#

Спадок від Бно-Айріяна: чому Кабмін пропустив трьох глав РДА-«ліфтерів»

28.11.2019 06:07
Спадок від Бно-Айріяна: чому Кабмін пропустив трьох глав РДА-«ліфтерів»

Кандидати від вже звільненого голови Київської ОДА ухвалені Кабінетом міністрів. Схоже, новий очільник Київської області все ж таки пропустить кількох запропонованих своїм попередником фігур на не ключових районах

Учора на своєму Facebook народний депутат Олексій Гончаренко повідомив про те, що Кабмін під час свого засідання погодив трьох нових голів РДА на Київщині. Зокрема, у Згурівському районі призначили Ігоря Феника, у Таращанському районі Вадима Пасичнюка, в Яготинському районі – Олександра Кудрявського.
Варто нагадати, що ще наприкінці жовтня, йдучи з посади голови КОДА, Михайло Бно-Айріян називав всі три прізвища, розповідаючи про результати соціального проєкту для відбору кадрів LIFT. За його словами, з його допомогою за два місяці вдалося розглянути, оцінити і подати до Офісу Президента 16 кандидатур на посади голів районних адміністрацій.
Для початку варто розібратися з тим, хто ці троє людей, які перейшли у спадок від звільненого голови облдержадміністрації?

Ігор Феник – голова Малосупіївскої сільради. Народився 22 жовтня 1989 року в селі Мала Супоївка, живе в Яготині. У 2012 році закінчив Переяслав-Хмельницький ДПУ ім. Г. Сковороди за спеціальністю історія та правознавство. З 2010 року був депутатом Малосупіївської сільської ради. Безпартійний. З 2011 по 2015 рік працював вчителем в Жуковському навчально-виховному комплексі.
Головою села став 25 жовтня 2015 року на чергових місцевих виборах, балотувався як самовисуванець.
Відповідно до його декларації за минулий рік, з нерухомості він володіє житловим будинком на 70 кв. м і двома земельними ділянками 2500 і 2376 кв. м в селі Мала Супоївка. Їздить на автомобілі Skoda Felicia 1998 року випуску. Його річний дохід в сільраді склав 153 608 гривень. Має кредит розміром 30 тис. гривень. Є одним з керівників ГО "Релігійна громада парафії святого пророка Іллі УПЦ КП".

Олександр Кудрявський – головний юрист і депутат Яготинської міської ради. Народився 05.05.1985 року, живе в Яготині. Закінчив Яготинський інститут Міжрегіональної академії управління персоналом. Член політичної партії "Наш край". У міськраді є членом комісії з питань регулювання земельних відносин, містобудування та охорони навколишнього середовища.
Згідно з декларацією, він володіє двома земельними ділянками загальною площею 1311 кв.м в Яготині. Також він має в місті недобудований будинок площею 105 кв.м. Має право користування на автомобіль ВАЗ 21043 (1997 року випуску). Задекларував 279 892 гривень річного доходу в Яготинському міськраді. Має кредит сумою 45 тис. гривень. Є членом Яготинського районного комітету працівників державних установ.

Вадим Пасичнюк -  голова Кисловської сільради. Народився 19 вересня 1992 року, живе в селі Буда Таращанського району. Навчався в Харківському Національному юридичному університеті імені Ярослава Мудрого за спеціальністю правознавство, а також в Таращанському агротехнічному коледжі. Головою було обрано на місцевих виборах у 2015 році, безпартійний. Раніше працював юристом в ТОВ "Ківшовата агро".
За даними його декларації за минулий рік, з нерухомості він володіє двома земельними ділянками 31 579 і 3 344 кв. м в селі Кислівка та житловим будинком площею 49,1 кв. м в селі Ківшувата Таращанського району. На основному місці роботи за 2018 рік заробив 127 663 гривень, від надання майна в оренду – 16 770 гривень. Має фінансові зобов'язання за договорами страхування в розмірі 6 тисяч гривень.

Напрошується кілька висновків. По-перше, позитивом є те, що усі три персонажі– молоді та перспективні. Але є одне але – вони не надто досвідчені. Чи зуміють вони витягнути свої райони – до речі, одні з найбільш дотаційних в області? Адже існує небезпека, що через недостатність знань вони або заведуть свої райони не туди. Або ж навпаки втратять владу, ставши статистами, тоді як в РДА будуть рулити ветерани-корупціонери.
По-друге, дані призначення демонструють той факт, що новий голова ОДА Олексій Чернишов поки що користується, хай, і вкрай незначними, але напрацюваннями свого попередника, бо поки не готовий призначати "своїх" людей.
Найцікавіше в цій історії те, чи протягуватиме Кабмін ще когось з 16 запропонованих Бно-Айріяном кандидатур на вакантні РДА в Київській області, чи процес призначень загальмується через позицію нової влади в області?..

Антон Болбочан, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Теги: