#

Шоу на трубі: як "слуги народу" в Білій Церкві на рішення судів плювали

31.07.2018 05:20
Шоу на трубі: як "слуги народу" в Білій Церкві на рішення судів плювали

Замість того, щоб займатися залученням інвесторів та покращувати економічну ситуацію на місцях наші політики-популісти часто грають на публіку, займаючись війною з «вітряними млинами». Наприклад, у Білій Церкві деякі можновладці влаштували ціле шоу через ніколи не працюючі рештки водогону, побудовані близько 30 років тому. Чому так відбувається, розбиралася «Моя Київщина»

Кілька місяців тому наше видання вже висвітлювало історію з водогоном, яка набула чималого розголосу. Нагадаємо, ще за радянських часів було покладено трубу з ціллю забезпечити водою з Дніпра підприємства у Білій Церкві. Утім, цей об’єкт так ніколи і не було введено в експлуатацію. Непрацюючий водогін потроху гнив у землі. Його власником був Фонд держмайна та перебував на балансі у ВАТ «Валса». Згодом він опинився в комунальній власності, але через відсутність будь-якої можливості запустити водогін, його виставили на публічні торги. В результаті, у 2006 році ТОВ «Новація-1» купила цю трубу. Але далі почали відбуватися цікаві речі…

Справа в тому, що ще у 1999 році комунальне підприємство «Білоцерківський водоканал» тихенько поставило собі на баланс частину водогону – трубу довжиною 4400 метрів діаметром 1400 мм, а також частину труби довжиною 300 метрів діаметром 1000 мм з балансовою вартістю 147 712 грн.  Вже згодом  наказом від 1 грудня 2011 року вони її списали, назвавши її «футляром», поставили на баланс вже вартістю 4 819 576 грн. А в концесію ТОВ «Білоцерківвода» цей так званий «футляр» передали 1 квітня 2014 року вже вартістю 5 021 805 грн. Головний конфлікт за дану трубу, яка, варто зауважити, так ніколи і не була використана за призначенням, розпочався у 2014 році, коли її власник – ТОВ «Новація-1» вирішив її демонтувати.  Останнім довелося  розбиралися в ситуації в правовому полі та звернутися до суду. Судова тяганина тривала 4 роки, за цей час було пройдено 7 інстанцій судів.  Всі судові вердикти були ухвалені на користь ТОВ «Новація-1».

Останній з судів визнав ТОВ «Новація-1» потерпілою стороною. Окрім цього за рішенням суду було знято всі заборони та обмеження щодо їх діяльності. Більше того, за 4 роки судового слідства було проведено 3 судово-будівельних експертизи, до складу, яких входить найбільш впливова державна установа з судових експертиз НДІСЕ, які також зробили висновки на користь ТОВ «Новація-1». У свою чергу, Білоцерківська міська рада, КП «Білоцерквводоканал» та ТОВ «Білоцерківвода», як є відповідачами по справі, не надали жодного підтверджуючого документу про право власності на трубу.

Тож маючи на руках численні рішення Феміди підприємці неодноразово намагалися провести демонтаж трубопроводу. Та поки що всі спроби виявилися марними, адже представники влади і надалі усіляко цьому перешкоджають. Власне так вкотре сталося і на початку  липня  поблизу села Глибічка. 7 липня ТОВ «Новація-1» почали працювати на не засіяній культурами ділянці, але вже за декілька днів на  місце демонтажу трубопроводу з’їхалася ціла делегація. Йдеться про народного депутата України Хвичу Мепарішвілі, заступників міського голови Інну Новогребельську та Олександра Поляруша, керуючого справами виконавчого комітету Сергія Постівого, а також численних представників структурних підрозділів міської ради, а також керівництва ТОВ «Білоцерківвода».

Вищезначені посадовці назвали демонтаж труби  незаконним і попри останнє рішення суду, яке до речі не підлягає оскарженню, стверджують,  що даний водогін належить виключно громаді міста. Техніку, яка працювала на місці, повсякчас зупиняли. Більше того, присутні намагалися силоміць витягнути машиніста ескалатора із кабіни. Шоу явно подобалося нашим можновладцям: заради красивої картинки вони навіть ставали під ковшом, усіляко заважаючи працювати робітникам ТОВ «Новація-1». Далі – більше: представники влади навіть залучилися підтримкою муніципальної варти, яка також прибула на місце інциденту, але замість того, щоб розібратися з ситуацією, почали допомагати чиновникам блокувати роботу. Представників Новації туди не допускали. Після чого «слуги народу» пригнали свій ескалатор та засипали землею вже порізану частину труби – абсолютно чужу власність, до якої вони не мають жодного стосунку.

Як і в багатьох аналогічних випадках представники ТОВ «Новація» викликали працівників поліції.  Проте  останні лишень як і завжди складали протоколи про правопорушення з боку міської влади.  Так тривало більше тижня, робота постійно блокувалась. ТОВ «Новація» була змушена звернутись із заявою до Київської обласної прокуратури та знову планують подавати до суду за моральні збитки.

Аргументи щодо законності демонтажу, проведеного розслідування та ухвал численних судів, на місцеву владу не діють. Не маючи законних важелів впливу на ситуацію представники влади вирішили тиснути інформаційно, роздуваючи в міських новинах плітки про те, що нібито невідома фірма намагається вкрасти у громади міста водогін. Виникає логічне запитання, як це можливо, якщо є всі документи, рішення судів, припис виконавчої служби тощо? Адже численні судові процеси між ТОВ «Білоцерківвода» та ТОВ «Новація-1» визнали останнього  законним власником труби. У будь-якій цивілізованій країні цього б вистачило, щоб поставити крапку в цій історії.

Надія Савчук, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram