#

Рейдерство по-богуславськи, або навіщо голові РДА знищувати процвітаюче підприємство

27.06.2019 05:02
Рейдерство по-богуславськи, або навіщо голові РДА знищувати процвітаюче підприємство
Ірина Старенька

Чверть століття у Богуславі працює родинне підприємство Нестеренків з пошиття та ремонту одягу. Ціла династія з трьох поколінь шила весільні вбрання, чоловічі і жіночі пальта та костюми, ремонтувала одяг та взуття мешканців міста та району. З приходом війни підприємство взяло активну участь у волонтерському русі, проте все кардинально змінилося після призначення голови Богуславської РДА Старенької. Що трапилося з компанією "Силует", читайте в сьогоднішньому матеріалі

Слава про якість та ретельність роботи богуславських кравців та шевців з "Силуету" вже давно шириться світом. Тому не дивно, що відомі українські модельєри замовляють Нестеренкам пошиття нових колекцій для світових подіумів, прославляючи у світі місцевий бренд.

Але з травня 2016 року, після призначення президентом Порошенком головою Богуславської РДА Ірини Старенької з "Радикальної партії Ляшка", життя ТОВ ВКП "Силует" перетворилося в суцільне пекло, що паралізувало діяльність підприємства до цього часу.

Як повідомили у адміністрації підприємства, голова РДА Ірина Старенька намагається відібрати приміщення Будинку побуту в центрі міста, яке орендується на законних підставах.

"Наше товариство, згідно заключеного договору, орендує приміщення в центрі міста біля "Укрпошти". Строк дії договору становить 49 років. Ми нещодавно відремонтували орендоване приміщення за власний кошт, хоча цим має займатися балансоутримувач – РДА, адже ремонтні роботи включено в орендну плату, яку ми справно платили всі роки", - говорить співрозмовник.

Якщо у підприємства відберуть дане приміщення, воно перестане існувати, бо у Богуславі більше немає подібних будівель, де можна розмістити швейне обладнання та забезпечити відповідні технологічні умови виробництва.

Як повідомили нашому виданню, голову райдержадміністрації у її бажанні отримати бажані квадратні метри не зупинив ні діючий договір оренди, для розірвання якого немає жодних підстав, ні соціальна важливість для громади міста. Варто додати, що засновник підприємства є старійшиною богуславських підприємців, а компанія має бездоганну податкову історію.

"З її приходом на посаду (Старенької, - ред.) почався звичайнісінький "віджим". Тільки чиновниця вступила на посаду, відразу ж надіслала листа про передчасне і безпідставне розірвання договору оренди з нами та зі вказівкою попередити суборендарів про подальше припинення договору оренди! Чому та на яких підставах нам не пояснили…", - повідомив співрозмовник.

Для досягнення своєї мети голова РДА разом з чиновниками райради видали декілька розпоряджень щодо здійснення позапланової перевірки "Силуету" без зазначення причини, до якої було залучено працівників ДСНС, Держпродспоживслужби та Держархбудконтролю. Як повідомили у адміністрації підприємства, за результатами перевірок було видано акти, які стали основою позову до Господарського суду з питання розірвання договору.

Керівництво переконане, що таким нібито законним методом відпрацьовують схему рейдерського захоплення процвітаючого підприємства. Також повідомляється, що позовні заяви складалися з численними порушеннями, тому повертались позивачеві декілька разів, проте це не зупинило чиновників Богуславської РДА та райради, які подавали заяви одного змісту п’ять разів поспіль.

"Звертаємо увагу громадськості, що всі ці незаконні нападки, процеси та суди, за забаганками Старенької виконуються та фінансуються за рахунок районного бюджету, тобто за наш з вами кошт з пенсій та не побудованих дитячих майданчиків та лікарень! Ви запитаєте чому? Єдина відповідь, вуха якої стирчать в кожному протизаконному документі та відведених очах правоохоронців, залежних від їх ляльковода – "Бариня" так хочуть!", - переконує співрозмовник. 

Але довести свою позицію у Господарському суді чиновникам на вдалося, тому вони знову вдалися до тиску на підприємство, але цього разу листами, погрозами та вимогами надати звіти про свою господарську діяльність. Адміністрація підприємства переконана, що дані дії були протизаконними, адже втручання в господарську діяльність заборонене.

