#

Скандальні відкликання: чи зуміє Бондарєв сформувати нову коаліцію в Київоблраді

20.02.2020 06:02
Скандальні відкликання: чи зуміє Бондарєв сформувати нову коаліцію в Київоблраді
Костянтин Бондарєв

У грудні минулого року в Київській обласній раді відбулася революція, якої до цього область ніколи не бачила: дванадцять депутатів покинули фракцію "Батьківщина". Варто зазначити, що цей крок в цілому нічого глобально не вирішував, адже "білосердечні" зараз перебувають в опозиції. Утім, це стало каталізатором для дуже цікавих політичних процесів. Про можливі сценарії розвитку подій читайте у сьогоднішньому матеріалі інформаційного порталу "Моя Київщина"

На Київщині партія "Батьківщина" завжди мала своїх прихильників завдяки добре відпрацьованій системі роботи на місцях. Партійні осередки функціонують постійно, тому мінімальна активність на місцях зберігається навіть у міжвиборчий період, а пафосні вислови партійного керівництва у Верховній Раді тільки додають ентузіазму палким прихильникам. Проте це абсолютно не означало, що всередині партії Юлії Тимошенко все було гладко. Тому коли обласні депутати вирішили покинути фракцію в обласній раді, це спричинило нечуваний скандал.

Після перевороту зі зміною керівництва облради, який відбувся у травні минулого року, "Батьківщина" втратила фактично всі важелі впливу в головному представницькому органі Київщини, перейшовши в опозицію. Ходили чутки, що очільник Київського обласного осередку "Батьківщини" Костянтин Бондарєв намагався через суд скасувати рішення тодішнього заступника голови облради Миколи Стариченка про скликання сесії, але нічого не допомогло.

Звісно, перебування в меншості не дуже приємне, бо найкращі "теми" проходять повз тебе, а для обласного керівництва "Батьківщини", яке багато років "доїло" комунальні підприємства, це стало серйозним ударом. Як наслідок, Бондарєв намагався зібрати нову коаліцію, щоб знести чинну президію, але перемовини не увінчалися успіхом.

Натомість Бондарєв втратив фракцію в обласній раді. У середині грудня минулого року, напередодні сесії обласної ради, 12 депутатів написали заяви на вихід з фракції ВО "Батьківщина", про що повідомили на своїх сторінках у соцмережах.

"Сьогодні разом із колегами, депутатами Київської обласної ради, подали заяви про вихід зі складу фракції політичної партії «Всеукраїнське об’єднання «Батьківщина» Київської обласної ради. На минулому тижні – заяви про вихід із партії ВО «Батьківщина». На превеликий жаль, мушу констатувати, що це рішення «визрівало давно». Причиною є те, що задекларовані принципи та ідеї партії не відповідають реальним діям керівництва Київського обласного партійного осередку ВО «Батьківщина».

Про це повідомляли голову партії, Ю. Тимошенко, неодноразово намагалися змінити ситуацію на краще, однак жодних змін не відбулося.

На підставі зазначеного, вважаємо недоцільним усупереч власним принципам та інтересам наших виборців, продовження своєї роботи у партії та фракції ВО «Батьківщина» Київської обласної ради.

Щиро дякуємо всій команді за роки співпраці! Прагнемо та надалі чесно та відповідально працювати на благо України та громади Київщини!", - повідомив депутат обласної ради Віктор Гринчук на своїй сторінці у Facebook.

Хоча керівництво партії на найвищому рівні збирало пресконференцію після даної події, питання кореспондента "Моєї Київщини" щодо стану справ із Київським обласним осередком Юлія Тимошенко тактовно проігнорувала. Це свідчить про те, що вона цілком поінформована про дану проблему, але вирішити її поки не в змозі.

Після новорічних свят зламки "Батьківщини" на чолі з Бондарєвим спробували перейти в наступ: 15 січня в Києві відбулися збори виборців багатомандатного виборчого округу Київської області, на яких розглядалися питання про внесення пропозицій щодо відкликання за народною ініціативою депутатів Київської обласної ради, які балотувалися від ВО "Батьківщина".

Варто зазначити, що така процедура дійсно існує. За народною ініціативою відбувається відкликання депутатів місцевих рад у разі їх безвідповідальності (порушення норм Конституції, систематичне ігнорування сесій та постійних комісій, невиконання депутатських обов’язків чи передвиборчих програм, ігнорування зустрічей із виборцями). Щоправда назвати це дійство народною ініціативою не можна, адже це лише бажання Бондарєва "реанімувати" фракцію та вислужитися перед Леді Ю. Подейкують, що остання сказала Бондарєву, що якщо той не вичистить партійців-ренегатів із облради, йому самому буде непереливки...

Як би там не було, але на зборах, де були присутні близько 500 осіб, було винесено пропозицію відкликати 12 депутатів обласної ради, які нібито зрадили інтересам партії. Також було затверджено склад ініціативної групи та форму для збирання підписів виборців.

Згідно з законом "Про місцеві вибори", далі представники ініціативної групи мали звернутися до територіальних виборчих комісій, повідомити про факт проведення зборів та передати офіційний протокол. Після цього почався процес збору підписів. Відповідно до розрахованої методики, для відкликання одного депутата Київської обласної ради поточного скликання потрібно зібрати 7 124 підписів виборців, які проживають та зареєстровані в межах виборчого округу.

За даними кореспондентів "Моєї Київщини", на депутатських округах колишніх членів фракції "Батьківщини" ходили анкетувальники, які збирали підписи за відкликання народних обранців. Але представники депутатів переконують: в анкетах по кілька разів записувалися дані одних і тих самих людей, а також тих, хто не мав жодного відношення до округу, а отже - не обирав депутата, якого намагаються позбавити мандата.

Перспектива позбавлення депутатських повноважень сподобалася далеко не всім мешканцям округів, адже переважна більшість народних обранців дійсно робила багато для своїх виборців. Варто зазначити, що на захист депутата обласної ради від Фастівщини Олександра Волинця виступила місцева райрада, яка підтримала звернення щодо безпідставності ініціювання процедури відкликання Волинця за народною ініціативою до ЦВК, Київської обласної ради та Київської обласної виборчої комісії.

Наразі вся ця історія з відкликанням виглядає досить утопічно та безсенсово. По-перше, прибрати 12 своїх колишніх депутатів у Бондарєва до осені - часу, коли відбудуться місцеві вибори, - банально не вийде. По-друге, навіщо це робити, якщо "Батьківщина" все рівно не зможе завести нових депутатів - дуже вже мало часу лишилося - незрозуміло. По-третє, це матиме зворотній ефект для "Батьківщини" напередодні виборів: замість того, щоб спокійно наводити лад в обласній партійній організації та готуватися до кампанії, там займатимуться показухою й публічними розбірками. У результаті всі спостерігатимуть за партійними чварами всередині "білосердешних", що лише нищитиме партію Юлії Володимирівні та її і так не надто високі рейтинги в столичному регіоні…

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook