#

"Таємна вечеря" на Лаврській: через що Кононенко сперечався з Москаленком

25.07.2018 05:11
"Таємна вечеря" на Лаврській: через що Кононенко сперечався з Москаленком

З наближенням президентської кампанії всередині команді Петра Порошенка назрівають сейозні чвари. Це наклалося на питання, хто саме очолюватиме на Київщині штаб Порошенка, а також на бажання деяких персон впливати на майбутні вибори до парламенту, які відбудуться через півроку після президентських. Всі ці питання упираються у патову ситуацію навколо інертного Горгана

Як повідомили "Моїй Київщині" джерела в президентській політсилі, днями в головному офісі БПП "Солідарність" на вулиці Лаврській відбулася таємна зустріч Ігоря Кононенка з Ярославом Москаленком, на якій була присутня низка інших народних депутатів, які займаються виборчими процесами. При цьому були й нардепи, які не мають до Київщини жодного відношення. Цікаво, що ця зустріч проходила на підвищених тонах, а покидали її присутні нардепи із розсердженим виглядом. Пояснюється такий тон "бесіди" незадоволенням президентської команди тим, що наразі відбувається на Київщині – область фактично контролюється опозицією. До того ж, Банкова відверто незадоволена губернатором області Олександром Горганом, за яким стоїть одіозний нардеп Ярослав Москаленко.

Претензій стає все більше: реальних результатів роботи команди Горгана на Київщині немає, виконання програм практично не відбувається. Більш того, ширяться чутки, що Горган, разом зі своїм патроном Москаленком потроху дрейфують до Юлії Тимошенко. Нібито навіть голова КОДА збирається йти від "біло-сердешних" по 93-у виборчому округу, де діючим нардепом є втікач Олександр Онищенко.

Тому в оточенні президента зараз виникла патова ситуація, вихід з якої якраз, вочевидь, і намагалися знайти на цій зустрічі. Адже якщо залишити все як є зараз, тобто, Горгана на посаді, то це призведе до гарантованого провалу президентських сил на Київщині, оскільки усі бачать, що кризовий менеджер з Горгана не надто ефективний. Але якщо його звільнити, то може образитися Москаленко, що прискорить його віддалення від Банкової. Зважаючи на вплив Москаленка в області, той може зробити багато "підстав" для Порошенка під час виборів.

Банкова це чудово розуміє: йти на конфронтацію з колишнім "регіоналом" і одним з найвпливовіших людей Київщини можна лише в одному випадку – якщо його нейтралізувати. Історія із власниками "Гаврилівських курчат" сім'єю Сігалів яскраво продемонструвала: правоохоронці можуть і вміють працювати тоді коли потрібно. Щоправда, на Банковій не можуть в повній мірі розраховувати на поліцію через кулуарне протистояння між Петром Порошенком і Арсеном Аваковим. Тому застосувати силовий механізм на повну потужність не вийде. Інша справа, що у президента є ще СБУ, яке вміє працювати ефективно і з розмахом. Тому не виключено, що якщо все ж таки Банкова наважиться на звільнення Горгана, Київщину накриє хвиля "масок-шоу". Інші, більш гуманні методи у влади не проходять... 

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram