#

У Верховній Раді просувають законодавче безправ’я для людей з інвалідністю

16.01.2023 10:20
У Верховній Раді просувають законодавче безправ’я для людей з інвалідністю
Валерій Сушкевич

Зупинимо законодавче безправ’я для людей з інвалідністю. Я підозрював… та що там підозрював! Розумів і, навіть, був впевнений, що команда Третьякової зробить нову спробу прийняття ганебного законопроєкту безправ’я людей з інвалідністю 5344-Д. 

Але не думав, що вже в перший тиждень нового року хтось у Верховній Раді наважиться на таку «підтримку-поздоровлення» загалу людей з інвалідністю, яких стає все більше і більше та яких треба бачити, чути і розуміти, що не можна їх кидати напризволяще…

А пенсія у них в реальному вимірі зменшилась більш ніж на третину! І всі товари, потрібні для життя, зросли у ціні  - від 50 до 100  відсотків, а то і більше! Маючи систематичне спілкування і роботу з людьми з інвалідністю – я знаю, що вони обирають між їжею та ліками, між їжею та утепленням або обігрівом житла…

Всі ми розуміємо, що Президент, Уряд, Збройні сили України концентрують ресурси і зусилля для захисту держави, для найскорішої Перемоги України над ворогом… і тому сьогодні не можливе реальне підвищення пенсій і соціальних виплат. 

Але те, що сьогодні робить Міністерство соціальної політики разом з керівництвом профільного комітету ВР  - зрозуміти неможливо!..

Хочу звернути увагу народних депутатів, керівництва Уряду, всіх моїх колег, соратників, друзів у соціальних мережах, навіть не фахівців у соціальній сфері  - чи можна в країні, в якій щоденно з’являється все більше людей з інвалідністю – наших неймовірних воїнів, цивільнопостраждалих громадян робити те, що було зроблено з серпня місяця минулого 2022 року:

  • Віддати із сфери управління Мінсоцполітики до Фонду Держмайна унікальну наукову установу - Інститут протезування, протезобудування та відновлення працездатності.
  • Перевести всі державні реабілітаційні центри для осіб з інвалідністю на самофінансування.
  • Віддати із сфери управління Мінсоцполітики до Фонду держмайна всі протезні заводи і санаторії для людей з інвалідністю.
  • Виключити фінансування стаціонарів протезних заводів, де готують до протезування людей, які втратили кінцівки.

І наостанок – шокуюча звістка з Мінсоцполітики: сьогодні ліквідували директорат у справах осіб з інвалідністю!

А тепер, шановні мої колеги, друзі, шановні народні депутати, я хочу вас запитати. Чи дивує вас законопроєкт 5344-Д, який логічно продовжує перелічені вище системні антисоціальні кроки Мінсоцполітики та керівництва Парламентського комітету з питань соціальної політики, в якому: 

  • Скасовують обов’язок влади узгоджувати з громадськими організаціями осіб з інвалідністю на всіх рівнях рішення, які стосуються проблем осіб з інвалідністю.
  • Ускладнюють доступ людей з інвалідністю бюрократичними процедурами, які утворюють значимі перепони до реабілітації для людей з інвалідністю.
  • Виключають норму, яка визначала, що громадські об’єднання осіб з інвалідністю мають право користуватись пільгами і преференціями, передбаченими законодавством.
  • Виключається норма, яка визначала, що центральні і місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування повинні надавати допомогу і сприяти громадським об’єднанням осіб з інвалідністю в їхній діяльності.
  • Виключаються норми, які визначали порядок надання підприємствам громадських об’єднань осіб з інвалідністю державної підтримки, у тому числі у вигляді податкових пільг. 

Це фактично ліквідує сотні існуючих підприємств, де сьогодні працюють люди з інвалідністю. Десятки цих підприємств працюють на потреби ЗСУ (пошив військової форми, військового інвентаря, спецобладнання та ін.). Тисячі людей з інвалідністю втратять роботу і засоби існування! 

Не буду продовжувати повний перелік усіх антиправових норм законопроєкту 5344-Д. Єдине, хочу зрозуміти  - чи це просто непрофесіоналізм і поверхневість мислення людей, які написали цей законопроєкт, чи, може, страшніше – зверхнє принижене і навіть вороже ставлення до людей з інвалідністю як лишнього тягаря для держави?!!

І тут згадується страшний вислів однієї народної депутатки, щодо наявності в Україні діток «другого сорту»…Пам’ятаєте?!! Не хочу думати, що автори законопроєкту 5344-Д і ті, хто сьогодні ігнорує права і необхідний соціальний захист для людей з інвалідністю, керувались цією цинічною визначеністю щодо людей з інвалідністю…

Від імені громадськості людей з інвалідністю, від імені тих, хто уже усвідомив реалії інвалідності у себе, що виникла під час війни, і тих, хто ще не зрозумів, що ця реальність є у нього -   ЗАКЛИКАЄМО ВСІХ НАРОДНИХ ДЕПУТАТІВ -  ПОЧУЙТЕ, ВІДЧУЙТЕ  І ЗРОЗУМІЙТЕ ЦИХ ЛЮДЕЙ ТА УСВІДОМИВШИ АНТИСОЦІАЛЬНІСТЬ, ГАНЕБНУ ПРОТИПРАВНІСТЬ ЗАКОНОПРОЄКТУ 5344-Д, НЕ ДОПУСТІТЬ ПРИЙНЯТТЯ ЙОГО ПАРЛАМЕНТОМ УКРАЇНИ!

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Валерій Сушкевич
громадський діяч, голова Національної Асамблеї людей з інвалідністю України