#

Гостомель без кумівства: що буде робити рідня Прилипка без посад

05.08.2022 15:58
Гостомель без кумівства: що буде робити рідня Прилипка без посад

Декілька днів тому Президент України Володимир Зеленський звільнив з посади Тараса Думенка, який із 21 березня очолював Гостомельську селищну військову адміністрацію. Його крісло зайняв генерал-майор, кандидат філософських наук Київського національного університету ім. Тараса Шевченка Серій Борисюк, який до цього очолював Департамент кадрової політики Міністерства оборони України. Чим викликана така кардинальна рокіровка кадрів розбиралася "Моя Київщина"

Як відомо, після повномасштабного вторгнення росії 24 лютого Гостомельська ОТГ одна із перших опинилася в окупації та ще й залишилася без очільника. Чутки про вбивство селищного голови Юрія Прилипка почали ширитися у перші дні боїв, однак остаточно цю інформацію підтвердили його донька Надія та радник-зять Ростислав Скуратівський 7 березня. За офіційною версією, голову селища розстріляли путінські терористи, коли він розвозив продукти та ліки жителям гостомельського ЖК "Покровський". Натомість, на сторінці Гостомельської селищної ради у Facebook місцеві мешканці спростовували цю легенду.

Як би там не було, де-юре Гостомельська територіальна громада залишилася без очільника, проте де-факто владу в ОТГ вже давно узурпували дочка Прилипка Надія та його "діамантовий" зять Ростислав Скуратівський. Не дивно, що у крісло голови селищної військової адміністрації сів такий собі Тарас Думенко - давній друг і соратник Скуратівського. Ймовірно, "діамантовий" зять як наступник гостомельського "престолу" доклав чималих зусиль, щоб призначили саме свою креатуру.

Виникає закономірне питання: чому Скуратівський сам не зайняв трон після смерті тестя? Справа в його, даруйте за тавтологію, справах. Як відомо, й без того одіозний Скуратівський перед війною ще й потрапив у СІЗО за вимагання 600 тис доларів в обмін на ділянку на території Гостомельської ОТГ, але вийшов під заставу в розмірі 14 мільйонів грн. Очевидно, що з таким реноме крісло голови селищної військової адміністрації Скуратівському аж ніяк не "світило", тому громаду й довірили Тарасові Думенку, до якого, щоправда, питань виникає не менше. Як зазначає екснардеп Віталій Купрій, з 2014 року він пробивається по базах забороненої політичної партії "Русский блок", а також є спільником злочинних схем Ростислава Скуратівського по знищенню лісу, на місці якого збудували багатоповерхівки.

Однак керувати громадою руками Думенка "діамантовий" зять спромігся недовго. 17 липня в Гостомелі відбувся публічний звіт начальника селищної військової адміністрації про діяльність його команди від дня призначення. У цьому громадському зборі взяли участь біля 500 родин (усно й письмово) та уповноважені представники від будинків і житлових комплексів, які проголосували за винесення догани Думенкові за неналежне виконання обов’язків. За час перебування на посаді йому так і не вдалося вирішити проблеми відсутності питної води, електроенергії тощо.

Одним із головних питань була швидкість та якість обстеження зруйнованих та пошкоджених під час війни будівель, а також їх відбудова за бюджетні кошти. Руйнування ОТГ - колосальні, адже на території громади точилися найзапекліші бої. Очевидно, що кошти на відбудову також потрібні немалі - йдеться про сотні мільйонів доларів.

Можемо припустити, що питання відбудови громади, а точніше питання фінансування цієї відбудови, й спричинило таку рокіровку кадрів. Ймовірно, в Офісі Президента прийняли рішення зняти Тараса Думенка з посади, адже побоялися, що до коштів дотягнеться "діамантова" рука Скуратівського. Тому у Зеленського вирішили підстрахуватися й 27 липня посаду голови селищної військової адміністрації зайняв не відомий широкому загалу військовий-штабіст Сергій Борисюк.

28 липня заступник голови Київської ОВА Микола Бойко представив нового очільника Гостомельської СВА Сергія Борисюка колективу.

“Сергій Львович – людина військова, з великим досвідом, який безумовно буде в нагоді. Він має добре розуміти, що призначення на цю посаду – суворий іспит та величезна відповідальність за людей, за дотримання законності на цій території, роботу державних органів та відбудови всієї громади”, – прокоментував призначення Бойко.

Борисюк має звання генерал-лейтенанта і свого часу обіймав посаду директора Департаменту кадрової політики Міністерства оборони України (МОУ). Є кандидатом філософських наук, доцент.

Таким чином, Скуратівський, який мав успадкувати трон, залишився за бортом.

Щоб залишитися на плаву, "діамантовий" зять вдався до дещо дивних кроків. Припускаємо, що саме він разом із дружиною Надією "оживив" сторінку покійного Юрія Прилипка у Facebook, де щоденно не втомлюються співати дифірамби загиблому, прикриваючись благодійним фондом. Ймовірно, Скуратівський хоче відбілити свою репутацію за рахунок покійного тестя й на майбутніх виборах діяти самостійно. Позаяк, як показала практика, садити у крісла свої креатури не надто надійно. 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст
Теги: