#

Секретар Бориспільської міськради Ярослав Годунок: Зеленський вибачиться за слова, сказані на мою адресу

21.02.2020 06:00
Секретар Бориспільської міськради Ярослав Годунок: Зеленський вибачиться за слова, сказані на мою адресу

Днями у Бориспіль знову приїжджав президент Володимир Зеленський, який інспектував районну лікарню. Минулого разу – буквально одразу після президентських виборів – у нього відбулась перепалка із секретарем Бориспільської міської ради Ярославом Годунком. Цього разу "Моя Київщина" поспілкувалась з Годунком про причини конфлікту з президентом, судовий позов до Зеленського. Також ми торкнулися і місцевих тем – корупції в Бориспільській міській раді та проявів сепаратизму з боку окремих персон

- Насамперед запитаю про те, яка наразі у Вас співпраця з міським головою Борисполя Анатолієм Федорчуком?

- Нормальні робочі стосунки заради інтересів громади. Якщо ми з ним не знаходимо порозуміння, то з’ясовуємо в чому причина. В цілому, порозуміння ми знаходимо, адже  прийшли сюди працювати, хто б там що не говорив. Якщо мене щось не влаштовує в роботі його команди,  я завжди відкрито повідомляю про це міському голові, і ми знаходимо компроміси або виправляємо ту ситуацію, яка виникає.  

- А як Ви ставитесь до висловлювань чи публікацій про невдоволення його роботою, зокрема про те, чим він нібито промишляє?

- Не можуть бути задоволені всі. На жаль у нас, приміром в Facebook, 85-90 відсотків публікацій – негатив.  В більшості випадків там сидять люди, які в усьому бачать зраду. Відносно мене так само пишуть багато дурниць. Я навіть рідним заборонив заходити в Facebook, тому що мене сьогодні "мочать" з усіх сторін.

Найцікавіше, коли ти кажеш людині, яка подібне написала – підійди до мене, напиши офіційний запит, звернення або надай якісь докази – то ці люди одразу десь зникають. Тому я закликаю громадян, якщо ви бачите, що це бот, то відразу цю людину видаляйте і навіть не реагуйте на ті дурниці і брехню, які вони пишуть.

На жаль, коли навіть зробив добру справу, то ті ж самі боти пишуть, що ти піаришся.  Я в Facebook, мабуть, найдовше з усіх депутатів у Борисполі, і ще жодного допису не було, якого б не "розірвали" і не розкритикували.

Мене вражає, коли люди перекручують факти. До речі, створено десь 5 сторінок на моє ім’я, де невідомими пишуться всілякі дурниці від мого імені.

- Чи є у Вас розуміння, хто за цим стоїть і навіщо?

- Безумовно. Є деякі заступники міського голови, які мене ненавидять за мою позицію. Я відкрито говорю про те, що вони хабарники і хапуги, які завищують ціни на підрядні роботи та інше.  Думаю, вся країна бачила, в кого в кабінеті знаходили гроші і хто їх ділив.

- Ви певно  маєте на увазі першого заступника мера Миколу Корнійчука, якого влітку 2019 було затримано на отриманні хабаря?

- Так. А потім по цьому заступнику приймається рішення суду за ті ж "відкати", купляється прокурор за 100 тисяч, який випадково пропускає строки досудового слідства, відповідно суд справу закриває. Так Корнійчук усім розповідає байки, що суд його виправдав. Тому я хочу що б вся громада знала, що це неправда. Я кажу конкретно про Корнійчука,  родина якого "мочить" мене, наймає різних людей, які про мене пишуть різні дурниці. Йому треба було чесно прийти до суду, показати все відео (там воно не одне) з кабінету і розказати, чому і на кого ділились гроші, чому рівними сумами і так далі. Зараз він, до речі, придумує різні байки про якусь операцію і тому подібне. Громада б дала оцінку чесності, якби він чесно відстояв свою правду в суді. 

- Поговорімо про конкретні прояви корупції в міській раді, на чому саме "гріються" ті заступники та, можливо, інші чиновники?

- Наприклад, протягують свої підприємства. Громадськість має знати: є, наприклад, заступник міського голови Пасенко, син якої чомусь виграє тендери на поставку комп’ютерів. Також начальник управління освіти, як виявляється, живе з певним ФОП, який виграє якісь підряди. Є такі моменти, коли ти звертаєшся в правоохоронні органи, а вони не розслідуються.  Відносно того ж Корнійчука…  Ви пам’ятаєте залізничний переїзд, який в нас наробив шуму? Уявіть собі, виділити кошти на чужий об’єкт і ремонтувати його за завищеними цінами в сотні тисяч разів. А потім, коли я наступив на нього і почав писати в поліцію і прокуратуру, то кошти повернули всі назад в бюджет.

- Поговорімо про конфлікт під час літньої ревізії президентом Володимиром Зеленським Бориспільської лікарні, в чому він полягав?

- Приїздить президент і обзиває мене розбійником і навіть не розбирається в тому, що лікарня не на балансі міста. І тодішній очільник області "блогер" Бно, як я його називаю, при президентові каже, що можна виділити гроші на іншу організацію. Але ж якщо ти виділяєш кошти на іншого балансоутримувача – це відразу тюрма чиновнику.  Це навіть казначейство не зареєструє…

Тоді лікарня належала району і відповідно ми не мали права виділяти кошти. Я президенту про це сказав, а він мені разом з Бно – можна. Ну про що тут говорити? Чому я поганий, тому що завів президента в терапію, інфекцію? Його ж повели туди, де доріжки застелені, а я його повів туди, де хліви та так званий концтабір.  Більш того, він і там мене переплутав. Якщо ви пам’ятаєте, на відео Зеленський сказав: "Іди до себе в райадміністрацію".  Я обов’язково на вибори змонтую все відео, де чітко видно як я спілкувався з президентом, розповів про корупцію голови райдержадміністрації Туренка під час купівлі обладнання. Щоб ви розуміли, місто купило за півроку до того найкращий в Україні мамограф вартістю 7 мільйонів, а район його купив за 17 мільйонів. Тобто 10 мільйонів просто вкрали. Я казав про це президенту, як і про недофінансування лікарні на зарплату та на комунальні послуги. 

Також була низка речей, які я мав донести, зокрема про об’їзну дорогу, адже місто не може все потягнути власним бюджетом. А замість того, щоб приїхати  і розібратись, Зеленський просто відреагував на незрозумілу інформацію, обізвав і зробив мене на всю країну відомим. Безумовно, я йому за це дякую, тому що насправді всі люди знають який я розбійник – розбійник проти корупції, свавілля і чиновників.

- В чому  конкретно Вас звинуватив гарант і які у нього були підстави вважати Вас розбійником. Що за історія із судимістю та розбоєм?

- Я не бачу жодних причин мене звинувачувати.  Я готовий розповісти про ті суди, які в мене були, коли я працював в спецпідрозділі міліції "Беркут".  Продемонструю і покажу матеріали кримінальної справи, де чітко видно, що вся репресивна машина працювала проти мене.  В результаті, було порушено десятки кримінальних справ проти працівників "Беркуту", які мене оббрехали та надали неправдиві покази і відповідно справа розвалилась, суд мене випустив. 

- Тобто, судимості жодної у Вас не було?

- Послухайте, я вже тільки в місті Бориспіль є депутатом 13 років.  Я – чиновник на сьогоднішній день, які судимості? Як би я пройшов спецперевірку і мав би тут сидіти? Що б ви розуміли, в той час мене пресувало керівництво, як працівника міліції мене навіть було кинуто в загальні камери, де тримаються бандити. А це суворо заборонено навіть не тільки законом людським, а й Європейським судом та іншими законами. Суддя це бачила і справа розвалилась, але, ви ж розумієте, що тоді треба було садити прокурора, слідчого міліції, який мене судив, близько 10 працівників "Беркуту" за неправдиві свідчення. Тому було прийнято рішення і мене умовно чи з відтермінуванням якось засудили і все.

- То Ви таки будете подавати до суду на Володимира Зеленського?

- Аякже. Вже готова позовна заява. Ми затягували до останнього моменту, тому що робили різні запити, в управління Держохорони, яке вона мала право вивести депутата з його приміщення. Також треба було задокументувати низку речей.  Ви ж розумієте ,які відписки поробили в управлінні Державної охорони, яке не є силовим органом, не має права застосовувати силу і викидати людину.  Думаєте, хтось нам хоч одну надав відповідь чи озвучив якісь прізвища? Також в нас ще буде заява про те, що президент порушує закон, адже намагався тиснути на мене і давав незаконні вказівки на порушення кримінальних справ, щоб Баканов розібрався зі мною.  За це також треба відповідати президенту, адже він не має права такого робити. Я думаю, що в суді проти президента України доведу, що я не розбійник і він вибачиться за свої слова на мою адресу.

- В рамках цієї позовної заяви, що Ви вимагатимете від президента?

- Я ще не вирішив, але мабуть поки почнемо із 100 гривень. Насправді гроші нас не цікавлять.  Треба продемонструвати і показати, що Президент повинен поважати будь-якого громадянина в цій державі. Якщо президент уже реформував суди, то я обов’язково доб’юсь правди і Зеленський вибачиться.  Якщо суди залишились корумпованими, я піду далі – до Європейського суду.  Сьогодні правоохоронна машина працює проти мене. Практично кожного тижня приходять листи, щось допитують, шукають, намагаються до чогось причепитися. Але я в собі впевнений і не бачу проблем.  Якби на мене щось було за весь цей період часу, мене б вже звідси зняли, вигнали і ганьбили б. 

У нас система правоохоронних органів побудована так, бо ніхто правду в очі президенту не скаже і всі накидаються на ту людину, яка має право щось заперечити чи сказати. Тож коли на мене усі налетіли, цим скористався один активіст, а точніше сепаратист Ігор Петровскіс, який замість того, щоб залишитись захищати на Луганщині свою Батьківщину, втік сюди. Я стверджую, що в мене будуть суди з ним. Петровскіс використав ситуацію, коли президент не розібравшись "наїхав" на мене і обізвав розбійником. В один прекрасний момент він прийшов в міську раду, спровокував конфлікт, також обізвав мене і поліз битися. Це все підхопила прокуратура і правоохоронні  органи. Варто додати що це була не бійка, а скоріше боротьба, адже жодного синяка в нього не було. Але справу порушили за легкі тілесні ушкодження, хоча потім перекваліфікували у хуліганство.  Але, якщо ви уважно подивитесь відео, то ви побачите, що я його не б’ю і навіть прокуратура стверджує, що Годунок ніжно поклав руку на шию.

З різницею у три дні була порушена кримінальна справа і проти нього, адже в мене такі ж самі легкі тілесні ушкодження. Але його справа за два місяці вже в суді, а по моїй справі навіть нічого не розслідують, не було навіть жодної слідчої дії. Все тому, що правоохоронним органам треба показати, що я дійсно розбійник.

- А які у Ігора Петровскіса є прояви сепаратизму і чому ним ще не займаються відповідні органи?