Окрім того, у товаристві повідомили про імовірну схему з виведення орендних коштів поза районний бюджет. Мова йде про перерахунок коштів за оренду майна не на рахунок району, а на спеціально створене комунальне підприємство. Про такі зміни "реквізитів" орендарів приватно повідомляли листами з райради. Проте в "Силуеті" переконують, що не перераховують кошти незрозумілому КП, а виключно в районний бюджет.

"Викриття маленького кишенькового "бізнесу" чиновникам дуже не подобається і вони розлючено повертають гроші назад, надіючись, що ми передумаємо і принесемо їх у кишеню повз пенсіонерів і комунальних потреб Богуслава! Такий зухвалий фінансово-податковий "футбол" виглядає аморально та є звичайним шахрайством, яке чомусь не помічається органами поліції та прокуратури району!", - переконаний співрозмовник.

Як нам стало відомо, власником орендованої будівлі виступає Богуславська районна рада, а орендодавцем – РДА. Зі сплачених податків балансоутримувач повинен був підтримувати стан будівлі у належному стані, проте за останні 19 років, відколи "Силует" орендує приміщення, ремонт ніхто навіть не думав робити. Саме тому приватному підприємству довелося вкладати власні кошти, аби утримувати будівлю. Також повідомляється, що Трудовий архів Богуславської райради суборендує приміщення у "Силуету" за 1 грн в рік.

"Орендні платежі за будівлю і землю замість суборендаря сплачуємо фактично ми, нас змусили чиновники району безкоштовно надати приміщення комунальній установі. На пропозицію переглянути орендну плату в бік її збільшення до рівня оплати інших суборендарів, Богуславська райрада різко відмовилась", - жаліється співрозмовник.

Аби захистити свої інтереси та привернути увагу посадовців до проблеми, ТОВ "Силует" зверталося з листами до екс-президента Порошенка, прем’єр-міністра Гройсмана, міністра МВС Авакова, уповноваженого Верховної Ради з прав людини Лутковської, генерального прокурора Луценка, губернаторів та прокурорів Київщини, проте все марно.

Правоохоронці не хотіли слухати постраждалих від рук рейдерів, що сидять у кріслах чиновників, доки суд не зобов’язав місцевих копів відкрити провадження за різними статтями, зокрема, перешкоджання законній господарській  діяльності з використанням службового становища, службове підроблення, нецільове використання бюджетних коштів. НАБУ окремо розслідувало справу про протиправне заволодіння майном підприємства.

Проте такі резонансні статті, що передбачають серйозне покарання, були нашвидкуруч закриті. А пояснення цьому просте – вибори до Богуславської ОТГ, які відбудуться у найближчу неділю. Протягом трьох років велося розслідування справи, проте винних у спробі рейдерського захоплення підприємства встановити не вдалося.

"А чому так сталося? А тому, що чиновники Богуславської РДА та Богуславської райради вирішили балотуватись вже в депутати Богуславської об’єднаної територіальної громади. Саме тому, "дивним" чином без проведення належних експертиз та розслідувань, слідчим Богуславського відділу поліції було закрито всі кримінальні провадження, проте їх закриття зараз оскаржується через суд", - переконує співробітник компанії.

Також у "Силуеті" розповіли, що жоден місцевий юрист не захотів займатись справою про свавілля Богуславської РДА та райради, побоюючись місцевих чиновників.

"В адресу наших правозахисників були висунуті неодноразові погрози типу, "якщо б ваші юристи були адвокатами, ми б давно вже їх приструнили й поставили на потрібне місце за допомогою Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури і ви б припинили супротив, і погодились з рішенням голови Богуславської РДА та голови райради!", - говорить представник "Силуету".

Зараз голова Богуславської РДА Ірина Старенька разом із іншими місцевими посадовцями балотуються до новоствореної територіальної громади від партії БПП-"Солідарність". У свою чергу, керівництво та співробітники компанії "Силует" розуміють, що у разі приходу до влади тих самих чиновників, запекла боротьба буде продовжуватися ще довго, але вони готові до останнього відстоювати своє право на існування.

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook