#

Шантаж з евакуатором: як поліція на Київщині допомагає заробляти напівлегальним ділкам

07.09.2019 13:04
Шантаж з евакуатором: як поліція на Київщині допомагає заробляти напівлегальним ділкам

Проблема з паркування у Київській області допомагає напівлегальним ділкам заробляти величезні гроши за допомогю поліції

До нашої редакції протягом останнього часу почало звертатись багато громадян, які скаржаться на дії поліції у київській області.

Справа у тому, що за останні місяці патрульна поліція почала активно боротися з порушниками, які з порушеннями паркують свої автівки. І таки дії ми лише вітаємо. Але ця боротьба має і інший бік – допомогу напівлегальним комерсантам, які під дахом поліції заробляють на водіях. Справа в тому, що за данним нашого сайту, та з неофіційних розмов, з самими поліціянтам серед них поставленне негласне завдання відправляти як можна більше автівок на штраф майданчик. Перед ними стоїть неофіційний план, які вони мають виконувати кожного дня.

Безпосереднім свідком таких дії став наш журналіст. Зокрема, він залишив свою автівку на розмітці, яка хоч і зроблена в одному з ЖК Петропавлівської Борщагівки, але не оформлена належним чином, хоч там стоїть знак, та є розмітка. Більш того,вона навіть не використовується місцевими мешканцями, бо починається з газоросподільної станцїї де немає пішохідної доріжки, та закінчується перед спортивним клубом.

 Місце, звідки евакуювали автівку. Пешохідний перехід... без тротуару

Місце, звідки евакуювали автівку. Пешохідний перехід... без тротуару

Незважаючи на усю абсурдність її наявності поліціянти вирішили евакуювати автівку, та потім підтвердили, що таким чином лише виконували неофіційний план щодо евакуації. Тобто зараз у поліції знов головне - виконати план, а не буди тими, хто допомагає людям та стає не гвинтиком для абсурдних рішень, а дійсно правоохоронцем.

Але далі починається найцікавіше. Те, що було у відверто корумповані часи Віктора Януковича.

Отримати будь-яку інформацію, де ж забирати автівку, вкрай важко. Поліція одразу дистанцюється від цього питання та каже, що це вже діло той приватної особи, яка евакуювала автівку. Людина, у якої забрали автівку, отримує лише номер телефону, де невідомий у вкрай хамськії формі пояснює, що можливо, за евакуацію, треба сплатити 1800 грн., але це все не точно і має вирішуватись вже особисто на штрафмайданчику. Сам штрафмайданчик знаходиться у селі Горенка, та у суботу та неділю не працює, хоча при цьому, бере ще гроши за зберегання автівки, не менше 140 грн. у день. Залишається відкритим питанням,як люди зі всієї великої київської області мають шукати та добератися до тієї самої Горенки.

Ця проста та дієва схема активно працювала у часи Януковича, потім керівництво МВС після резонансних програм журналістів обіцяло її викоренити, але як бачимо, що у Київськії області цей бізнес набирає шалені оберти…

Антон Болбочан, “Моя Київщина”

Читати "Моя Київщина" у Facebook