#

Переможці місцевих виборів: Марія Лях вдруге очолила Студениківську громаду


02.03.2021 08:00
Переможці місцевих виборів:  Марія Лях  вдруге очолила Студениківську громаду

Марія Лях

«Моя Київщина» продовжує рубрику, в якій докладно знайомить з попередніми досягненнями, біографіями та програмами новобраних голів об’єднаних територіальних громад, мерів міст Київщини та командами депутатів. На черзі –  Студениківська ОТГ, її  очільниця Марія Лях та склад депутатського корпусу сільської ради

За посаду голови Студениківської об’єднаної громади 25 жовтня змагалися 4 кандидати. Це чинна голова ОТГ, перший заступник голови Переяслав-Хмельницької РДА, депутат Баришівської райради та депутат Семенівської сільської ради: Марія Лях, Андрій Коркач, Микола Кочерга та Юрій Кузьменко.  Варто зауважити, що всі вони йши на вибори як самовисуванці. Кандидат Григорій Кобялко зняв свою кандидатуру незадовго до виборів.
Нагадаємо, що Студениківська ОТГ була створена 24 грудня 2017 року у складі Студениківської, Козлівської, Переяславської, Сомководолинської, Соснівської громад, а одразу після виборів до них мали приєднатися Пристромська, Семенівська та Строківська громади. 
Більшістю голосів – 2067 (63,4%)  головою Студениківської ОТГ обрана самовисуванка Марія Лях, яка як представниця «Європейської солідарності», у грудні 2017 року вже перемагала на виборах голови Студениківської ОТГ, коли отримала рекордні на Київщині  67% голосів виборців.
Чинна голова Студениківської ОТГ Марія Олександрівна Лях народилась 19 липня 1954 року, має вищу освіту. Проживає у с. Студеники. 26 років працювала директором опорного навчального закладу Студениківский навчально-виховний комплекс «Загальноосвітня школа I-III ступенів – дошкільний навчальний заклад», яка стала однією із кращих сільських шкіл Київщини.
Цьогоріч Марія Лях  увійшла до журналу «ТОП-100 впливових людей Київщини»,  тому що під її керівництвом відбувається успішний приклад децентралізації. Раніше вона представляла інтереси громади села Студеники у районній раді та була головою постійної комісії з питань освіти, культури, спорту, національного та духовного відродження.
Марія Лях  у 2009 році стала лауреаткою Київської обласної премії за заслуги в галузі освіти, а в 2017 році отримала Почесну грамоту Кабінету Міністрів України.
Згідно даних її декларації за 2019 рік, Марії Лях належить 4 земельні ділянки на 11 497 кв.м та 1% житлового будинку на 84,5 кв.м у Студениках. Вона має автомобілі Skoda Oktavia A7 2019 року випуску, Skoda RAPID 2013 року і трактор. Заробітня  платня  становила 421 062 гривень, пенсія – 48 172 гривень.
Чинна голова доклала неабияких зусиль для створення та розвитку громади: за оцінками міжнародних експертів із децентралізації  за трирічний час роботи Студениківська ОТГ  у 2019 році опинилася на 9-му місці серед громад України із населенням до 5 тис осіб, а в першому півріччі 2020 – вийшла на третє місце з-поміж 308 громад.
В Студениківській ОТГ наразі працює поліцейський офіцер громади, для якого придбали авто та обладнання. Є в громаді оснащена всім необхідним власна пожежна дружина. Також створено власну мережу первинної медицини, для якої закуплено новітнє обладнання та два автомобілі для обслуговування. Для регулярного сполучення між селами громада придбала мікроавтобус. З 2019 року в Студениківській громаді функціонує соціальне таксі.
У відкритих джерелах не вдалося знайти передвиборчу програму Марії Лях, але, з огляду на те, що здійснено  в громаді за першу каденцію голови, плани, напевно, не менш амбітні, аніж попередні.
Варто зауважити, що засновник Групи компаній «Нива Переяславщини» Олександр Мостіпан є одним із ініціаторів створення громади, бо «усвідомлював, що податки, заплачені підприємством, повинні піти на розвиток громад, а подальший розвиток підприємства дасть ще більші можливості для цього».
Допомагати в реалізації нових планів голові громади буде депутатський корпус сільської ради в кількості 20  чоловік. Люди вибрали їх з-поміж 54 кандидатів та довірились виключно кандидатам-самовисуванцям. Зважаючи на те, що кількість депутатів  які обираються на відповідних виборах повинна була скласти 22 депутати, то ще  2 депутати будуть обиратися на перевиборах по виборчому округу №2.

Повний список депутатів Студениківської ОТГ:
Ковкрак Олександр Вікторович (самовисування) –  тимчасово безробітній;
Колеба Павло Михайлович (самовисування ) – робітник;
Смілий Руслан Володимирович (самовисування) –  електрик ВКФ «Укрпромпостач»;
Кузьменко Юрій Васильович (самовисування ) –  ФОП;
Лой Галина Володимирівна (самовисування)  –  продавець СП ТОВ «Нива Переяславщини»;
Турченкова Тетяна Олександрівна (самовисування) –  ФОП;
Сєдіна Лариса Василівна (самовисування) –  начальник відділу ЦНАП  Студениківської сільської ради;
Трохименко Віталій Олександрович (самовисування ) – директор ТОВ «Нива Фарм»;
Адаменко Сергій Григорович (самовисування ) –  ФОП;
Барабаш Віталій Миколайович (самовисування ) –  головний інженер ПрАТ «Переяславський ЕКХП»
Корнієнко Роман Феліксович (самовисування ) –  директор Переяславського НВО «ЗЗСО I-III ступенів-ЗДО»;
Левчук Світлана Миколаївна (самовисування) –  головний бухгалтер  СТОВ «ІТАЛ ІК»;
Луценко Володимир Петрович (самовисування ) – провідний спеціаліст земельного відділу Студениківської сільської ради;
Плужник Любов Герасимівна (самовисування ) – головний бухгалтер Яблунівської сільської ради;
Стрижак Ніна Григорівна (самовисування ) –  секретар Студениківської сільської ради;
Аврамич Анатолій Іванович (самовисування) – прибиральник ТОВ «Пелском»;
Ярема Володимир Сергійович (самовисування)  –  директор ПП « Строкова-Агро»;
Музика Сергій Віталійович (самовисування) – приватний підприємець;
Малишко Григорій Якович (самовисування) –  головний бухгалтер ПП «Соснова»;
Саливон Святослав Миколайович (самовисування) – пенсіонер.

7 грудня 2020 року депутати одноголосно затвердили Програму розвитку громади, а саме:

- розвиток системи освіти Студениківської сільської ради на 2021-2023 роки;

- оздоровлення та відпочинок дітей Студениківської сільської ради на 2021-2023 роки;

- «Турбота» на 2021-2023 роки;

- «Питна вода» Студениківської сільської ради на 2021-2025 р.;

- «Цукровий діабет»;

- «Соціальне таксі»;

 - благоустрій населених пунктів Студениківської сільської ради на 2021-2025 роки;

 - розвиток культури Студениківської сільської ради на 2021-2023 роки;

 - підтримка та розвиток молоді на 2021-2023 роки «Молодь Студениківської громади»;

- розвиток фізичної культури і спорту «Студениківська громада спортивна» на 2021-2023 роки;

- відзначення державних, обласних, сільських та професійних свят, ювілейних дат, заохочення за заслуги перед об’єднаною територіальною громадою, здійснення представницьких та інших заходів на 2021-2023 роки;

- розвиток та фінансова підтримка КП «Амбулаторія загальної практики-сімейної медицини» на 2021-2023 роки;

- розроблення містобудівної документації населених пунктів Студениківської сільської ради на 2019-2021 роки;

- розвиток земельних відносин та охорони земель на 2019-2021р.

Депутати внесли зміни до Програми освіти і підтримали виплату молодим спеціалістам одноразової допомоги у сумі 30 тисяч, а молодим спеціалістам лікарям – 50 тисяч гривень щорічно із обов’язковим відпрацюванням впродовж трьох років, а також  надання у 2021 році пільг по оплаті житлово-комунальних послуг інвалідам І групи, інвалідам по зору І та ІІ груп, що проживають на території Студениківської сільської ради; відшкодування у 2021 році витрат на покриття фактичних збитків за послуги зв’язку окремим категоріям громадян.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст