетно-бомбових ударів:

Танкові колони та авіанальоти максимально схожі на те, що Європа вже давно бачила – під час Другої світової війни і про що говорила "ніколи знову". Але ось це є! Знову є. Зараз. У 2022 році. Через 75 років після завершення Другої світової війни.

Володимир Зеленський продовжив:

Впевнений, ви це бачите – ви всі, вся Європа. Але ми не бачимо вповні, що ви збираєтеся з цим робити. Як збираєтеся захищати себе, коли так повільно допомагаєте нам в Україні?

Президент України висловив подяку за секторальні санкції проти агресора США, Канаді, Великій Британії, Євросоюзу, Австралії та Новій Зеландії. Зокрема санкції було запроваджено проти всіх найбільших банків та підприємств Росії.

Володимир  Зеленський зауважив, що недивлячимь на санкції, російські танки все ще стріляють по житлових будинках у наших містах. Бронетехніка все ще атакує, в тому числі цивільних людей. Очільник держави запитав:

Європа має достатню силу, щоб зупинити цю агресію. Чого далі очікувати від європейських держав? Анулювання віз для росіян? Відключення від SWIFTу? Повна ізоляція Росії? Відкликання послів? Нафтове ембарго? Закриття неба? Сьогодні все це має бути на столі, бо йдеться про загрозу нам, усім нам, усій Європі. Ще можна зупинити агресію. Треба діяти без зволікань.

Президент впевнений, що діяти можуть і звичайні люди у кожній країні світу, у кожній країні Європи:

Виходьте на площі своїх міст і вимагайте миру для Європи, миру для України, зупинки цієї війни. Выходите, выходите на площади и требуйте окончания войны. Это наше право. Это ваше право. Коли бомби падають у Києві, це відбувається у Європі, не тільки в Україні. Коли ракети вбивають наших людей, це загибель всіх європейців. Вимагайте більше захисту для Європи, більше захисту для України – як частини демократичного світу.

За словами Президента, поки державні інституції у Європі не поспішають з реально дуже міцними рішеннями, кожен європеєць у своїй столиці може вже прийти в посольство України і запропонувати свою допомогу. Президент звернувся:

Вимагайте також від своїх урядів, щоб Україна отримала більше – більше фінансової, більше військової допомоги. Бо ця допомога – це допомога вам. Бо це допомога Європі. Ви самі собі допомагаєте. Якщо ви у Європі маєте бойовий досвід і не хочете дивитися на нерішучість політиків, ви можете прибути до нашої держави і разом з нами захищати Європу, де це зараз дуже потрібно.

Володимир Зеленський нагадав:

Вас уже шантажували газом. Вас уже принижували. Вас уже хочуть розколоти й поділити так само, як намагаються поділити сьогодні Україну. Захищайте себе. Так само, як ми захищаємо себе.

Президент звернувся і до Володимира Путіна:

Хочу еще раз обратиться к Президенту Российской Федерации. По всей территории Украины идут бои. Давайте садиться за стол переговоров. Чтобы остановить гибель людей.

Насамкінець голова держави звернувся до українських воїнів:

А тепер я хочу звернутися до Збройних Сил України. Стійте міцно. Ви все що у нас є. Ви все, що захищає нашу державу. Слава Україні!
Читати "Моя Київщина" у Facebook