#

Що подивитися під час карантину: топ-30 українських мультфільмів

13.04.2020 05:24
Що подивитися під час карантину: топ-30 українських мультфільмів

Усі школи та дитячі садки в Україні закрито на карантин щонайменше до кінця квітня. В умовах, що склалися, батьки добряче ламають собі голову над тим, як розважити дітей удома. Інформаційний портал "Моя Київщина" підготував підбірку чудових мультфільмів рідною мовою, що неодмінно сподобаються і дорослим, і малим

1.        Патріотичний мультсеріал "Моя країна – Україна"

Це перший в Україні краєзнавчий, пізнавальний, патріотичний анімаційний серіал. Кінопроєкт містить у собі історичний та культурологічний матеріали. Кожна серія – подорож Україною з легендами та історією рідного краю.Фільми цього серіалу формують національну свідомість, гордість за свою країну, допомагають виховувати майбутнє покоління українців.

2.        "Це наше і це твоє"

Чи знаєте ви, у якій країні побудували найбільший у світі літак? А вам відомо, що найдовший та неймовірно легкий музичний інструмент - це наша трембіта? Мультсеріал 1.       "Це – наше і це – твоє" знайомить юних глядачів із цікавими та неймовірними фактами з історії нашої країни, якими може пишатися кожен українець.

3.        "Викрадена принцеса: Руслан і Людмила" (2018)

Мультфільм за мотивами казки російського поета Олександра Пушкіна "Руслан і Людмила" був створений на українській студії "Animagrad". Режисером картини став дебютант Олег Маламуж. Фільм розповідає про мандрівного артиста Руслана, який рятує викрадену злим чарівником Чорномором принцесу Мілу. Вас приємно здивують нешаблонні герої та дивовижна казкова реальність.

В озвучці стрічки брали участь музиканти дуету "Время и стекло" (Надя Дорофєєва та Позитив) й Олег "Фагот" Михайлюта, відомі ведучі Юрій Горбунов, Сергій Притула, Маша Єфросиніна, гумористи Єгор Крутоголов та Євген Гащенко. 

4.        "Халабудка" (2014)

Це історія про маленький будиночок, що став не потрібним у місті скла й бетону. Халабудка шукає своє місце у світі, знаходить інші самобутні будівлі – традиційне національне житло. І врешті розуміє, що неповторна будівля завжди цікавіша за однакові багатоповерхівки.

5.        Серіал "Пригоди Котигорошка та його друзів" (2014)

У цьому мальованому серіалі Ярослави Руденко-Шведової в кожного козака, як у супергероя, є своя сила, а точніше – стихія. В основі лежить український фольклор: герої мандрують народними казками, переробленими на сучасний лад. Хвалько-Одуд, який від імені автора розповідає історії, нагадає юним глядачам Віслюка зі "Шрека". Діти сміятимуться, дорослі, як мінімум, усміхатимуться.

6.        "Хто боїться дядечка Бабая" (2014)

Перший за роки незалежності український повнометражний анімаційний фільм з елементами 3D, де поєднаний фольклор із сучасним баченням анімації. Головна героїня, що бореться з Бабаєм, Відьмою, Чортом – проста дівчинка Свєта. Вона дещо чарівна, адже вилупилася з чарівного яйця, надто швидко виросла, але загалом виглядає та поводиться так, що юні глядачі можуть ототожнювати себе з нею.

 7."Ескімоска" (2013-2016)

Став першим 3D-мультсеріалом в Україні, де всі герої та природа об’ємні. Дівчинка Ескімоска, її маленький брат та друзі – білий ведмідь та олень живуть у чарівній Арктиці. Щоразу, коли океан виносить на берег незнайомий предмет: підзорну трубу, аптечку, бінокль чи ще щось – це стає початком пригод. Режисер 1-го сезону – Олексій Шапарєв, а 2-4-го – Євген Єрмак.

8.        "Микита Кожум’яка" (2016)

Знятий Мануком Депояном 3D-мультфільм спрямований на молодших школярів. Це вже повнометражна анімація з діалогами, розвитком сюжету. Він про те, що силою далеко не все можна вирішити. У змієборця Кирила Кожум’яки (озвучує Василь Вірастюк) 12-річний синок Микита, у якого немає міцних м’язів, але є сила духу. У чарівному світі Микиту і його нових друзів чекатиме багато смішних і динамічних пригод. Це дивовижна казка про справжнє геройство.

9.        "Козаки. Футбол" (2016)

Спочатку відроджені козаки грають у футбол у 26 країнах (по одній на кожну серію). Звісно, на них чекають пригоди, які потребують завзяття, кмітливості, винахідливості. Козаки знайомляться з національним колоритом та допомагають людям і тваринам.

10.   "Козаки. Навколо світу" (2018)

2D здатне конкурувати з об’ємними світами, лише якщо це відродження легендарних Тура, Ока та Грая, які стали народними улюбленцями ще в 1967 році. Намалював їх цього разу той самий художник, що і в 70-ті роки – Едуард Кірич, а потім малюнки зацифрували й анімували. Режисером виступила Марина Медвідь.

11.   "Лежень" (2013)

Мультфільм знято за мотивами твору українського письменника Юрія Винничука "Лежень" (збірка "Львівські казки" ), де відображено особливий колорит пригоди, костюми та архітектура західної України в стародавні часи.

Онук старого економа, якого всі звуть Лежень не робить нічого такого, що з точки зору інших приносить зиск або задоволення: не співає, не гуляє, не розважається з хлопцями та дівчатами, любить тільки вареники та … читати книжки! Князь обіцяє Лежню віддати в дружини дочку Княжну, яка готує найсмачніші вареники, якщо хлопець зможе допомогти його сім’ї.

12. "Літа мої" (2013)

Ідея фільму базується на самобутній творчості дивовижно талановитої народної художниці Марії Оксентіївни Примаченко. М.О. Примаченко є яскравим представником таких напрямків у живопису, як Петриківський розпис, народне малярство, в такому ж ключі працювали і такі видатні майстрині, як К. Білокур і Г. Собачко.

13. "Червона жаба" (2008)

Головним героєм цієї історії стає жабеня, але непросте, а незвичайного червоного кольору. Не дарма природа зробила його побратимів зеленими. Адже так вони не кидаються в очі своїх місцях проживання тим, хто хоче їх з’їсти, тому що їх складно помітити в траві або болотяних заростях. А ось червоного жабеня видно здалеку. Як же воно справляється з бідами, які постійно трапляються?

14. "Котик та Півник" (1991)

Це класика дитячих мультиків, на яких росте малеча. Чудова історія про котика та півника, яких нахабно хотіла перехитрити лисиця, є екранізацією народної казки. Чи вдалося лисиці здійснити свій задум, дізнаєтеся з даного мультфільму.

15.   "Три паньки на ярмарку" (1991)

Український анімаційний фільм студії "Укранімафільм" знятий, режисером якого є Єфрем Пружанський, розвовідає про кумедні пригоди трьох диваків із українського села Паньківка. Чергова вдала екранізація української казки.

16. "Енеїда" (1991)

Чудова екранізація однойменного першого твору, написаного живою народною українською мовою Іваном Котляревським. Це справжня енциклопедія життя українського народу, із якою обов’язково варто ознайомитися.

17. "Кривенька Качечка" (1992)

Милий та добрий мультфільм-екранізація народної казки про діда та бабу, у яких не було дітей. Одного разу пішли вони в ліс і знайшли в гнізді у зозулі качечку. Принесли її додому, і почалися дива…

18. "Історія одного поросятка" (1994)

Жило в одному селі порося, яке дісталося до королівського палацу, потім стало ватажком піратів, а потім й адміралом французького флоту. У дружини йому дісталася сама принцеса, якій, звичайно, довелося постаратися, щоб удостоїтися честі пов'язати свою долю з поросям. Про ці та інші пригоди більш детально Ви дізнаєтеся під час перегляду мультфільму.

19. "Літачок Ліп" (2000)

Цей мультфільм розповість Вам про життя та пригоди літачка Ліпа, який мріяв подорожувати далеко за океани, щоб подивитися різні держави та їх звичаї. Але йому не довіряли такі відповідальні та тривалі рейси, що, звісно, засмучувало Ліпа. Але одного разу в нього з’явилася можливість здійснити мрію…

20. "Таємний посол" (2000)

Це український пригодницький мультсеріал для приємного перегляду всією сім’єю, знятий за мотивами історичного роману Володимира Малика "Таємний посол".

21. "Каприз" (2005)

Малюк усіма силами намагається уникнути походу в дитячий садок, адже вдома, як він думає, разом з улюбленим котиком куди веселіше і приємніше проводити час. Чи вдасться батькам і бабусі завести малюка в садочок?

22. "Чого в лісі не буває" (2006)

У цьому мультфільмі Ви дізнаєтеся три історії про лісових мешканців і проблеми, із якими вони стикаються. Наприклад, про милого їжачка, який одного разу побачив рибку у ставку й закохався в неї без пам'яті. Але чи зможуть подолати почуття приналежність до різних стихій?

23. "Курка, яка несла всяку всячину" (2006)

Пригоди маленького екскаваторчика зняті Марією Медвідь. Вас здивує назва мультика. Мовляв, до чого тут тоді курка? А Ви подивіться й одразу все зрозумієте.

24. "Чарівний Горох" (2008)

Підступний чарівник із своїм котом жили в занедбаному брудному будинку. Одного разу їм у голову прийшла ідея взяти в ув'язнення одну працьовиту дівчину з села – Оленку. Так і було зроблено. Вона погодилася виконувати всю домашню роботу. Але знайдений у саду чарівний горох таки подарував їй надію на порятунок...

25. "Лісові тварини" (2019)

Ця чудова добра анімація покаже дітям мешканців лісів – не лише популярних, але й маловідомих тварин.

26. "Лис Микита" (2007)

Славетний хитрий Лис Микита, народжений пером Івана Франка, став героєм багатосерійного анімаційного фільму. Текст класика практично не змінювали, тому герої говорять бойківським діалектом.

У сюжеті мультфільму легко побачити аналогії із сучасним українським життям, зокрема щодо взаємин у владному середовищі, що робить цей анімаційний серіал цікавим не лише для дитячої аудиторії.

27. "Будиночок для равлика" (2005)

Весела історія про те, як равлик хотів змінити свій будиночок-мушлю на щось інше, але врешті-решт зрозумів, що краще своєї мушлі нічого не має.

28.    "Сімейний Марафон" (1981)

Мультфільм про те, як іноді несправедливо розділені обов'язки в сім'ї. Так, головний герой дивиться спортивні змагання по телевізору, а його дружина бігає по квартирі так швидко, як і виступаючі спортсмени, займаючись прасуванням та пранням, при цьому не забуваючи робити, у вільний час, масаж чоловікові.

29.    "Йшов трамвай 9-й номер" (2002)

Кумедний мультик про знайому ситуацію: у переповнений трамвай №9 намагаються втоптатися ще більше людей. У ньому люди обговорюють своє буденне життя та проблеми.

30. "Сонячний коровай"

Це перший український мультик, адаптований для незрячих. Створений організацією "Ресурсний центр освітніх інформаційних технологій для осіб з особливими потребами Національного університету "Львівська політехніка" спільно з Львівським обласним осередком ВГО "Українська спілка інвалідів - усі".

Приємного перегляду!

Читати "Моя Київщина" у Facebook