#

Схема Полочанінова: як у ЦВК засіли білоцерківці

31.01.2022 08:00
Схема Полочанінова: як у ЦВК засіли білоцерківці

Схоже, серед українських чиновників стало своєрідним трендом та навіть нормою робити кар’єру та займати владні крісла, будучи фігурантами кримінальних проваджень та головними підозрюваними у фактах зловживання владою, корупційних діяннях.  Таких персоналій у Київській області безліч, втім сьогодні мова піде про чергового діяча з Білої Церкви.

Наразі йдеться про Віталія Куценка, який працює головним консультантом організаційного відділу управління організаційно-методичної роботи Центральної Виборчої комісії України. Як стало відомо «Моїй Київщині», державний службовець був влаштований на посаду завдяки дружнім зв’язкам члена ЦВК Сергія Постівого, який в свою чергу отримав посаду у ключовому органі, який опікується усіма виборами на території України, по протекції екс-нардепа Володимира Полочанінова. До речі, сам Сергій Постівий екс-радник міського голови, начальник юридичного управління, керуючий справами виконавчого комітету Білоцерківської міської ради.

Повертаючись до персони Віталія Куценко, варто зазначити, що він – багатостаночник. З одного боку, працює в Києві у центральному органі влади, з іншого – одночасно обіймає посаду директора ОСББ «Оберіг-77», яке об’єднує декілька будинків в м. Біла Церква. Саме на ці будинки, в період з 2020 по 2022 рік, були виділені значні кошти за програмою IFC (міжнародна фінансова корпорація) з підтримки фонду енергоефективності України, в тому числі з державного та місцевого бюджетів. При детальному аналізі було встановлено, що роботи по енергоефективності на вищевказані будинки проводились із численними порушеннями фінансової дисципліни та зловживаннями, чим заподіяна шкода інтересам громадян та державі в значних розмірах. Кошти оформлялися через відділ ЖКГ Білоцерківської міської ради.

Але й це не все. Як вдалося дізнатися «Моїй Київщині», у білоцерківському ОСББ пан Куценко дещо встиг «нацарювати». Так, відносно незаконних дій Куценка відкрите кримінальне провадження №42021112030000151 від 09.07.2021 року за ч.1 ст.205-1 Кримінального кодексу України.  (Підроблення документів, які подаються для проведення державної реєстрації юридичної особи та фізичних осіб – підприємців)

У чому справа? Все просто: у місцевій пресі не так давно повідомлялось, що  мешканці будинку по вул. Партизанська, 23 виявили грубі порушення під час процедури створення ОСББ влітку 2020 року: деякі підписи про скликання зборів були підроблені або ж поставлені не власниками житла, а їх рідними чи квартирантами. Дані матеріали були направлені до правоохоронних органів.

Варто зауважити, що Віталій Куценко балотувався до Білоцерківської міської ради від «Слуг народу» на місцевих виборах-2020, втім спроба стати депутатом не була успішною. Утім, це лише свідчить, що популярністю Куценко в Білій Церкві не страждає.

Інша справа, що маючи сумнівну репутацію та займаючи не останню посаду в ЦВК України, Куценко цілком може вплинути на майбутні парламентські вибори. Тим паче, що його патрон Полочанінов, екс-нардеп з «Батьківщини», цілком може схотіти повернутися до Верховної Ради.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст