#

Реформи Зеленського почекають або Як забудовники з Приірпіння блокують зміни в ДАБІ

01.12.2020 08:00
Реформи Зеленського почекають або Як забудовники з Приірпіння блокують зміни в ДАБІ

Активізація продажних заангажованих сайтів та псевдоактивістів, які вирішили похитати Кабмін на користь забудовників під Києвом – це свідчення повного нахабства з боку місцевих «еліт», а також бажання деяких представників команди Зеленського, які опинилися в опалі, знову нагадати про себе.

Не є секретом, що акції протесту в нашій країні перетворилися на цілковиту комерцію. Виконавці – професійні активісти, за якими стоять великі фінансові групи. Власне, зараз соцмережами та ЗМІ розганяється інформація про «круту» акцію під Кабміном. Назва у неї теж розрахована чисто на хайп – «Народна люстрація чиновників-корупціонерів». Проводить захід ГО «Стоп свавіллю». У релізі активісти (про них трошки нижче) жаліються на відсутність будівельної реформи в Україні. Мовляв, збережено ДАБІ, яка продовжує кошмарити забудовників, утворюючи корупцію. Ані про причини того, чому будівельну інспекцію досі не вдалося переформатувати, ані про те, хто і як це блокує - мітингувальники не сказали ані слова.

Чому? Справа в тому, що колишній перший заступник Офісу Президента Володимира Зеленського любитель «русского міра» Сергій Трофімов з самого початку мав серйозні інтереси у сфері ДАБІ. Коли буквально одразу після перемоги Зеленського на виборах постало питання реформування цієї корумпованої структури, топ-чиновнику з Банкової (ще й без вищої освіти) стало значно більш цікаво розставляти своїх людей на хлібні місця та блокувати реформу. Тим паче, що це – дуже зручно: усіх собак повісити на екс-губернатора Київщини, чинного профільного міністра Олексія Чернишова.  Останній потрапив під інформаційний вогонь: проти нього працює група політичних медіа-кілерів. Утім, посунути його з посади так і не змогли – Трофімов сам злетів з посади через повністю провалені місцеві вибори: жодного мера від СН по обласних центрах, і лише дві області обрали головами облрад представників партії Зеленського – йдеться про Житомирську та Київську області. На цьому наразі все. Повний провал…

Утім, ламати не будувати. Групою Трофімова успішно блокувалась реформа: група забудовників з передмістя столиці (ні для кого не секрет, що в Приірпінні триває масова хаотична фактично незаконна забудова) через своїх людей вирішувала питання в ДАБІ. Одним з активних лобістів незаконних забудов в цьому регіоні став такий собі Сергій Возний, колишній голова Києво-Святошинської РДА та колишній власник телеканалу «Правда ТУТ». Завдяки родинним зв’язкам з одним з вже колишніх керівників ДАБІ він легко розрулював проблеми незаконних забудов під Києвом. Як-то кажуть, за "долю малую". Утім, після зміни влади в Мінрегіонбуді і звільнення людей з «волохатими руками», у Возного несподівано відкрився талант письменника: він регулярно пише про «провалену» реформу ДАБІ, яка ще, за великим рахунком,  і не починалась через ігри згаданого вище Трофімова.


Утім, це не заважає таким сайтам як Regionews активно ставити матеріали Возного, а також ганяти рекламу з різними «наїздами» на Кабмін. Варто нагадати, що засновником і багаторічним власником Regionews є ніхто інший, як Петро Щербина – права рука колишнього мера Ірпеня Володимира Карплюка, один із засновників партії «Нові обличчя». Сайт Regionews створювався за часів режиму Януковича і був прив’язаний на тодішнього міністра АПК Миколу Присяжнюка. І дістався у спадок команді Карплюка, який дуже міцно почав працювати з Трофімовим, орієнтуючись у своїх діях в Ірпені на нього.


Петро Щербина і RegioNews

Власне, поява «Стоп свавіллю» з акцією під Кабміном – це продовження п’єси. Справа в тому, що власником цієї ГОшки є такий собі Юрій Федоренко – новоспечений депутат Київради від «Слуги народу», відомий псевдоактивіст, про якого чимало писали у ЗМІ. Робота в нього та його команди – кричати, пікетувати та блокувати. Побільше галасу, поменше конструктиву – і авжеж, максимальний приціл на знищення репутації тих, кого їм замовили.
До речі, близьким товаришем Федоренка є такий собі екснардеп Ігор Мірошниченко – колишній «свободівець» та «борець» з забудовами (схема – прийшов, покричав, заплатили, немає мітингу), який тихенько пішов з партії, після того, як виявилося, що його дружина опинилася в Партії Шарія. Насправді – нічого особистого. Просто у проросійського блогера є гроші…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст