#

Таємний візит міністра освіти Шкарлета до Білої Церкви або Каламутні справи в "прозорому" місті

24.01.2022 08:00
Таємний візит міністра освіти Шкарлета до Білої Церкви або Каламутні справи в "прозорому" місті
Фото з місця події

Міська влада найбільшого міста Київщини взяла на озброєння вкрай неправильні методи медійної роботи. Замість того, щоб розповідати про свою роботу, у мера Геннадія Дикого все замовчують. До чого це призводить, читайте в матеріалі "Моєї Київщини".

Мандруючи Київщиною в рамках програми  «Освіта Київщини – територія успіху», заступник міністра Віра Рогова не могла оминути рідне місто, та не запросити міністра до Білої  Церкви. Адже насправді там є що показати.

Спершу делегація на чолі з міністром Сергієм Шкарлетом відвідала «Білоцерківське  вище професійне училище будівництва та сервісу», де посадовці поспілкувались з майбутніми кухарами та кондитерами, яким доведеться впроваджувати реформу дружини Президента щодо харчування в освітніх закладах.

Потім кортеж направився до Білоцерківського коледжу сервісу та дизайну та  Білоцерківського національного аграрного університету. 

І на завершення чиновники відвідали  Шкарівський опорний ліцей-гімназію, де ознайомились з умовами навчання першачків  за програмою «Нова Українська школа». Парадокс, але це все що насправді може розповісти «Моя Київщина» про візит міністра, адже білоцерківська влада тримала його в цілковитій таємниці. Це вже не перший випадок коли відвідини високопосадовцями Білої Церкви висвітлюють лише придворні журналісти. Традиційно лаконічно, неконкретно і зарозуміло. У цілому цензура в місті досягла небувалих висот. Складається враження, що інформація, що доходить до читача чи глядача ретельно просіюється через рожевий фільтр.

Для більшої зручності міською владою в 2019 році було створено кишенькову телерадіокомпанію «Місто». В дуеті з BCTV вона тільки і робить, що прославляє мера. За сумлінну працю компанія минулого року отримала від міської ради щедрий подарунок: 6 млн.грн. на програму підтримки зі створення FM-радіо. Вочевидь, аби міський голова та оточення в автівці могли слухати про свої досягнення.

За посадовими обов’язками співпрацею із ЗМІ займається керуюча справами виконавчого  комітету, протеже ОПЗЖ Ганна Олійник. Але насправді інформаційний простір контролює особиста прес-секретарка мера Геннадія Дикого, давня подружка його дружини - Леся Поліщук. У результаті цього, доступ до "приручених" інформ-ресурсів  має лише обмежене коло осіб. Так, проаналізувавши контент, ми не знайшли інформації про діяльність громадськості,  представників опозиційних до мера партій, і навіть... секретаря міськради Дмитра Киришуна.

Карантинні обмеження міська влада також уміло використовує, аби не спілкуватись з журналістами. Щотижневі прес-конференцій та навіть зустрічі з громадою  міського голови вже стали історією. По-факту, у місті яке займає високі позиції у рейтингах прозорості, не так  все і прозоро. І на жаль, ця утаємниченість призводить до того, що тут успішно квітне корупція, який дуже затишно в цій "теплій ванні"... 

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Антон Болбочан
журналіст