#

Райради Київщини: чи втримаються феодали Володарщини при владі

31.01.2020 06:00
Райради Київщини: чи втримаються феодали Володарщини при владі

Уже цього року в усіх населених пунктах Київської області обиратимуть нову владу. «Моя Київщина» вирішила згадати досягнення та провали мерій та райрад регіону та з’ясувати, чи заслужило своєю роботою чинне керівництво шанс на ще одну каденцію. Сьогодні в полі нашого зору опинилася Володарська районна рада

На жаль, Володарський район – один із найбільш депресивних регіонів Київщини. Це зумовлено низкою різноманітних чинників, серед яких варто виокремити майже цілковиту незацікавленість інвесторів у даному регіоні та відтік молоді (у пошуках прибуткової роботи). Хоча влада переконує, що робить усе можливе задля вирішення цих проблем, про справжні покращення говорити ще дуже рано.

Проте не варто так гучно заявляти про неспроможність району, адже його аграрні перспективи неймовірні. І ті, хто вміло цим користується, контролюють фактично всі процеси життя Володарщини. Власне, так і можна пояснити такий цікавий факт як майже цілковиту невідповідність між офіційним керівництвом Володарського району та його реальними володарями. За нашою інформацією, такими «князьками» на Володарщині є три людини – Геннадій Лапіцький, Микола Каплун і Руслан Поліщук.

Але тут варто згадати про чинного голову Володарської районної ради Володимира Кузьменка. Він народився у місті Жашків Черкаської області в 1958 році. Закінчив Уманський сільськогосподарський інститут за спеціальністю «агрономія» (1983 рік). Тоді ж Кузьменко й розпочав трудову діяльність у галузі сільського господарства: працював головним агрономом колгоспу, заступником начальника управління сільського господарства, очолював ВАТ «Райагрохім» у Володарському районі.

До роботи на нинішній посаді, за часів правління Януковича, Володимир Кузьменко також працював першим заступником очільника Володарської районної державної адміністрації (червень 2010 – травень 2014 року) та радником голови Володарської районної ради з питань управління комунальним майном і земельних відносин (травень 2014 – листопад 2015 року).

Голова Володарської райради Володимир Кузьменко пройшов за списками політичної сили «Аграрна партія України». Наразі він не планує «перефарбовуватися» та наголошує на подальшій підтримці ідеології партії, зокрема щодо розвитку аграрного сектору та держави в цілому.

Повернімося до місцевих латифундистів, впливовість яких на Володарщині важко переоцінити. Так, за повідомленнями деяких ЗМІ, ексголова Володарської РДА Сергій Табалюк нібито навіть проживав в офісі «агробарона» Лапіцького.

Точилося багато розмов про те, що на Володарщині всі гілки влади, м’яко кажучи, не були дружні між собою. На думку ексочільника райдержадміністрації Сергія Табалюка, ще в грудні 2016 року рушійною силою ініціювання йому недовіри був чинний голова райради.

Можна зробити висновки про те, що існував конфлікт між райрадою та РДА, лише спостерігаючи за очільниками цих органів влади. Відтак, Кузьменко звинувачував Табалюка в бездіяльності й протиранні штанів на займаній посаді. На подібні закиди голова Володарської РДА відреагував досить дивно: за його словами, вся проблема нібито полягала у тому, що вони просто люди з різними підходами до державного управління.

Як би там не було, але райрада активно намагалася звільнити Табалюка з займаної ним посади. Подейкують, що за цим «замовленням» стояв найбільший землевласник Володарщини Микола Каплун, товариш екснардепа Верховної Ради 8 скликання від БПП Віталія Гудзенка. За чутками, нинішній голова Володарської райради Володимир Кузьменко є людиною Гудзенка й Каплуна та представляє інтереси латифундистів.

Продовжує зберігати серйозний вплив на життя району й Руслан Поліщук. Він очолював селище з 2006 по 2010 роки, а його першим заступником був тоді Володимир Кузьменко.

Тепер зупинимося більш детально на складі Володарської районної ради. До неї входять 26 депутатів, серед яких є представники різних політичних сил. Так, від "Всеукраїнського об'єднання "Батьківщина" було обрано п’ять депутатів: Олега Ковтуненка, Володимира Колесника, Валентину Полякову, Людмилу Маркову, Надію Грушко (лише двоє останніх є членами партії).

Так само кількісно в райраді представлена й «Радикальна Партія Олега Ляшка», до складу якої входять Петро Кравчук, Іван Штремель, Віктор Мисник. Володимир Ткаченко та Сергій Воровий, що балатувалися як «радикали», є безпартійними.

Варто зазначити, що заступник очільника Володарської райради Віктор Мисник є головою Володарської РПЛ, тоді як Кузьменко є керівником Володарської районної партійної організації «Аграрна партія України». Загалом у райраді чотири «аграрії»: Сергій Шкуренко, Микола Моренко, Володимир Любомський і вже згаданий Володимир Кузьменко.

Народних обранців від партії "Блок Петра Порошенка "Солідарність" у районній раді чотири: Петро Аврамчук, Петро Бурлака, Іван Вітенко, Сергій Миколаєнко. Слід зауважити, що директор ПП "Горизонт" Петро Бурлака балотувався під егідою вище зазначеної партії, але її членом, на відміну від інших, не є.

У Володарській райраді політсилу «Партія захисників Вітчизни» представляють чотири депутати: Станіслав Діденко, Сергій Селезень, Віталій Збронжко, Володимир Яценко. Двоє останніх є безпартійними.

Від "Опозиційного блоку" було обрано дійсного члена політсили Валерія Миколаєнка та безпартійного Анатолія Діденка. Всеукраїнське об'єднання "Свобода" та "Українське об'єднання патріотів – Укроп" представляють у Володарській райраді по одному кандидату. Це Наталія Косовська та Андрій Серпутько відповідно.

Утім, все це формальності: якщо проаналізувати протоколи та підсумувати діяльність районної ради, то стає очевидним той факт, що здебільшого будь-які рішення приймаються депутатами одноголосно. Тае, іноді є голоси проти, але це, скоріш, виключення з правил, і зовсім не впливає на результат.

Прикладом можуть слугувати підсумки пленарного засідання ХХХІV чергової сесії депутатів Володарської районної ради сьомого скликання 17 грудня 2019 року. Із 23 листів голосування, лише в одному з них є негативний результат. Відтак, рішення про призначення чинного депутата райради Володимира Колесника на посаду директора комунального некомерційного підприємства Володарської районної ради “Володарська районна лікарня” не прийняли. І все...

Така злагоджена робота депутатів райради, серед яких і її чинний очільник, і заступник голови, дає підстави прогнозувати чималі шанси нинішніх народних обранців та керівництва на ще одну каденцію. Їм залишається лише домовитися зі старими партіями, а також завести до "Слуги народу" своїх людей. І тоді жодних проблем в них не виникне. З іншого боку, не варто виключати того, що нинішнє керівництво району, яке за час своєї роботи набрало на себе чимало негативу, не зможе домовитися з найбільш рейтинговими партіями, які спробують оновити цей район. Чи може це статися? Напевно, шансів вкрай мало, але така ймовірнімсть залишається...

Антон Болбочан, "Моя Київщина" 

Читати "Моя Київщина" у Telegram