#

Свято у Ковалівці: як на Київщині збудували унікальний стадіон

03.09.2020 14:09
Свято у Ковалівці: як на Київщині збудували унікальний стадіон
Клуб Колос отримав свій сучасний стадіон

Безпосередньо перед початком урочистого заходу для журналістів було організовано екскурсію усією територією новозбудованого стадіону. Сама арена розрахована на 5 000 глядачів та оформлена у традиційних для "Колоса" чорно-білих кольорахСтадіон Європейского рівня має модерне потужне освітлення, підігрів газону, систему дренажу та автоматичного поливу, сучасні системи безпеки, підтрибунні приміщення, роздягальні, підйомний ліфт і місця для роботи ЗМІ. Усе вищевказане відповідає не лише вимогам УАФ, а й міжнародним вимогам УЄФА. Зокрема, на стадіоні передбачено все необхідне для здійснення телевізійних трансляцій матчів на найвищому рівні. Це дає змогу ФК "Колос" приймати матчі кваліфікації до Ліги Чемпіонів та Ліги Європи УЄФА на власному стадіоні в Ковалівці, що є унікальним явищем не лише для України, але й для європейських сільських клубів. Загалом цей унікальний стадіон є єдиним у Європі, який може вмістити у два рази більше вболівальників, аніж мешканців у цьому населеному пункті.

Урочисто відкрив стадіон Президент ФК "Колос" Андрій Засуха разом із Президентом української асоціації футболу Андрієм Павелком, провівши брифінг для журналістів.

Президент української асоціації футболу зазначив, що приємно здивований роботою, яку провів ФК "Колос": "Для України це свято. Клуб спортивно розвивається, виграючи кожного сезону другу та першу Лігу, а тепер уже й добився права грати в Лізі Європи. Коли є тільки спортивні змагання та цілі, дуже добре, але коли паралельно з цим розвивається дитячо-юнацька спортивна школа та будується свій стадіон європейського рівня, ще краще. Тут я бачу хороший фундамент для майбутніх перемог. Для тих завдань, які ставляться перед цим стадіоном, то за десятибальною шкалою він має 10 із 10".


Андрій Засуха та Андрій Павелко відкривають стадіон

Варто зазначити, що реконструкція старої арени тривала 414 днів і обійшлася щонайменше у 160 млн грн, а фінансування робіт повністю було здійснено агрофірмою "Світанок". Як розповів  Президент ФК "Колос" Андрій Засуха, доформовані команди всіх вікових категорій «Колоса» також гратимуть на стадіоні:

"Я будував цей стадіон для них і, звісно ж, для вболівальників. Дай Бог, ця проблема з COVID закінчиться, але ми, на жаль, не можемо гучно відсвяткувати таку подію, як відкриття стадіону. Але я обіцяю, коли ситуація з пандемією піде на спад і все закінчиться, тоді ми, після чергової перемоги "Колоса", зробимо гуляння на всю Ковалівку".


Андрій Засуха

Як зазначають експерти, на сьогодні стадіон "Колос" - це центральна футбольна арена Київської області. А завдяки інфраструктурі та логістиці нового стадіону може розвиватися не лише клуб. Незабаром тут можна буде побачити матчі молодіжної, юнацьких та дівочих збірних України. Це дасть серйозний поштовх для розвитку Київщини як у туристичному, так і в інфраструктурному плані.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Надія Савчук
журналістка