#

Свої люди у владі: як відбувається знищення торгівлі у Сквирі від Глиняного

08.09.2022 08:05
Свої люди у владі: як відбувається знищення торгівлі у Сквирі від Глиняного
Колаж "Моєї Київщини"

Замість того, щоб усіма силами підтримувати наших солдатів, які вже сьомий місяць борються за незалежність України, очільниця Сквири Валентина Левіцька розгорнула власну військову операцію проти… своїх одномістян. Левіцька намагається ввірвати ласий шматочок землі у центрі міста. Що вона планує з ним робити, розбиралася "Моя Київщина"

Як кажуть, війна війною, а дерибан за розкладом! Цієї думки, схоже, притримується Сквирська міська рада на чолі з Валентиною Левіцькою. Так, 9 серпня 2022 року на сторінці "Сквирська Міськрада" у Facebook з'явилося повідомлення про "початок реалізації проєкту розміщення комплексу сучасних торговельних павільйонів із упорядкованою прилеглою територією" на площі по вулиці Соборній, де вже тривалий час торгують місцеві підприємці. Позиція пані Левіцької проста – "центр міста  не місце для "розливайок", а для реалізації продуктів тваринного походження нібито достатньо місць у павільйонах продуктового ринку.

Керівництво Сквири виправдовує рішення знести МАФи бажанням "окультурити" площу, а місцевих підприємців фактично прирівнює до орків та дикарів, які своїми "морально та фізично зношеними кіосками" спаплюжили центр міста. 

Що важливо, МАФи вже почали примусово перевозити без згоди підприємців. За намшими аними, із площі вже забрали 9 кіосків, декілька з яких розмістили на території водоканалу. Схоже на те, що Валентина Левіцька планує звільнити ласий шматок у центрі міста від усіх 40 підприємців, однак, вочевидь, поки не знає куди поставити торгові павільйони. Поки пані мер мізкує над цим питанням, торгувати сквиряни не можуть. Левицька викликає поліцію, замовляє автокрани, щоб забрати МАФи, тощо.

Міськрада вже навіть оприлюднила фрагменти проєкту. Ба більше, кошти з місцевого бюджету на "реінкарнацію" площі виділяти не будуть, позаяк все буде реалізовано за гроші інвесторів. Що цікаво, список меценатів місцева влада пообіцяла оприлюднити "згодом". 

Це свавілля Валентина Левіцька виправдовує тим, що у неї нібито є рішення виконавчого комітету Сквирської міської ради про те, щоб на цій території "навести порядок". Що цікаво, місцеві активісти не раз намагалися таки побачити це рішення. Вони подавали запити до Сквирської міської ради з проханнями надати копії рішень про погодження порядку демонтажу торгівельних павільйонів, про розробку проєкту землеустрою щодо відведення ділянки на площі в користування КП "Сквираблагоустрій", про рішення виконкому демонтувати МАФи. Однак пані Левіцька й досі ігнорує усі запити на отримання публічної інформації.  

Ба більше, сквирські підприємці навіть зверталися до міської ради із питанням щодо виділення земельної ділянки на площі по вулиці Соборна в оренду ГО "Підприємці Сквирщини". За нашими даними, власники торгових "точок" готові були вкласти кошти, щоб провести якісний благоустрій території, але, очевидно, Валентина Левіцька твердо намірилася хазяйнувати на площі сама. 

Із достовірних джерел "Моїй Київщині" стало відомо, що нові павільйони, вартістю понад 20 тисяч доларів, уже замовили у Білій Церкві. Очевидно, що таких дороговартісних торгових "точок" підприємці, яких примусово виселяють з площі, дозволити собі не можуть, тож хто торгуватиме на оновленій площі невідомо.

Слід сказати, що мешканці Сквири не в захваті від оновлення площі. Вони не дуже вірять, що проєкт таки реалізують, адже, за їхніми словами, Левіцькій ще не вдалося довести до закінчення жодне своє починання. 


Попри протести, чиновниця не зупиняється. Ймовірно, так нахабно діяти вона може завдяки впливовим покровителям. Як відомо, мер Сквири  креатура найбагатшого депутата Київської обласної ради від партії "Солідарність" Леоніда Глиняного. Що цікаво, багаторічна помічниця та довірена особа недодепутата Верховної Ради Тетяна Власюк працює секретарем міської ради. Припускаємо, що тандем "Левіцька-Власюк" працює в міськраді на благо Глиняного, адже деякі його структури займаються торговими центрами. Так, Левіцька користуючись владою намагається провернути історію із заведенням у місто монополіста. 

Варто зауважити, що у справах дерибану Леонід Глиняний не дилетант. Так, завдяки підставним особам недодепутат орендує мисливське господарство у "Білоцерківському лісгоспі", сплачуючи до бюджету лише по 1 грн за гектар. Ймовірно, надихнувшись таким "везінням", Глиняний вирішив знищити малий бізнес у Сквирі, доручивши всю брудну роботу довіреній Валентині Левіцькій. Так, недодепутат, залишаючись в тіні, смикає мера Сквири за мотузочки, а та свято вірить у його всемогутність й уже перейшла до радикальних методів: активістам Сквири почали погрожувати втратою роботи, повістками тощо.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст