#

Технічні кандидати від Зеленського: як екс-«регіонали» знову беруть Київщину під контроль

16.06.2019 10:05
Технічні кандидати від Зеленського: як екс-«регіонали» знову беруть Київщину під контроль

Округ №92 в столичному регіоні – показовий. Екс-регіонали, які зараз фактично керують партією Володимира Зеленського на Київщині «зливають» округ під нардепа від БПП Віталія Гудзенка

Уже 20 червня закінчується реєстрація кандидатів-мажоритарників. Найбільш інтригуючим є те, кого ж висуне партія «Слуга народу» по округах. Адже саме представники даної політсили по ідеї мають стати фаворитами гонки: шалена підтримка партії Зеленського автоматично екстраполюється і на її мажоритарників. Утім, схоже, дехто хоче зіграти в піддавки, висунувши відверто слабких кандидатів, аби до Верховної Ради пройшли старі персонажі. Цікаво, що прізвища кандидатів від «Слуги народу» на Київщині змінювалися кілька разів. Окрім двох журналістів «1+1» Ольги Василевської-Смаглюк (округ №96) та Олександра Дубинського (№94) інші прізвища маловідомі. На окрузі №95 планували виставили Олександра Горобця – начальника управління містобудівного кадастру департаменту містобудування та архітектури Київської обласної державної адміністрації. Після скандалу з боку активістів, подейкують, Горобця вирішили прибрати з округу.

Утім, на інших округах ситуація вийшла більш складною. Місцеву «Слугу народу», схоже, фактично віддали на відкуп старим політикам. Показовим є округ №92 з центром в Узині. Однією з головних фігур є чинний нардеп від БПП Віталій Гудзенко, який за часів Януковича був головою Київського обласного осередку «Сильної України», а потім – заступником губернатора Київщини Анатолія Присяжнюка, який, до речі, нещодавно різко активізувався. Ще один друг Гудзенка – Володимир Коваль - екс-начальник головного управління економіки Київської ОДА часів Присяжнюка, який також був депутатом обласної ради від «Сильної України» Сергій Тігіпка, яку тоді очолював Гудзенко, зараз фактично контролює весь Київський обласний партійний осередок «Слуги народу» через свою доньку – Ольгу Коваль, яка офіційно його очолює.

До речі, цікаво, що одним з близьких друзів Гудзенка і Коваля є Костянтин Бондарєв – «сірий кардинал» Юлії Тимошенко в області, який, за даними «Моєї Київщини», має свою квоту по партії Зеленського в столичному регіоні.

Хто ж приглядає за правильністю формування списків кандидатів на Київщині? Як вдалося з’ясувати нашому виданню, однією з ключових фігур є виходець з Васильківщині, екс-нардеп двох скликань Віктор Тимошенко, який відомий тим, що за часів президентства Януковича очолював «золоту» Львівську митницю, а пізніше й кримську. За «дивним» збігом обставин його друг Гудзенко, який планує балотуватися за округом №92, працює в комітеті ВР з податкової та митної політики.  А Анатолій Макаренко – екс-голова митниці, кум Гудзенка, іде в першій десятці партії «Сила і честь» екс-голови СБУ Ігоря Смешка і теж має вплив на формування списку мажоритарників в своїй політсилі.

Завдяки великому Київському обласному договорняку, в якому беруть участь представники «Батьківщини», Опозиційної платформи (Присяжнюк іде за списками даної політсили), Гудзенко розраховує проскочити в наступну Верховну Раду як самовисуванець.

Від Зеленського планує балотуватися такий собі Валерій Колюх – помічник-консультант  одіозного нардепа-втікача, колишнього представника Партії регіонів Олександра Онищенка у 7,8 скликаннях. У 2015 році він опинився у «Батьківщині» і балотувався до Київської міськради, щоправда, невдало. У нього є досвід балотування до Верховної Ради. Так, згідно з даними «Чесно», він балотувався в депутати ще 2002 році. У 2014 році він став кандидатом в депутати по округу №92 з центром в Узині. Тоді Колюх набрав «аж» 2,83% голосів...

З огляду на це існує висока ймовірність того, що в партії президента Зеленського недорахуються на Київщині одного депутата. Хоча якщо враховувати наявність договорняка між представниками старих «еліт», то може – не одного…

Микола Тицький, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Facebook