#

Тур вихідного дня: чи є де відпочити на Сквирщині

12.09.2019 05:00
Тур вихідного дня: чи є де відпочити на Сквирщині

Більшості жителів регіону відомий парк у селі Буки. Проте іноді складається враження, що на цьому цікаві місця в Сквирському районі вичерпуються. Чому так відбувається, намагалася розібратися журналістка «Моєї Київщини»

Цими вихідними у Сквирі святкували День міста. Про те, що на райцентр очікують веселощі, схоже, не знали навіть жителі міста. Про мешканців району – й говорити годі. Незважаючи на нагородження учасників фестивалю "Шамраївські зорі", виступ оркестру Національної поліції у Київській області та купу пісенно-танцювальних номерів від місцевих дітлахів та дорослих, чисельність глядачів залишила бажати кращого: на дійство прийшли подивитися в кращому випадку 50 людей. І це при населенні самого лише міста в понад 16 тисяч. У чому проблема? По-перше, проблема з поінформованістю населення – люди дізнавалися про свято випадково. До того ж у районі існує транспортна проблема: після 19-20 вечора виїхати з міста, не маючи власного авто, практично неможливо.

Користуючись нагодою журналіст «Моєї Київщини» поспілкувався з мером міста Валерієм Скочком. Він розповів про розвиток ЦДЮК (безкоштовних дитячих клубів) в місті, хори та танцювальні ансамблі, студії образотворчого мистецтва та петриківського розпису. Навіть згадав про футбол та сильну гандбольну школу. 

- У нас є прекрасна студія "Пісенні ключі". В цьому році ми підтримуємо крім молоді ще хор "Надія", де люди – більш старшого, пенсійного віку, які об’єдналися та виступили з ініціативою організувати клуб за інтересами. Фактично всі свята які відбуваються в Сквирі, присвячені Дню працівника мистецтва, освіти, медицини тощо, проходять за участі наших дітей, - розповів міський голова.

Також на святі була начальник відділу культури Сквирської РДА Олеся Центило-Гіптенко. Вона розповіла про те, що танцювальні та вокальні гуртки є в кожному населеному пункті при домі культури чи сільському клубі. За її словами, вихованці мають честь виступати на заходах районного значення. Розповіла чиновниця і про фестиваль "Ми діти твої, Україно" та про дружину екс-президента Марину Порошенко, яка відкривала перший захід.

Щоправда, з розмови з керівництвом міста і району так і залишилося незрозумілим – чого ж на ці заходи не ходять люди.

Адже йдеться не лише про культурно-масові заходи. Якщо подивитись на карту, то помітно, що Сквирщина далеко не найбідніший на ліси та річки регіон, в якому з легкістю можна облаштували безліч рекреаційних зон для того, щоб розвивати туризм – сюди цілком могли б приїжджати для відпочинку кияни та жителі інших міст Київщини та інших регіонів нашої країни. Проте наразі ми бачимо недоглянуті, закинуті – а часто і сильно засмічені – ділянки лісів. Та ж сама біда – з річками та озерами.

Словом, найкращий і майже єдиний спосіб відпочити в районі – бабусин город. Не враховуючи, звісно ж Буки. Також можна сходити краєзнавчий музей. На цьому – все…

Олександра Чагарна, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Facebook