#

Радники Авакова пообіцяли забезпечити порядок і на "Олімпійському", і на виборчих дільницях

18.04.2019 16:56
Радники Авакова пообіцяли забезпечити порядок і на "Олімпійському", і на виборчих дільницях

Міністерство внутрішніх справ днями заявило, що весь поточний передвиборчий тиждень, оперативний штаб та підрозділи МВС діють в режимі посиленного чергування, а у четвер, 18 квітня, відбувся брифінг радників міністра внутрішніх справ Арсена Авакова- Івана Варченка та Зоряна Шкіряка, присвячений роботі правоохоронних органів під час проведення в країні  у неділю, 21-го квітня, другого туру президентських виборів.

Окремим пунктом брифінгу стала інформація про участь поліцейських в забезпеченні порядку під час п’ятничних виборчих дебатів між Володимиром Зеленським та Петром Порошенком на столичному стадіоні «Олімпійський».

 «У тому, що перший тур голосування пройшов в країні без особливих ексцесів є заслуга правоохоронців, які охороняли громадську безпеку. Також не можна не відзначити принципової позиції міністра МВС Арсена Авакова про партійну нейтральність правоохоронців у виборчому процесі та деполітизацію міністерства», - переконаний один з активістів «Народного Фронта» та радник Авакова Зорян Шкіряк.

За контрастом,  під час спілкування з журналістами, він нагадав позицію попередників – міністрів Миколи Білоконя та Віталія Захарченка, які,  замість виконання своїх прямих обов’язків, сліпо виконували волю тодішнього політичного керівництва під час двох Майданів 2004 та 2014 років, а  нині переховуються від українського правосуддя у Москві.

«З моменту проведення першого туру голосування на виборах президента України до сьогодні поліція зареєструвала 1075 повідомлень про правопорушення, пов'язані з виборчим процесом, відкрито 71 кримінальне провадження",- таку статистику навів журналістам колега Шкіряка Іван Варченко.

За його словами, загалом із початку виборчої кампанії зареєстровано 8927 звернень, відкрито 383 кримінальних провадження. Він також додав, що було складено майже 800 протоколів про притягнення до адміністративної відповідальності.

"71 подія внесена до Єдиного реєстру досудових розслідувань, а 38-ми громадянам вже вручена підозра в скоєнні ними злочину», - додав він, зауваживши, що тільки впродовж минулої доби до органів поліції надійшло 99 заяв та повідомлень, пов’язаних з виборчим процесом.

Загалом, кажучи про масштаби залучення правоохоронців під час проведення другого туру виборів, Зорян Шкіряк висловив надію, що їх буде задіяно в неменшій кількості, ніж у першому турі, - 135 тис. осіб.

Окрім того на допомогу поліцейським 21 квітня  прийдуть рятувальники Держслужби з надзвичайних ситуацій, які відряджають на вибори 39 тисяч своїх бійців та понад 2 тис. одиниць техніки.

"У другому турі ми не допустимо будь-яких спроб фальсифікацій та адекватно реагуватимемо на будь-які правопорушення", - запевнив Шкіряк представників ЗМІ, а Варченко нагадав, журналістам, що вже у п’ятницю заборонено оприлюднення будь-якої передвиборчої соціології, а у суботу загалом - наступає специфічний день тиші.

Також, за словами радника, у самий день голосування заборонено демонструвати або фотографувати виборчий бюлетень. Крім того, І.Варченко вирішив нагадати через пресу й телебачення членам комісій про адміністративну та кримінальну відповідальність за порушення виборчого законодавства.

Окремим пунктом брифінгу радників Авакова була проблематика забезпечення громадського спокою під час проведення дебатів між кандидатами, які, за згодою сторін, намічено провести у п’ятницю 19-го квітня о 19-й годині на НСК "Олімпійському" 

Попередньо заплановано, що прибічники кандидатів у президенти України під час дебатів на стадіоні  в цілях безпеки будуть розділені на сектори, аби у фанзоні не було змішаного натовпу.

Втім, остаточне рішення ухвалюють штаби кандидатів, які про затверджений формат дебатів повідомлять міністерство, аби воно в свою чергу зуміло налаштуватися на будь-яку несподіванку, яка може порушити громадський спокій, і було готове застосувати адекватні заходи для локалізації можливих конфліктів.

"Сценарій заходу на стадіоні пишуть команди. Ми ж додаємо компонент безпеки", - сказав радник міністра внутрішніх справ України Іван Варченко.

Директор департаменту комунікації МВС Артем Шевченко, у свою чергу, закликав тих, хто має намір прийти на стадіон, не приносити із собою заборонених предметів. "Усе будуть жорстко вилучати, аж до дрібних речей, які можуть становити небезпеку»,- попередив він.

Іван Варченко у свою чергу наголосив: "Ми просимо команди кандидатів попередити своїх прибічників про те, що дебати - це інтелектуальне змагання, а не велика бійка на стадіоні".

На уточнююче запитання від «Моєї Київщини» : чи не порушується під час секторального розподілу міст на стадіоні на цих дебатах – таємниця волевиявлення виборців? – він зазначив, що ця норма регламентована законом на день голосування, а до цього – кожен у праві публічно заявляти про свої політичні уподобання.

Щоправда, з огляду на вітчизняне передвиборче ноу-хау (проведення дебатів не у студії з експертами, а на стадіоні)  - жоден з радників міністра не розшифрував: як саме будуть реагувати правоохоронці на можливе  скандування фанами кандидатів не зовсім коректних образ на адресу опонента свого кумира?

 Втішає надія, що цього не станеться, оскільки представники Суспільного телебачення погодилися забезпечувати трансляцію полеміки та режисуру й художнє рішення цього політичного шоу між кандидатами, вони ж зуміють модерувати хід дискусії таким чином, щоб уникнути взаємних образ. 

Оскільки стадіон розрахований на 70 тисяч глядачів, всього тут зможуть побувати 19-го числа 60 тисяч виборців, оскільки за попередніми розрахунками цього вечора на арені будуть знаходитися ще й 10 тисяч правоохоронців.

«Наші правоохоронці накопичили достатньо досвіду у справі забезпечення порядку на «Олімпійському» під час проведення тут спортивних матчів та рок-концертів, тож, гадаю, й політичні  дебати тут пройдуть без нікому непотрібних ексцесів», - зазначив наприкінці брифінгу Зорян Шкіряк, додавши думку про імовірність обмеження руху транспорту біля стадіону та можливу зміну роботи графіку столичного метрополітену п’ятничного вечора.

Олександр Воронін, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram