#

"Тітушки" і Москаленко: чим закінчиться боротьба за ліс у Бучі

26.09.2018 05:04
"Тітушки" і Москаленко: чим закінчиться боротьба за ліс у Бучі
Тепер на місці віковічного лісу може з'явитися чергова багатоповерхівка

Пристрасті через незаконну забудову в Бучі біля «Кампи» набирають обертів. Активісти звинувачують у побитті місцевих жителів компанію «Орлан-інвест» і особисто екс-регіонала, нардепа Ярослава Москаленка. «Моя Київщина» дізналася цікаві подробиці цих розбірок

Днями в Бучі невідомі особи почали вирубати віковічні дуби та граби під зведення житлового комплексу. Місцеві активісти стали на захист лісу і сутички з «тітушками» переросли у справжні бойові дії з вибухами та перестрілкою. Поліція затримала близько 20 осіб, але, як повідомляють активісти, незадовго після цього їх відпустили.

Місцеві пов’язують «тітушок» з компанією «Орлан-інвест» та одіозним нардепом Ярославом Москаленком і на те є низка причин. По-перше, територія, за яку йде розбірка, перебуває в оренді ТОВ «Комфорт-ЛТД», а інвестором якраз і виступає компанія Антона Мирончука. А тим же «тітушкам», яких привезли для вирубки лісу, в якості «перевалочної бази» віддали тенісний клуб «Кампу», який пов'язують з Ярославом Москаленком (він там часто грає в теніс з сім'єю), якого заодно пов’язують і з «Орланом». Ось такий нехитрий трикутник...  

Події на "Кампі"

Місцева активістка Олена Жежера у соцмережі розповіла, що «тітушок» збирали біля «Новуса» в центрі Бучі, а потім знову ж таки везли до «Кампи». В результаті – дерева вирізані, поліція не особливо заважала, а активісти не змогли особливо протидіяти.

Цікаво, що вчора відбулася сесія Бучанської міської ради, яку проводив секретар Василь Олексюк (мер Федорук зараз перебуває на економічному форумі). Керівництво ради цю ситуацію намагалися обходити стороною, але була винесена пропозиція заборонити забудову. «За» проголосувало всього 11 депутатів і голосів не вистачило. Таким чином керівництво міста самоусунулося від розв’язання цієї проблеми.

Чим і скористалися рейдери і фактично захопили цю територію. Цікаво, що «Орлан-інвест» заперечує свою причетність до цієї вирубки. Але є кілька моментів, які співставивши доводиться протилежне. Мало хто знає, але в офісі «Орлан-інвест» є приймальна народного депутата України Артема Вітка. Знаходиться вона на другому поверсі будівлі, за зачиненими дверима. І щоб туди потрапити потрібна попередня домовленість, адже вхід - під охороною.

Вітко має статус учасника бойових дій і проходив службу в батальйоні «Луганськ-1». І досі підтримує міцні стосунки з багатьма комбатами.

До чого тут Вітко? А до того, що на місці сутичок знайшли посвідчення учасника бойових дій, який по базам пробивається як боєць полку «Азов». Зрозуміло, що Мирончук також має свої зв’язки з АТОвцями, оскільки в його житлових комплексах для них виділяються квартири. Але знайти подібних «активістів» можна тільки через таких людей як Вітко. До того ж під час сутичок, за словами активістів, «лісоруби» не приховували своєї причетності до «Азову».

Хоча, можливий і ще один варіант. «Орлан» усіляко намагається запевнити, що непричетний до цієї вирубки. І цілком імовірно, що це посвідчення може бути «вкидом» задля того, щоб Мирончук і компанія могли перевести "стрілки" та говорити, мовляв, бачите, це ж не ми.

Як би там не було, але події ще далекі від завершення. Проте вже очевидно, що міська влада усунулася від розв’язання цієї проблеми – поки Федорук на форумі треться біля Гройсмана, секретар міськради Василь Олексюк наче й не помічає цих розбірок. А тим часом в місті відбуваються події, які цілком імовірно можуть призвести до кровопролиття: громада налаштована рішуче на захист лісу, але й рейдери відступати не збираються. А у мера і оточення все добре – об'єднана громада є, кримінальні провадження більше не муляють, а що там відбувається в місті – їх не обходить...  

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook