#

Результати виборів: "суддя Майдану", голова Димерської ОТГ Підкурганний

02.02.2021 08:11
Результати виборів: "суддя Майдану", голова Димерської ОТГ Підкурганний
Володимир Підкурганний

Моя Київщина» продовжує рубрику, в якій докладно знайомить з попередніми досягненнями, біографіями та програмами новобраних голів об’єднаних територіальних громад, мерів міст Київщини та командами депутатів. В сьогоднішньому матеріалі читайте про Димерську ОТГ, її нового очільника Володимира Підкурганного та оновлений склад депутатського корпусу селищної ради

На місцевих виборах 2020  на посаду голови Димерської селищної громади висунули свої кандидатури 12 кандидатів. Це і заступник Димерського селищного голови, депутати районної ради, а також самовисуванці , серед яких  є вчителі, медики та ін.

Варто зауважити, що до складу Димерської громади Вишгородського району з адмінцентром у селищі Димер, входять 15 сільських та селищних рад у складі 34 населених пунтків. Димерська ОТГ займає площу в 956.6 кв. км з населенням 21025 осіб.

Згідно протоколу Димерської селищної територіальної виборчої комісії  найбільше – 1918 голосів  виборців отримав кандидат від провладної партії «Слуга народу» Володимир Підкурганний, що склало майже третину від усіх голосів виборців , як повідомляє сайт Центральної виборчої комісії (ЦВК).

Володимир Підкурганний  народився 15 вересня 1981 року у Вишгороді, проживає в селі Лютіж на Київщині. У 2004 році закінчив юридичний факультет Київського національного університету ім. Тараса Шевченка за спеціальністю «Правознавство» за спеціальністю - магістр права. У 2007–2010 роках навчався в Національній академії державного управління при Президентові України за спеціальністю «Державне управління», де отримав кваліфікацію магістра.

З серпня 2010 року по жовтень 2018 року займав посаду судді Вишгородського районного суду Київської області.
У 2018 році Володимира Підкурганного звільнили з посади судді за вчинення  дисциплінарного проступку, бо саме під час Майдану суддя Підкурганний позбавляв водійських прав учасників автопробігу до Межигір'я та вчиняв інші протиправні дії стосовно активістів Майдану.
З листопада 2018 року по червень 2019 року був радником голови Вишгородської райради. 
Останнім часом працював вчителем з правознавства у Димерській загальноосвітній школі І–ІІІ ступенів № 1.

У декларації Володимира Підкурганного значиться дві земельні ділянки в селі Синяк на 8 тис. кв.м і на 2485 кв.м. Користується він будинком Підкурганної Надії Іванівни на 193 кв.м в селі Лютіж. Його дружина володіє земельною  ділянкою площею 1248 кв.м у селі Воропаїв та квартирою (25%) на 70,4 кв.м у Вишгороді. Їздить Підкурганний  на Lexus GX 460 2010 року випуску за 405 тис. гривень. Дохід від роботи на  посаді вчителя склав 114 195 тис. гривень. Готівки задекларовано відповідно у чоловіка  15 тис. доларів, а  у дружини 409 тис. доларів.

Слід нагадати, що на сайті партії повідомлялося про те, що Підкурганний був офіційним спостерігачем ГО «Слуга народу» на президентських виборах 2019 року по 96-му округу та довіреною особою партії по 96-му округу на дострокових виборах 2019 року до ВРУ.
Претендент на крісло голови неодноразово виступав з передвиборчими гаслами на зустрічах з жителями ОТГ:

Дитинство і юність прожив у селищі Димер, яке є для мене рідним, тому я і небайдужий щодо його майбутнього. Вибори – це доля людей, сімей, населених пунктів, громади вже завтра! Особисто для мене це велика відповідальність перед кожним мешканцем усіх 34 населених пунктів майбутньої Димерської ОТГ . Переконаний, що кожен має право на безпеку в тому селі, де він проживає; на чисту воду в достатній кількості у своїй домівці; на освітлену вулицю в темний час доби; на рівний асфальт хоча б на основних вулицях і площах; на сучасні місця для відпочинку та занять спортом як дітей, так і для дорослих; на достойний рівень середньої освіти та медицини. Власним прикладом із підтримкою сформованої команди однодумців прагну до об’єднання людей навколо кращого майбутнього нашого рідного краю. Хочу запевнити вас, що зміни на краще можливі, і вони обов’язково будуть. Давайте разом працювати і жити як одна родина!» Але,  разом з тим, на сторінці ГО «Типовий Димер» у Facebook міститься інформація про підсумки роботи першої сесії новообраної Димерської селищної ради, у якій йдеться про те,  що«депутати проголосували за щомісячне преміювання для Володимира Підкурганного: +300% до окладу та надбавка 50% до окладу (оклад 11 000 грн), – йдеться у дописі.

Певно, власне благополуччя, все-таки на першому плані у новобраного голови, якого пов'язують з екснардепом від Партії регіонів Ярославом Москаленком, який зараз є депутатом Київської облради від "За майбутнє".

Заступник чинного мера Юрій Ісаюк йшов на вибори за підтримки політпартії «Європейська Солідарність». На посаді заступника селищного голови працював з серпня 2013 року. Обирався депутатом селищної ради від Всеукраїнської партії трудящих з 2010 по 2015 роки.
Олександр Таран ішов на вибори під егідою партії «Опозиційна платформа – за життя». У 2015 році він пройшов депутатом до Вишгородської районної ради за партійними списками від партії «Наш край».  

Боролися за крісло голови ОТГ і кілька кандидатів-самовисуванців, які або є депутатами або ж були ними  в минулих каденціях:

Депутат Вишгородської районної ради (обраний  від від БПП) Микола Артеменко.
Ще один самовисуванець – Вадим  Грищенко. 
Світлана Сапон (2 лютого 1966 року народження) брала участь у виборчих перегонах не вперше. На місцевих виборах 2010 року пройшла в депутати селищної ради, як самовисуванець.
Від політичної партії «За майбутнє» балотувався  Ігор Бабинець. 
Від «Партії Шарія» на посаду голови Димерської ОТГ  йшов 21-річний Віталій Нетикша. Від політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» боровся за крісло голови Микола Кнюх.
Політична партія «Наш Край» представила у кандидати підприємця Василя Возного. 
Від Київської територіальної організації Радикальної партії Олега Ляшка висунув свою кандидатуру Андрій Харечко.  
І останнім, дванадцятим кандидатом, йшов самовисуванць Іван Башлик.

Команду депутатів, з яким новообраний голова вже працює в селищній раді Димерської ОТГ, складають 26 депутатів від 6 політичних сил ( із загального числа 262 кандидатів від 13 політичних сил, що балотувалися на виборах). 

Політичну партію  «Слуга народу» в раді представляють, крім першого номера Володимира Підкурганного, ще вісім депутатів:

 • Олег Петльований – священник ПЦУ С. Козаровичі;
 • Людмила Іванова – секретар Демидівської сільської ради;
 • Тетяна Литвин – ФОП «Т.В.Литвин»;
 • Вячеслав Семерунь –  директор ТОВ «Техно-енерджі +»;
 • Олександр Мартиненко – начальник ВРКП «Комунальник»;
 • Світлана Станкевич – ФОП «С.М.Станкевич»;
 • Сергій Кушніренко –  лісничий Руднянського МСДП «Демидовське ЛГ»;
 • Лідія Завадська –  сільський голова с. Катюжанка.

Від політичної партії «Європейська солідарність» в Димерській селищній рад нині працюють п’ять депутатів:

 • Юрій Ісаюк – заступник  Димерського селишного голови;
 • Володимир Поплавський –  приватний підприємець;
 • Наталія Мельниченко – секретар Димерської селищної ради;
 • Ігор Поплавський – приватний підприємець;
 • Руслан Недашківський – директор Державного навчального закладу «Катюжанське вище профтехучилище».

Три представники від політсили «За майбутнє» стали депутатами селищної ради:

 • Ігор Бабинець – начальник Димерського ККП;
 • Ірина Чиж – секретар Козаровицької сільської ради;
 • Наталія Башлик – завідувачка ДНЗ ( ясла-садок) «Зернятко».

Так само – по три депутати представляють у раді політичні партії Громадський рух «Хвиля», «Сила і честь» та політична партія «Наш край». Відповідно, це :

 • Ірина Побідаш – тимчасово не працює;
 • Катерина Прищепа –  пенсіонерка;
 • Олександр Бубир – технік у ТОВ «Спорт-Вам»;
  та:
 • В’ячеслав Мурга – сільський голова села Литвинівка;
 • Наталія Кальченко – Голопупський сільський голова;
 • Валентина Арестова – секретар Литвинівської сільської ради.
  і:
 • Василь Возний – ФОП
 • Олег Левковець - ФОП
 • Юрій Мельниченко - адвокат.
Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст
Теги: