#

Провал у день відкриття: як оскандалилися охоронці McDonald's у Білій Церкві

07.12.2021 08:00
Провал у день відкриття: як оскандалилися охоронці McDonald's у Білій Церкві
Відкриття McDonald's у Білій Церкві не обійшлося без скандалу

Відкриття McDonald's у Білій Церкві чекали місцеві дуже довго. Вперше про зведення ресторану швидкого харчування заговорили ще в березні, а згодом і розпочалися будівельні роботи. Але й не обійшлося без скандалу. До редакції видання "Моя Київщина" звернувся чоловік, якого за надуманими причинами охорона не пустила всередину закладу

Для початку про цифри: компанія наголошує, що готова інвестувати в розвиток територіальних громад і відкривати нові ресторани в містах, де кількість жителів перевищує 200 тисяч осіб. Також є інші вимоги, зокрема розмір земельної ділянки, а також її розташування. У 2021 році компанія планувала створити 4600 робочих місць: 1500 в ресторанах McDonald's та 3100 – у партнерів, які є постачальниками продуктів та сервісів. Зауважимо, що частина компаній-партнерів працює на Київщині.

Місцеві жителі у соцмережах при обговоренні новини про відкриття нового закладу розділилися на декілька таборів. Спочатку про критиків, які виступили проти відкриття фаст-фуду в місті: вони нарікають на тому, що їжа в закладі шкідлива. Напевно, надмірне споживання гамбургерів та картоплі-фрі нікому не піде на користь, але й у McDonald's можна замовити корисні страви.

Наступна категорія об’єднує тих, кому абсолютно все рівно, з’явився новий заклад у місті, чи ні. Є чимало жартівливих дописів про те, що в Білій Церкві з появою американського бренду на один безкоштовний туалет стало більше.

І переважна більшість юзерів соцмереж зазначили, що давно чекали на відкриття ресторану в Білій Церкві, адже раніше скуштувати улюблені страви чи випити гарячі напої можна було лише в Києві чи інших великих містах. До цієї когорти належить також Ігор Люшинський – відома у Білій Церкві постать, колишній спортсмен, а зараз тренер Київської обласної ШВСМ та суддя національної категорії. За своє життя він об’їздив пів світу та відвідував ресторани McDonald's у різних країнах, тому щиро радів появі закладу зі світовими стандартами якості продуктів та обслуговування  рідному місті.

Як і чимало містян, Ігор Олексійович вирішив відвідати заклад у день його відкриття. Бажаючих зробити замовлення у перший день роботи було багато, що стало причиною появи величезних черг. Проте Люшинський так і не зумів потрапити у заклад, хоч простояв у натовпі більше години.

Перед вхідними дверима його зупинив охоронець і в грубій формі попросив пред’явити сертифікат про вакцинацію. Як повідомив виданню співрозмовник, для сек’юриті документу з додатку "Дія" виявилося недостатньо, тому вони вимагали ще й документ, що підтвердив би його особу. Перший конфліктний момент було вичерпано після того, як чоловік показав пенсійне посвідчення.

Далі Ігор Люшинський хотів потрапити всередину ресторану, проте охоронці його не пустили, адже в нього не було чека. Вони це аргументували тим, що в заклад можуть зайти тільки клієнти, які вже зробили замовлення. Тренер також додав:

Я намагався пояснити цим охоронцям, що хочу спочатку зайти до вбиральні, помити руки, адже зараз пандемія, а вже потім стати в черзі до каси і замовити собі каву. Я дотримуюсь точно такої процедури, коли відвідую McDonald's у Лондоні, Берліні чи Києві. Але чомусь у Білій Церкві вирішили, що я не маю не це права. На жаль, моїх аргументів навіть для начальника охорони Осовського виявилося недостатньо.

Звісно, така ситуація обурила Люшинського, тому він вирішив залишити скаргу на офіційному сайті McDonald's. Хотів розповісти про те, як у нього вимагали окрім ковід-сертифікату ще й посвідчення особи,  а також не пустили всередину закладу. Але і тут неприємність – залишити скаргу може тільки той, хто скористався послугами компанії, а саме внести номер касового чеку, якого у нашого ветерана не могло бути, бо в заклад його не пустили.

Саме тому чоловік і звернувся до видання "Моя Київщина", щоб повідомити керівництво білоцерківського ресторану та регіональної мережі про цей випадок. Він також додав:

Я переконаний, що відкриття такого закладу є гарним знаком для Білої Церкви, але з обслуговуванням не задалося з першого дня. Як на мене, то охоронці перевищили свої повноваження, тому дуже хочу, щоб у цій ситуації розібралося керівництво компанії та зробило все, щоб такого більше не повторилося. Прошу вважати це моїм офіційним зверненням до McDonald's Україна, на яке хочу отримати відповідь. Якщо потрібно, я готовий надати додаткові коментарі та пояснення.

Чоловік також говорить, що у випадку ігнорування його звернення керівництвом закладу, він змушений буде звертатися до структур, які займаються захистом прав споживачів, щоб вони встановили, що стало причиною такого принизливого ставлення до клієнтів.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст