#

Президентські вибори: чому серед довірених «тимошенківців» опинилися «порошенківці»

25.03.2019 06:04
Президентські вибори: чому серед довірених «тимошенківців» опинилися «порошенківці»

Раніше «Моя Київщина» проаналізувала – хто саме захищатиме голоси чинного президента в столичному регіоні. Настала черга головного опонента Петра Порошенка

У лідерки «Батьківщини» Юлії Тимошенко уповноваженим представником у ЦВК з правом дорадчого голосу є її близький соратник, досвідчений юрист і політик – народний депутат з її фракції Сергій Власенко, а довіреними особами в єдиному загальнодержавному виборчому окрузі також зареєстровані такі персонажі як екс-заступник міністра фінансів Володимир Матвійчук, екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко, «кіборг», колишній боєць «Карпатської Січі» Микола Тихонов та активіст Геннадій Друзенко, який брав участь у проекті «Нові лідери» на телеканалі ICTV олігарха Віктора Пінчука.

На порталі ЦВК неважко знайти й прізвища тих, хто є довіреними особами Тимошенко у Київській області. У 90-му виборчому окрузі – це Михайло Коротюк, керівник ТОВ «Український юридичний союз», який в якості адвоката брав участь у низці резонансних справ. Зокрема,  на місцевих виборах 2015 року безуспішно балотувався до Київської міськради від ВО «Батьківщина». Він має адвокатське посвідчення та, як повідомляли ЗМІ, був представником «батьківщинівця»-забудовника Олександра Дубового, котрий хотів звести висотку поблизу Києво-Печерської лаври. Активісти звинувачували екс-нардепа Дубового в погрозах та підпалі майна. У Верховній Раді VI скликання Коротюк був помічником нардепа-прогульника від «Батьківщини» Вадима Івановича Коротюка.

Ще один адвокат Валентин Лучковський заявлений у 98-му ТВО.

У 91-му окрузі довіреною особою Юлії Тимошенко є керівник Макарівської районної організації «Батьківщина» Микола Швидкий (його син, до речі, підозрюється у мільйонних аферах), у 93-му окрузі інтереси лідерки «Батьківщини» представляє Олексій Муравський. У 2015 році він балотувався до обласної ради від «Батьківщини», але стати депутатом не вдалося. 2019-го на проміжних місцевих виборах був першим номером у списку «Батьківщини» до Миронівської міської громади. Наразі є депутатом Миронівської ради, працює в Національному університеті біоресурсів і природокористування України, доцент кафедри банківської справи та страхування.

Також на 94 окрузі Юлія Володимирівна уповноважила бути своїми довіреними особами ректора Обухівського медучилища Петра Коробенка, а також директора ТОВ «АРХ-БУД», президента спортивного клубу «Чайка», депутата облради Олександра Нігруцу (95-й ТВО).

Ще один депутат, але районної ради, причому обраний від партії «Воля», очільником якої є Юрій Дерев’янко – Артем Тютюнник – захищатиме інтереси Юлії Тимошенко у Вишгороді (96 ТВО). Одразу кілька джерел «Моєї Київщини» повідомили, що Тютюнник входить до орбіти місцевого нардепа Ярослава Москаленка, який, щоправда, працює на опонента Юлії Тимошенко – Петра Порошенка, і є куратором округу №96 саме від діючого голови держави. Зокрема, Тютюнник – один з соратників скандального мера Вишгорода Олексія Момота, який є креатурою саме Москаленка, і дружина якого у 2016 році давала внесла 1 мільйон гривень застави, коли Момота було затримано після звинувачень у здирництві.

Водночас Лідія Резнік не тільки представлятиме інтереси Юлії Тимошенко у Броварах, але має стосунки до всього виборчого процесу, оскільки очолює відділ ведення державного реєстру виборців виконавчого комітету Броварської міської ради. Її чоловіком є Олександр Рєзнік – перший заступник голови Броварської міської ради, який очолював список ВО «Батьківщина» на виборах до міськради 2015 року, але згодом склав мандат, пішовши на свою теперішню посаду.

Нарешті тимчасово непрацюючою довіреною особою Тимошенко на сайті ЦВК значиться  Маріанна Овдієнко з 92-го виборчого округу.

Загалом, показово, що на місцях у Тимошенко взяті не лише партійці, але й сторонні персоналії – навіть, іноді, з інших політичних сил. А слід Москаленка може свідчити лише про те, що він як завжди   Щоправда, чимало своїх представників у неї є завдяки «технічним» кандидатам.

Так, у соцмережі потрапили документи, які свідчать про те, що у Тимошенко підтримка є значно серйознішою. Так, у Чернівецькій області став надбанням громадськості став протокол засідання ОВК 201-ого виборчого округу, що на Буковині. У сьомому пункті документу значиться наступне: «Слухали довірену особу кандидата у Президенти Тимошенко Юлії Володимирівни Коцур Наталію Іллівну, яка поінформувала членів комісії, що за необхідністю заміни членів виборчих комісій від кандидатів у Президенти України- Тимошенко Ю.В, Соловьйова О.М., Габера М.О. Новака С.Я, Носенка С.М., Тарути С.О., Кармазіна Ю.А.Деревянка Ю.Б., Наливайченка В.О.- звертатися безпосередньо до неї». Іншими словами, Тимошенко є на кого покластися перед першим туром президентських виборів. Це ж стосується і Київської області, де Тимошенко явно розраховуватиме на перемогу…

Олександр Воронін, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram