#

Спірне сміття: як два райони на Київщині роками не можуть вирішити, хто прибере звалище

23.05.2019 05:04
Спірне сміття: як два райони на Київщині роками не можуть вирішити, хто прибере звалище

Свого часу львівське сміття стало мемом, а мер міста лева Андрій Садовий через цю історію втратив майже увесь рейтинг. Проте не менш серйозна проблема зі сміттям спостерігається і в деяких населених пунктах Київської області

Мова піде про стихійне сміттєзвалище, яке  знаходиться точнісінько на межі Білоцерківського та Васильківського районів протягом вже близько 5 років.  Купи сміття лежать обабіч дороги Київ – Фастів – Біла Церква. Тут можна побачити що завгодно: туші мертвих тварин, побутові відходи, скло, залишки побутової хімії та різний непотріб. Щодня гори відходів тільки більшають та перекочовують у лісосмугу поряд із сільськогосподарськими полями.

Однак хто саме має навести лад та вирішити дану проблему, ніяк не вирішать а ні у Білоцерківській, а ні у Васильківській райдержадміністрації. Відтак зволікання та бездіяльність чиновників триває роками, немає жодної перевірки екоінспекції та найменшого натяку на організацію і  забезпечення вивозу сміття із району.

Люди і надалі, не маючи місця, куди подіти відходи, просто скидають їх до посадки, а тим часом  продукти гниття і розпаду потрапляють у ґрунтові води, які є джерелом водопостачання. До того ж у повітря викидається неймовірна кількість шкідливих речовин.  Окрім усього стихійний смітник красномовно вказує на господарів – Білоцерківський та Васильківський райони, знаки розмежування яких знаходяться відверто в жалюгідному стані.   Привернути увагу державних чинів до проблеми вже неодноразово намагалися і небайдужі активісти, і представники білоцерківської влади.

Приміром декілька років тому депутат Білоцерківської міської ради Володимир Бабенко вже піднімав це питання та активно висвітлював його в мережі: «Два роки тому, коли очільником КОДА був Олександр Горган, головою Білоцерківської РДА Геннадій Джегур, я піднімав це питання. Але ми бачимо що зараз стало ще гірше. Сміття все далі затягують в лісосмугу, яка розділяє поля, сморід стоїть невиносний, лежать трупи домашніх тварин та залишки різноманітної хімії. Найгірше те, що тут знаходяться поля, а це безумовно впливає на сільгосппродукцію»

Буква закону каже, що за несанкціоноване розміщення відходів передбачено декілька видів відповідальності. Але оскільки власника безхозного сміття встановити практично неможливо, весь тягар захоронення таких відходів покладається на органи місцевого самоврядування та місцеву державну адміністрацію. Про те в даному випадку постає питання – яку ж саме?

Оскільки чиновники обох адміністрацій не можуть дійти згоди, хто має позбутися несанкціонованого сміттєзвалища, є сподівання, що в цю ситуацію з рештою втрутиться керівництво області, каже Володимир Бабенко: «Ми мусимо звертатися до очільника області аби з його допомогою нарешті навести лад, адже очільник Васильківської РДА Владислав Одинець та в.о. голови Білоцерківської РДА Юрій Савчук ніяк  не можуть розібратися, чия це земля»

Цю проблему цілком можна було б вирішити встановленням контейнерів, налагодженням та організацією вивезення сміття. Тож нині чиновникам варто вжити конкретних дій, а не шукати  виправдання такому недбальству.

Надія Савчук, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook