#

У Білій Церкві відроджуються традиції боксу

29.01.2022 20:00
У Білій Церкві відроджуються традиції боксу
Г Прищепчук з льотчиком-космонавтом П Поповичем

Вже рік в одному із мікрорайонів Білої Церкви, а саме Гайок, розпочала діяльність школа боксу, спортивного клубу "Ринг". Сам клуб був організований за сприяння   льотчика-космонавта Павла Поповича ще у 80-х роках минулого століття.

Клуб вже багато років є співорганізатором легендарного турніру з боксу – спочатку на призи П Р Поповича, а зараз вже  пам’яті першого льотчика-космонавта з України. Турнір по суті є першим етапом формування молодіжної збірної України серед чоловіків. Змагання у ньому забезпечили  путівку в життя багатьом відомим боксерам і навіть політикам.

Зокрема,  чемпіону світу Сергію Дзинзируку – чемпіону  Європи за версією EBU (2004—2005), чемпіону світу за версією WBO з 2005 по 2011 рік, призеру чемпіонатів світу та Європи серед любителів, а також представнику іншої когорти спортсменів-  народному депутату Вадиму Івченку, який  активно використовує свою майстерність в кулуарах ВР. 

Останнім часом клуб виступав організатором змагань, але власної школи для дітей не мав.

І ось завдяки ентузіастам спорту Геннадію Прищепчуку та Ігору Гейлу школа почала працювати у мікрорайоні  Гайок. Її вихованці менше ніж за рік стали гідними суперниками представникам кращих клубів боксу області.

Гайок – не центр міста, і ще кілька років тому спортивних секцій для дітей у пішій доступності тут не було.

Все  змінилось завдяки Геннадію Прищепчуку. Ще у 2014 Геннадій загорівся метою створити в Гайку повноцінний спортивний комплекс. І він почав робити все сам. Без бюджетного фінансування і багатих спонсорів, що вкладаються в електорат. Допомагали друзі та люди яких теж захопив цей проєкт.

Спочатку  розбудовувалось футбольне поле  справжнє і сертифіковане, на якому вже зараз проводяться обласні змагання.

І власне, школа боксу. З рингом, сертифікованим приладдям, тренажерною залою, вагами, душевими і всім необхідним для такого залу.

Очільник СК "Гайок" Геннадій Прищепчук : "Коли я бачу, що діти змінюються, зростає впевненість , відповідальність, внутрішня сила, мене це надихає. Хочемо надалі розбудовуватись, адже наше приміщення вже не вміщає всіх охочих. Маємо мету створити великий центр боксу, сподіваємось, що долучиться і місцева влада, але практика показує, що будемо робити все самі".

Варто сказати, що вихованці школи боксу "Ринг" не лише безплатно тренуються, клуб також бере на себе всі витрати за участь у змаганнях, включаючи форму .

Керівник та тренер спортклубу "Ринг" Ігор Гейло: "Зараз наше місто займає середні позиції в обласних змаганнях, але ми прагнемо більшого. Діти мають височенний потенціал і їм варто постійно змагатись - це  загартовує, робить їх  витривалішими і серйознішими. Трапляється так, що після поразки юні спортсмени навіть плачуть, і от тут головне завдання тренера-  пояснити, що спорт це не лише перемоги, а й поразки, на яких варто вчитись, за для подальших досягнень.

Я вже не раз стикався з тим, що діти просто бояться брати участь у змаганнях. Бояться розчарувати батьків , тренерів.  Але ми працюємо, не для того, щоб виховувати чемпіонів. Звичайно, це  дуже добре, коли твій вихованець перемагає. Але  головне –навчити  працювати над собою, гідно сприймати поразки, поважати старших.  Адже тренер не тільки спортсмен, а ще й психолог. Коли ми бачимо, що з вихованцем коється щось незрозуміле -телефонуємо батькам. Буває так, що  деяким батькам треба нагадати про свої обов’язки,  інколи допомогти порадою. Час від часу  треба виховувати не тільки дітей, а й батьків".

Від автора: Було дуже приємно споглядати на змаганнях вихованців "Рингу" – вони поводились, як дорослі. В них відчувалась сила, впевненість і водночас чемність, повага до тренера, інших дорослих. Дуже хочеться, щоб е спортивна школа «Ринг» розвивалась долучаючи, якомога більше дітей до спорту.Читати "Моя Київщина" у Facebook
Тетяна Давиденко
журналістка