#

Старі-нові кадри: хто очолив Вишгородську та Фастівську РДА

11.07.2022 11:28
Старі-нові кадри: хто очолив Вишгородську та Фастівську РДА
Фото "Моєї Київщини"

Чистка влади на Київщині розпочалася із зміни керівного складу двох райдержадміністрацій. Зеленський призначив головами Вишгородської та Фастівської РДА Олексія Данчина та Юрія Волкова відповідно. Детальніше – у сьогоднішньому матеріалі "Моєї Київщини"

У період воєнного стану та 30 днів після його припинення або скасування очільники районних державних адміністрацій стають начальниками відповідних військових адміністрацій, що суттєво посилює їхні можливості. Де-факто вони не лише здійснюють безпосереднє керівництво військовими адміністраціями, а й виконують повноваження місцевих органів влади. Тому підхід до призначення нових кадрів повинен бути надретельним.

Юрій Волков – голова Фастівської РДА

Із 5 липня 2021 року по 16 червня поточного року посаду голови Фастівської районної державної адміністрації займав Євген Кабатов. Був звільнений згідно з поданою ним заявою. 24 червня на сайті Президента з’явилося розпорядження про призначення Юрія Волкова.

Останній уже мав досвід роботи на цій посаді: спершу виконував обов’язки голови Фастівської РДА (із січня 2020 року, після звільнення Василя Кравченка), згодом (8 вересня 2020 року) був призначений очільником райдержадміністрації.

Пропрацював лише 3 місяці та вже 18 грудня був звільнений. Офіційно – пішов "за власним бажанням". Подейкують, із посади "полетів" через те, що не "організував" голосування депутатів Фастівської райради за Сергія Безуглого – кандидата на голову райради від президентської партії. Перемогу тоді здобув Віктор Веремейчик від "Європейської солідарності", після чого депутати від "Слуги народу", "Батьківщини" та "Опозиційної платформи – За життя" відмовлялися приходити на сесії та брати участь у роботі постійних комісій.

Юрій Волков народився 10 грудня 1969 року у Фастові. Освіту здобував у кількох навчальних закладах:

  • Український державний аграрний університет – спеціальність "Автоматизація і електрифікація сільського господарства", випуск 1993 року;
  • Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського" – спеціальність "Видавничо-поліграфічна справа", випуск 1999 року;
  • Національна академія державного управління при Президентові України – спеціальність "Державне управління", випуск 2010 року.

Кар’єрне зростання Волкова пов՚язане з підприємством "Поліфаст", де він просунувся з посад інженера та головного інженера (із 1994 по 2002 рік) до рангу директора (із 2002  по 2005 рік).

Роботу в державному органі влади Волков розпочав у квітні 2005 року – став заступником голови Фастівської райдержадміністрації (курував соціально-гуманітарним напрямком). Цілком заслужив реноме старожила РДА, адже протримався на "теплому" місці аж до призначення на посаду в.о. голови (2020 рік).

Чинний голова Фастівської РДА у 2015 році також хотів стати депутатом Київської облради VII скликання округом №51 від партії "УКРОП", але спроба виявилася безуспішною.

Варто додати, що напередодні офіційного призначення Волкова очільником Фастівської райдержадміністрацій у декількох ЗМІ було опубліковане інтерв՚ю, у якому останній повідомляє про те, що його попередник Євген Кабатов почав самоусуватися від своїх основних обов’язків і тому довелося брати ініціативу у свої руки та виконувати всі завдання щодо оборони та забезпечення життєдіяльності Фастівщини. Як відомо, окупанти не змогли зайти на територію, але по району були нанесені авіаудари з боку російських військ.

Олексій Данчин – очільник Вишгородської РДА

Вишгородський район славиться як кузня кадрів для політичного олімпу столичного регіону: райдержадміністрацією свого часу керував одіозний нардеп Ярослав Москаленко та ексочільник КОДА Олександр Горган (Лялька). У квітні 2017 року Петро Порошенко призначив головою РДА першого заступника Вишгородської районної державної адміністрації В'ячеслава Савенка. Запам’ятався він як фігурант низки корупційних схем у питаннях "дерибану" землі. Був звільнений у 2019 році у зв’язку з закінченням повноважень Президента України.

Відтоді Вишгородщина тривалий час була "без голови": обов’язки очільника райдержадміністрації виконував перший заступник Олексій Данчин. Офіційного призначення на посаду останній чекав аж три роки. Відповідне розпорядження було опубліковане на сайті Президента 24 червня.

Загалом про Данчина відомо, що він народився 4 листопада 1973 року у місті Душанбе (Таджикистан). Здобув три вищі освіти в таких навчальних закладах:

  • Київський державний торговельно-економічний університет – спеціальність "Облік і аудит", випуск 1996 року;
  • Київський національний університет ім. Т. Г. Шевченка – спеціальність "Правознавство", випуск 2014 року.
  • Таврійській національний університет ім. В. Вернадського – спеціальність "Публічне управління та адміністрування", випуск 2019 року.

Крім цього, закінчив аспірантуру в Київському державному торговельно-економічному університеті.

Трудова діяльність Данчина розпочалася з посади головного бухгалтера у столичному МЧП "Канитап" (із 1993 по 1996 рік). Згодом він три місяці працював бухгалтером виконавчої дирекції ДАЕПК "Київенерго". У 1999 році став виконавчим директором ТОВ "Міжнародна корпорація "Слов’янський базар", а в 2001 році – головою правління ЗАТ "Київський клінічний госпіталь" (9 років на посаді).

Працював у структурі місцевого самоврядування із 2010 року як заступник Вишгородського міського голови Віктора Решетняка з питань діяльності виконавчих органів ради.

У серпні 2014 року став начальником управління матеріального та господарського забезпечення НАК "Нафтогаз України". На посаді пробув відносно недовго – у 2015 році вже був заступником голови правління АО "Міжнародний адвокатський альянс". Близько року працював помічником адвоката АО "Безпалий та партнери", згодом – приватним підприємцем.

У серпні 2018 року Данчина призначили на посаду першого заступника голови Вишгородської РДА. Із 2019 року він виконував обов’язки очільника райдержадміністрації. У цьому статусі балотувався на голову Вишгородської громади від політичної партії "Опозиційна платформа – за життя", але тоді перемогу здобув Олексій Момот. Це була друга невдала спроба Данчина: у 2015 році він хотів стати мером Вишгорода як представник "білосердечних".

Отже, кардинальних змін у керівництві райдержадміністрацій столичного регіону не відбулося. Нових для районів персонажів ніхто не призначав. Олексій Данчин і Юрій Волков у своїх районах сидять давно та міцно.

Наразі "без голови" залишається Бучанщина, що чи не найбільше в Київській області постраждала внаслідок російського вторгнення. Імовірно, уже скоро всі дізнаються, хто очолить Бучанську райдержадміністрацію. Ми ж продовжуємо слідкувати за ротаціями кадрів…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст