#

"Розтяжка" для Дикого: чому Біла Церква стала розмінною монетою в договорняках Порошенка і Хмельницького

18.12.2020 11:43
"Розтяжка" для Дикого: чому Біла Церква стала розмінною монетою в договорняках Порошенка і Хмельницького
Геннадій Дикий

Виграти вибори – не означає отримати владу. Про складну політичну ситуацію в Білій Церкві, яку для мера Геннадія Дикого підготували в Києві, читайте в матеріалі "Моєї Київщини"

Кінець виборчого процесу для мера Білої Церкви Дикого був не тільки усвідомленням власної перемоги, а розуміння того, що більшості – немає.  Справа в тому, що у міській раді 42 депутатські мандати цього скликання розподілили між собою 6 партій:

  • "За майбутнє" – 12 депутатів;       
  • "Біла Церква разом" – 9 депутатів;
  • "Слуга народу" – 7 депутатів;
  • "Європейська Солідарність" – 6 депутатів;
  • "Батьківщина" – 4 депутати;          
  • ОПЗЖ – 4 депутати.

Для того, щоб зберегтися на посаді, проголосувати бюджет і сформувати комісії, Дикий пішов на вимушену коаліцію "За майбутнього" та "Слуги народу", яка виступила противагою групі олігарха Василя Хмельницького. Саме тому секретарем міської ради став представник "Слуги народу" Дмитро Киришун, який має дуже сумнівне минуле, що за звичайних обставин не дозволило б зайняти таку високу посаду.

Читайте також: Команда Киришуна: кого веде до влади в Білій Церкві одіозний спортсмен.

Якби група Хмельницького, куди входять депутати від партій "Біла Церква разом" та "Європейська Солідарність", об’єдналася зі "слугами", то міський голова опинився би в опозиції. Для нього це мало б негативні наслідки, зокрема цілком можна було б очікувати на оголошення недовіри та відсторонення від посади.

Цікаво, що для голосування за посаду секретаря потрібно було битися – у прямому сенсі цього слова. Киришун побив голову Узинської ОТГ Віталія Гринчука, який має вплив на декількох новообраних депутатів міської ради від "Батьківщини". Гринчук відмовився підтримувати Киришуна, адже підозрює, що останній причетний до витоку інформації щодо купівлі франшизи "Слуги народу" перед місцевими виборами. Ні для кого не секрет, що "слуги" продавали місця у списках і право балотуватися на голів громад, але цапом-відбувайлом зробили Гринчука, проти якого було відкрито кримінальну справу…

Імітація від Порошенка

Як відомо, партійний осередок "Євросолідарності" у Білій Церкві уже давно контролює олігарх Василь Хмельницький, якому довірена особа Порошенка, одіозний екснардеп Сергій Березенко особисто передав у керування парторганізацію. На чолі білоцерківської "ЄС" перебуває Геннадій Джегур, а в списку партії з’явилися родичі Єфименка та люди Хмельницького.

Натомість Порошенко зацікавлений у тому, щоб контролювати ситуацію в Києві разом із Кличком. В обмін на стабільну роботу в Київраді імені Кличка-Порошенка (хай цей союз діє не напряму - "ЄС" навіть грає, ніби вона в опозиції), "слуги" на відкуп отримали Білу Церкву. Вийшов такий собі обмін.

За даними порталу "Моя Київщина", керівництво обласної організації "ЄС" не підтримує таке рішення лідера партії, адже таким чином у списку опинилися колишні регіонали та інші сумнівні особи, які перед цим розвалювали виборчу кампанію Порошенка у Білій Церкві. Зараз вони знову опинилися в "Євросолідарності", що суттєво понизило рівень довіри від виборців.

Попри всі намагання взяти Білу Церкву під контроль, група Хмельницького цього разу залишилася за бортом і поступово втрачає позиції в місті. Бабенко прогнозовано виявився бездарним нардепом, програв вибори Дикому в першому турі, а більшість сформували інші люди.

Але з іншої сторони є Київрада, де "Солідарність" вимагала найкращі комісії та посаду заступника. До останнього не було зрозуміло, чи "ЄС" буде в коаліції, адже більшість могла сформуватися і без їхньої участі. Фактично "білоцерківський компроміс" відбувся у столиці: колишній секретар Київради минулого скликання Володимир Прокопів, який орієнтується на Порошенка і Кононенка, став заступником Кличка, а депутати від "Солідарності" очолили три комісії – транспорту, охорони здоров’я та регламентну. Також засіли в Київраді депутатки, яких пов'язують із Хмельницьким –  Юлія Уласик від ОПЗЖ та Ганна Іщенко від "слуг".

Парадоксально виглядає ситуація на Київщині, адже в облраді "За майбутнє" перебуває в опозиції до "Слуги народу", а в Білій Церкві вони формують коаліцію. Це означає, що на виборах люди нічого не вирішують, коли віддають голос за ту чи іншу партію. Подальша робота місцевої ради залежить тільки від домовленостей на найвищому рівні.

Звісно, для "Євросолідарності" - суцільний позитив, адже бажаний результат у Києві вони отримали, фактично знехтувавши позиціями партії у Білій Церкві. Але для жителів найбільшого міста Київщини така ситуація несе тільки негатив: партійні боси будуть вирішувати всі питання у владних кабінетах, без урахування думки місцевих. І ще один поганий сигнал: сьогодні домовленості одні, а завтра все може змінитися.

Схоже, історія повторюється : свого часу по "договорняках" у Києві тіньовим мером Білої Церкви була Ольга Бабій, а Володимир Полочанінов вів переговори. Цілком імовірно, зараз знову можуть з’явитися нові люди, які будуть вирішувати питання по Білій Церкві…

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Анатолій Тихий
журналіст