- У Борисполі він став великим активістом, почавши полоскати владу. До речі, ця людина певний період часу перед виборами до парламенту хотіла балотуватися від блоку Юлії Тимошенко, але його туди не взяли, адже дізнались що він насправді сепаратист, ніякого відношення до України не має і ніколи її не любив. Коли ж були вибори у Верховну Раду, він почав мене обливати брудом і виконувати  політичне замовлення одного з моїх конкурентів. Накаляв він цю ситуацію до тієї самої сутички. В результаті того цирку, коли Петровскіс нібито лежав  хворий, він отримав посаду голови Кам’янецької  РДА в Луганській області.  Уявіть, за те, що він побився з Годунком і так це припідніс при Зеленському, його рекомендували призначити головою адміністрації.  Але справа в тому, що наш Петровскіс постійно ховається від армії. Він планомірно уникає армії і відмовляється йти захищати свою Луганщину, а все тому, що насправді ця людина і привела туди війну. 

- Чи є докази?

- У нас є покази, його скірншоти з соцмереж, які він навіть жодного разу не спростував. Він "лайкає" президента Путіна, Гіркіна, пости про підбитий БМП і пише "молодці", тобто в цілому підтримує "Рассєю". Ця людина планомірно працювала проти України і в нас є свідчення людей, які будуть заслухані на суді, зокрема пан Греков, який розкаже як ця людина водила "тітушок" на Майдан і влаштовувала референдум. І сьогодні такі люди рвуться до влади… Я хочу подякувати всім без виключення АТОвцям, які піднялися в Луганській області проти цього негідника, всім нашим АТОвцям, які продемонстрували цього сепара з його постами у соцмережах. Я думаю буде зроблено все, щоб ця людина не була призначена головою РДА, принаймні, ми донесли цю інформацію до усіх державних органів і Служби безпеки України.

- А які у Вас нині відносини з керівництвом поліції Бориспільщини?

-Робочі.  До поліції немає ніяких питань, вони виконують вказівки, які дають зверху.  В мене більше питань до прокуратури, яка торпедувала вищевказану справу. Вам, як журналістам буде цікаво, якщо я вам буду надавати матеріали корупційної діяльності прокуратури. Зараз ми цим питанням особисто займемося, перевіримо кожного, де він взяв годинничок, айфон тощо. Вони ж думають, що коли фальсифікують матеріали кримінальної справи і обвинувачення проти мене, то вони недоторкані.  Я думаю, що це тільки початок, я їм усім обов’язково розкажу, особливо прокурору Борисполя, котрого вигнали з Фастова, де бралися хабарі і "кришувалися" заправки. Зараз ціль у цих прокурорів одна – не допустити мене до виборів і зробити все, щоб зняти мене з посади.

- До речі про вибори. Чи підете балотуватися на голову Борисполя?

- Не готовий зараз говорити. На сьогоднішній день, може це стане новиною, але я ще думаю, чи йти взагалі далі в депутати міської ради.  Якщо така погана влада… Он, бачите скільки в мене на столі документів? Знайдіть хоч в одного секретаря стільки документів. Я аналізую всі закупки, тендери  тощо. Я дивлюсь як робляться роботи, якісно чи ні. Ось в моєму кабінеті ви бачите цеглини, шматки асфальту та шиферу. Приміром, цей шматок покрівлі для даху насправді являє собою в два рази тонший метал із паркану, хоча насправді там має бути металоцерепиця певного зразка.  Ось асфальт, неякісний та удвічі тонший, який знімається як лінолеум.  Наші заступники, такі як Корнійчук ось це "кришують", але жодної кримінальної справи не порушено взагалі.  Нас, владу, люди звинувачують у всіх гріхах, хоча насправді я намагаюсь показати, що чиновник може працювати по іншому.  Я думаю, що більш відкритішого секретаря міської ради немає мабуть у всій Україні. У мене люди не стоять в чергах, адже приходять в будь-який час, а не тільки в приймальні дні. Також будь хто може мені зателефонувати і написати на мобільний.   Загалом, чесно кажучи, хотілося б дати можливість прийти молодим, хоча вся країна сьогодні бачить до чого вже довели ці молоді, некомпетентні профани.  Але повторюсь, з приводу місцевих виборів я ще точно не вирішив, піду чи ні.

 Спілкувалася Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook