#

Стрілянина в Білій Церкві: чому п’яний тероборонівець має понести покарання

13.04.2022 07:59
Стрілянина в Білій Церкві: чому п’яний тероборонівець має понести покарання
Тероборонівець вистрілив людині в коліна

З початком зухвалого повномасштабного вторгнення РФ на територію України чоловіки масово пішли до військоматів та до загонів тероборони – окремих військ у складі Збройних сил України. У Білій Церкві вишикувались в черги безпрецедентна кількість бажаючих добровольців боронити рідне місто та країну. Паралельно з тим розпочалась і інша війна – боротьба з продажем алкоголю у період воєнного стану. І, нажаль, в час протистояння ворогу та єднання українського народу доводиться говорити про випадки, які точно не прикрашають окремих персон, що нехтують законом.

Днями редакції «Моя Київщина» стало відомо, що в середмісті Білої Церкви озброєний невідомий у камуфляжній формі з невідомих причин скоїв напад на двох чоловіків, одному з яких прострелив коліно.

За словами одного з потерпілих, 36-річного Олександра Ткалича, який був госпіталізований до лікарні з вогнепальним пораненням у коліно, подія сталась 31 березня в житловому кварталі району ДНС. Ось що він розповідає про події того вечора:

«Близько 18 години вечора, ми з товаришем поверталися з прогулянки біля річки, як раптом на перехресті вулиць до нас підбіг чоловік в камуфляжній формі з рушницею та почав кричати, - «Стояти! Хто такі? Руки за голову! Хочу зауважити, що ми жодним чином не розуміли, чим розгнівали невідомого, адже були абсолютно тверезими, поводили себе тихо і спокійно, рухаючись у бік власного будинку. Ми підняли руки зі словами «Не стріляй, ми свої, живемо поряд!» Після цього від невідомого чоловіка пролунала команда «На коліна! Документи!». Як тільки ми з товаришем стали на коліна та почали діставати документи, раптом пролунав постріл в приватний сектор (зараз там досі можна побачити дірку від кулі в паркані). Поки ми все ж дістали документи і поклали їх на бордюр, чоловік у військовій формі підбіг до нас і вдарив товариша прикладом рушниці в голову, і в ту ж секунду вистрілив мені в ногу. Люди, які почали збиратися навколо нас, викликали патрульну поліцію, яка приїхала досить швидко. Але весь цей час чолов’яга тримав мене на прицілі», - розповідає Олександр Ткалич.

Як розповідає потерпілий, із поведінки стрільця було зрозуміло, що він явно перебував у нетверезому стані. Власне, в цьому його одразу запідозрили і працівники поліції, які разом з медиками, завдяки свідкам прибули на місце події. Чоловіка затримали, ним виявився 43-річний Сергій, який, як стверджують свідки, нібито є добровольцем місцевої тероборони.

Наразі Олександр, після хірургічного втручання, перебуває в одній з міських лікарень Білої Церкви. Відновлення, каже потерпілий, буде тривалим, адже попереду реабілітація. Тобто як мінімум зо два місяці молодий чоловік буде непрацездатним.


Тим часом, як стверджує Олександр, станом його здоров’я зацікавились родичі стрільця.

«Днями, разом з поліцейським до мене в лікарню приходила донька Сергія, яка до речі й сама працює у військовій поліції. Вона обмовилась, що її батько служить в лавах місцевої тероборони. Жінка запропонувала розійтись так би мовити полюбовно на суді, з компенсацією задля пом’якшення покарання. Але, я думаю, суд сам вирішить скільки мені мають компенсувати збитків», - зазначає Олександр.

«Які у вас очікування від слідства та вироку суду?» - на це запитання від журналіста «Моя Київщина», Олександр відповів: «Я хочу ходити! Розумієте, коли це сталось, в мене пів життя пробігло перед очима. Так, після такого вчинку, впевнений, винний має бути покараний».

Сподіваємось, слідство розбереться у даній ситуації. Наостанок хочеться зазначити, що ми всі живі люди, всі розуміємо в який важкий час живемо і всі по різному сприймаємо все те жахіття війни. Але, ж очевидно недаремно у період воєнного стану діє так званий «сухий закон», який покликаний уберегти від подібних випадків. Шкода тільки, що даний закон працює дуже недосконало.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Надія Савчук
журналістка