#

Суддівське свавілля: як на Київщині на волю випускають мафіозі

28.04.2020 14:11
Суддівське свавілля: як на Київщині на волю випускають мафіозі
Святошинський суд звільнив злочинців, які тероризували Київщину

Судді підіграють відвертим бандитам, випускають їх на волю, попри вчинення останніми серйозних злочинів. На Київщині, зокрема, випустили бандита, який разом із бандою влаштували пограбування в одному з сіл Бориспольщини. Не обійшлося тут без політики: виявилося, що злочинці мають безпосереднє відношення до відомого топ-політика. Про це читайте на порталі «Моя Київщина»

Наприкінці серпня минулого року на Київщині сталася резонансна подія: під час спецоперації поліцією було затримано банду з трьох громадян Грузії – Маріана Гочадзе (1976 р.н.), Тенгіза Занадзе (1986 р.н.) та Левані Хуцішвілі (1977 р.н.). Їх взяли на скоєнні розбійного нападу на власників садового товариства «Агро» у селі Кучаків, що на Бориспільщині. 18 серпня троє чоловіків у масках, озброївшись автоматом та трьома пістолетами увірвалися до будинку, зв’язали пластиковими хомутами власника, одягли наручники його дружині та побили їх. Потім вкрали в родини близько десяти тисяч доларів, ювелірні вироби та автомобіль марки Lexus. Частину грошових коштів та ювелірних виробів правоохоронці відшукали в місті Київ на одній із орендованих квартир нападників.

Попри те, що поліція спрацювала ефективно, далі цю справу почали «ховати». Для початку суд чомусь перенесли в Київ – у Святошинський суд, хоча за логікою цією бандою мав займатися Бориспільський суд, адже злочин відбувся на його території.  Щоправда, у Києві їм відразу, 21 серпня, обрали міру запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою без права внесення грошової застави.

Але минув час і несподівано вердикт першої інстанції змінився: у понеділок, 27 квітня, суддя Святошинського районного суду м.Києва Микола Сенько вирішив звільнити з-під варти одного з нападників – Левані Хуцішвілі, який тепер сидітиме під домашнім арештом. Цікаво, що ці дії були зроблені без участі прокурора та самого підозрюваного.

Варто зазначити, що логіку в подібних діях судді знайти вкрай складно, адже ухвалу першої інстанції мала б змінювати апеляція. Тут варто згадати про не надто білосніжну репутацію судді Сенька, щодо якого відкривалися дисциплінарні провадження через різні «мутки» під час судового розгляду.

Багато питань є й до трійці злочинців, які виявилися дуже непростими людьми. Гочадзе до 2013 року був начальником загону спеціального призначення МВС і залишив Грузію після того, як Саакашвілі перестав бути президентом. Занадзе також працював в органах МВС з 2004 по 2013 роки, а Леван Хуцішвілі, який працював в МВС з 2006 року, був начальником одного з управлінь у прикордонній поліції. Після переїзду з Грузії всі троє брали участь в бойових операціях на Сході України, а в останні кілька років займалися приватним бізнесом. Утім, про те, який саме це бізнес, стало зрозуміло лише зараз.

Пікантності цій справі додає той факт, що двом із них - Тенгизу Занадзе і Левану Хуцишвілі – Зеленський надав громадянство в кінці червня, буквально за півтора місяці до злочину.

Чи може бути політична складова в такому рішенні судді? Цілком. Як розповіли «Моїй Київщині» колишні співробітники офісу Саакашвілі, один із бандитів свого часу був помічений в офісі Київського обласного осередку «Руху нових сил» у супроводі тодішнього начальника Одеської обласної поліції Гіоргі Лорткіпанідзе та полковника Макішвілі. Обласним осередком керував скандальний Северіон Дангадзе, який у 2017 році був затриманий через зв’язки з младоолігархом Сергієм Курченком. Дангадзе дружить із охоронцями Саакашвілі полковниками Георгієм Рубашвілі та Міхеілом Абзіанідзе, які є друзями Лорткіпанідзе.

У березні цього року Саакашвілі та Саквалерідзе були помічені на будівництві елітної дачі в "мажорному" селі Лісники під Києвом в супроводі свого керівника охорони генерала Георгія Каландадзе та його правої руки полковника Давида Макішвілі. Левані Хуцішвілі, якого випустили, був підлеглим полковника Зураба Ценцадзе, який теж входив у групу особистої охорони Саакашвілі і в Грузії, і в Україні

Тому, враховуючи той факт, що зараз на посаду віце-премєр-міністра Банкова просуває Михайла Саакашвілі, не буде абсолютно жодної сенсації, якщо виявиться, що за «правильних» бандитів «попросили» в Офісі президента…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький