#

Секретар Білоцерківської міськради Вадим Кошель: Бажання змінити міськвиконком є, але не вистачає голосів

02.07.2018 05:12
Секретар Білоцерківської міськради Вадим Кошель: Бажання змінити міськвиконком є, але не вистачає голосів
Вадим Кошель, секретар міськради Білої Церкви

Інформаційний портал «Моя Київщина» поспілкувався з секретарем Білоцерківської міської ради Вадимом Кошелем та дізнався про розклад сил у міськраді, становище опозиції, а також про відношення ВО «Свободи» до скандалу навколо ТОВ «Новація-1» та старого трубопроводу

- Вас було обрано секретарем міської ради в минулому році після того, як міськрада звільнила з цієї посади Бориса Смутка. Мер Дикий заветував це звільнення і розпуск виконкому, але в результаті секретаря таки вдалося звільнити. Ваша кандидатура на цю посаду була прийнята беззаперечно. Чи означає це, що в Білоцерківській міській раді перемогла опозиція?

- У Білоцерківській міській раді ніколи не було ні чітко визначеної опозиції, ні більшості. Тобто завжди голосування були ситуативні. Не можна сказати, що перемогла опозиція. Переміг, мабуть, здоровий глузд. Рада не розсипалась, а залишилась працювати, і дійсно почався конструктивний діалог.  До Бориса Михайловича, якого я поважаю, в мене особисто ніяких претензій по суті не було. Так, не завжди вчасно повідомлялося про сесії, матеріали, які видавались депутатам, були не в повному обсязі. Тобто по певній діяльності були питання. Але він фактично став жертвою таких обставин: рішення виносилосям не тільки з приводу секретаря, а й стосовно виконавчого комітету і заступників міського голови. Не вистачило кількох голосів, щоб переформувати взагалі всю систему.

- Які зараз настрої у міськраді стосовно роботи міського виконкому.

- У виконавчому комітеті досі залишились люди, які були обрані за своїми посадами, але вже на цих посадах не перебувають. Тому вже давно є намагання реформувати склад виконкому. Я як секретар міської ради по закону маю входити до його складу, але поки цього не сталося. Є деякі фракції, які  хочуть замінити свого представника. У нашої фракції є бажання подати свою кандидатуру, але вже втретє не вистачає голосів на те, щоб поміняти виконавчий комітет. Є бажання, є проект рішення, але депутатський корпус не підтримує новий виконком. Це повноваження виключно міського голови вносити свої кандидатури, тому все залежить від Геннадія Дикого. У нас провисає гуманітарна сфера, немає профільного заступника з гуманітарних питань. І цей же заступник має стати членом виконкому. Тобто це спарене питання. Так само три рази виносили питання щодо даного заступника, але знову голосів не вистачає...

- Який зараз розклад в міськраді, і за ким зараз більшість?

- Знову ж таки не можу сказати: є адекватні депутати, які зараз працюють на розвиток міста, але голосування відбуваються восновному по ситуативним питанням. Не можна сказати, що існує чітко виражена більшість.

- Ви представник «Свободи», і зрозуміло, що спілкуєтесь із депутатом обласної ради від вашої партії Максимом Запаскіним. В минулому році його було затримано за, нібито, хабар. Яка Ваша позиція стосовно даного випадку, чи слідкуєте за ходом цієї справи і на якому вона етапі?

- Слідкуємо, справа зайшла в суди, але ніякого розвитку досі не відбувається, тому що судові слухання не проходять. Наскільки я знаю, у прокуратури немає якихось стовідсоткових доказів проти Запаскіна. Якби в них вони були і все було правильно зроблено з боку прокуратури, то вже людина б відповідала. Ми думаємо, що то була «підстава». Суди не відбуваються, Максим досі залишається депутатом облради, працює юристом...

- Ви, мабуть, знаєте епопею із вирізанням труб «ТОВ Новація», які нібито познищували резервний водогін. Чому мер міста зайняв позицію «Білоцерківводи», якщо в суді довели правоту Новації? Чи може за цим стояти якийсь власний інтерес?

- Це краще питати міського голови. Наша політична сила взагалі до процесу концесії ставиться негативно. Але міський голова став на захист нашого з вами майна, тому що це майно не «Білоцерківводи», а громади міста. Тому ми захищаємо це майно і маємо це робити. Тут позиція міського голови абсолютно правильна. Ніяких інтересів окрім інтересів міста він не захищає. Ми вважаємо цю трубу міською власністю. Треба відстояти це майно і повернути в громаду, оскільки це резервний водогін для міста, а це стратегічне питання.    

- Розкажіть докладніше про позицію ВО «Свободи» стосовно концесії?

- Ми вважаємо, що стратегічне підприємство «Білоцерківводоканал» має бути у власності громади. Наша політична сила ніколи не голосує за кричущі питання, як, наприклад, в історії з винесенням змін до бюджету, коли ми за кошти міста мали ремонтувати ті об'єкти, які висять на балансі Білоцерківводи. Кілька разів це питання було знято, але зрештою воно проголосувалося, але без нас.

- Ви працювали тренером-викладачем в ДЮСШ Богатир, також Ви є членом громадського формування з громадського порядку «Щит». Яку роль ви особисто виконуєте в даному формуванні?

- До моменту вступу на посаду секретаря міської ради дійсно там велась активна робота. Відбувалися спільні патрулювання з поліцією, військові навчання, а також тренування з тактичної медицини. Основна діяльність - допомога поліції в патрулюванні міста. Зараз в мене геть зовсім не вистачає часу працювати в Щиті але я залишаюсь його членом, хоча і не активним. Тренерство так само довелося залишити, за чим дуже сумую. Іноді приходжу в зал ДЮСШ задля підтримки, але наразі тренуваннями не займаюсь...

 Розмову вела Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram