#

Три роки роботи Уряду Гройсмана: результати на Київщині

24.04.2019 12:49
Три роки роботи Уряду Гройсмана: результати на Київщині
Володимир Гройсман

Уряд Володимира Гройсмана почав працювати з квітня 2016 року. За три роки діяльності Кабінету Міністрів у країні спостерігається стабільне покращення ситуації у сфері економіки. Проте головними досягненнями у команді Прем’єр-міністра називають децентралізацію, реформу державної служби, медичну, освітню, пенсійну реформи. "Моя Київщина" вирішила оцінити результати Уряду на прикладі столичного регіону

Будівництво соціальних об’єктів

Чиновники різних рівнів відмічають, що Уряд щороку збільшує фінансування на підтримку розвитку громад та розбудову інфраструктури. Цього року загальний розмір допомоги громадам сягає понад 37,8 млрд грн. Ці кошти, в першу чергу, витрачаються на ремонти шкіл і дитячих садочків, лікарень, будівництво котелень і спортивних майданчиків, на розвиток медицини у сільській місцевості, підтримку агровиробників, впровадження енергоефективних заходів.

У минулому році на Київщині за фінансової підтримки Кабінету Міністрів було профінансовано велику кількість важливих проектів, чого не спостерігалося раніше. Зокрема, Уряд виділив кошти на будівництво "Центру розвитку інклюзивної освіти" в Обухові, де навчатимуться діти дошкільного й шкільного віку, а також вихованці професійно-технічних навчальних закладів; будівництво гімназії на 14 класів та дитячого дошкільного закладу на 144 місця в місті Буча, добудову до ЗОШ № 1 в Українці, будівництво загальноосвітньої школи І–ІІІ ступенів у селі Микуличі Бородянського району, яка більше 10 років була довгобудом.

Багато політичних діячів переконують, що Гройсман наочно показав, як потрібно працювати в кризових умовах, і при цьому повністю взяв відповідальність за свої дії. Економісти також наголошують, що в умовах воюючої країни вдалося підвищити валовий внутрішній продукт – один із найважливіших показників розвитку економіки – на 3,2%, хоча у 2015 році ВВП знизився на 9,9%. За рахунок покращення ситуації в економіці, рівень інфляції за три роки зменшився з 43,3% до 9,8%. За таких темпів команда Прем’єр-міністра Володимира Гройсмана має намір поступово сповільнити інфляцію до 5% у 2020 році.

"Цей рік і наступні два роки – надзвичайно складні з точки зору обслуговування та виплати. Але ми маємо професійні підходи до планування, зокрема стратегічного бюджетного планування. Нам потрібно концентруватися на тому, аби частка боргу (відносно ВВП) знижувалася. Це наша стратегічна мета",повідомив Прем’єр-міністр.

Співпраця Уряду й Парламенту дає позитивні результати

Успішне впровадженні реформ стало можливим завдяки підтримці Верховною Радою ініціатив Уряду. «Результативна співпраця і консолідація зусиль Уряду і Парламенту в підсумку дає можливість ухвалювати рішення, які дозволять підсилювати країну і будуть стояти на захисті інтересів України та українців», - зазначив Прем’єр-міністр України Володимир Гройсман.

У 2016 році стратегія розвитку Уряду Гройсмана здавалася для більшості критиків утопічною. Проте час показав, що обраний курс був правильним. З того часу було започатковано ряд надважливих для України реформ. Так, у жовтні 2017 року було прийнято закон про зміни в пенсійній системі, завдяки якому відновили індексацію пенсій. А з 2019 року перерахунок пенсій відбуватиметься автоматично, відповідно до зростання заробітної плати і рівня інфляції. Таким чином Уряд збільшить пенсії без підняття пенсійного віку. До того ж, поступово відбувалося зростання мінімальної зарплати, яка з січня 2019 року становить 4 173 гривні, а до кінця року заплановано ще декілька підвищень.

«Зміцнення економіки, справедлива соціальна політика, зростання стандартів життя та подальший розвиток країни мають об’єднати українців і стати реальним рішенням тих проблем, які з різних причин стали для нашої держави хронічними», - зазначив Володимир Гройсман.

Великим проривом у галузі охорони здоров’я України стала медична реформа, яку активно почали впроваджувати навесні 2018 року. Зміни Кабінет Міністрів розпочав із первинної ланки медицини. Відтак у найменшому селі буде сімейний лікар, який персонально піклуватиметься про здоров’я пацієнтів. Уряд у 2018 році затвердив будівництво 310 амбулаторій у 15 регіонах України, з яких на Київщині – 16. За кошти місцевих бюджетів активно ведеться будівництво та ремонт ФАПів, зокрема, передовим регіоном області в контексті медреформи є Васильківський район, де майже у кожному селі відкрито сучасну амбулаторію.

Надзвичайно важливим для Київщини є проект будівництва у Білій Церкві регіонального кардіоцентру, який буде оснащено сучасним ангіографом. Така установа допоможе врятувати життя тисяч людей із гострими серцево-судинними захворюваннями. Ангіограф буде закуплено у межах урядової програми з розширення мережі кардіоцентрів за умов співфінансування з місцевим бюджетом. Кошти на закупівлю обладнання передбачені в бюджеті на 2019 рік.

Кардіоцентр працюватиме в режимі 24 години на добу, без вихідних. Кожна людина, яка потрапить до нього з гострим інфарктом міокарда, отримає безкоштовне обстеження та лікування, оскільки стенти та необхідні медичні матеріали закуповують державним коштом. Швидка діагностика та стентування знижує рівень смертності від інфаркту майже вчетверо.

Ще одним досягненням у медичній галузі є втілення урядової програми "Доступні ліки", що дозволяє отримати певний перелік препаратів від бронхіальної астми, цукрового діабету ІІ типу та серцево-судинних захворювань безкоштовно, або з мінімальною доплатою. Станом на сьогодні в Україні 7 мільйонів людей користуються державною програмою, в рамках якої відшкодовано коштів за ліки на суму 1,8 млрд грн.

Варто додати, що Уряд приділяє велику увагу програмі відновлення і будівництва українських доріг. З2016 року було збудовано і відремонтовано 6800 км дорожнього полотна. Кабміну вдалося збільшити фінансування дорожньої галузі майже втричі: з 19 млрд у 2016 році до 55 млрд у 2019 році. Позитивні зміни торкнулися й столичного регіону, адже у 2018 році з бюджету країни було виділено 875 млн грн, що дозволило відремонтувати майже 120 км доріг.

Окрім цього, з 2018 року "Укравтодор" відповідальний за ремонт і утримання доріг тільки державного значення. А кошти для реконструкції шляхів місцевого значення передають через Дорожній фонд на місця, і вже місцева влада визначає, ремонт яких доріг є пріоритетним для цього регіону. Голова "Укравтодору" Славомір Новак повідомив, що ремонт траси Київ-Одеса в межах Київської області завершиться до кінця 2019 року, що дозволить підвищити її категорію до рівня автобану. Володимир Гройсман особисто інспектує хід виконання будівельних робіт на Одеській трасі, яка входить до транспортного коридору GoHighway. Окрім того, Уряд поставив чітку мету – за п’ять років з’єднати якісними дорогами усі обласні центри.

Важливо зберегти взятий темп реформ

Великий дефіцит державного бюджету, зростання зовнішнього боргу, банківська криза, девальвація гривні, зростання індексу споживчих цін та зменшення валового внутрішнього продукту – лише деякі з труднощів, з якими Україна зіткнулася у 2015 році. Проте бюджетна стабілізація, жорстка грошова політика та міжнародна фінансова підтримка значною мірою сприяли досягненню макроекономічної стабілізації. Наразі країна увійшла в пік виплат по зовнішнім боргам. Вже цього року Україна має повернути 427 млрд грн зовнішнього боргу.

Володимир Гройсман неодноразово наголошував, що гроші на повернення боргів беруться під виконання певних зобов’язань. І зробити цю роботу потрібно ще й для того, аби повернути довіру кредиторів. Допустити зараз розвиток сценарію відмови від всіх обіцянок означає звернути зі шляху реформ, що зумовить затяжну економічну кризу. Важливо зберегти взятий темп реформ, для того щоб не скотитись в хаос.

Сергій Потапчук, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram