#

В Європі відбудуться "Дні української культури" в рамках "Rallye Monte-Carlo 2024"

22.01.2024 20:38
В Європі відбудуться "Дні української культури" в рамках "Rallye Monte-Carlo 2024"

В Києві відбувся благодійний захід, присвячений "Дням Української Культури в Європі", організатори якої поїдуть разом з українською командою на "Rallye Monte-Carlo 2024". Проєкт направлений на популяризацію та підтримку української культури в Європі, зокрема покликаний допомогти українським військовим та дітям, які осиротіли після повномасштабного вторгнення. 

Як зазначають організатори, команда подолає 8000 тисяч кілометрів, та проведе низку виставок –продажів картин та предметів ужиткового мистецтва в різних містах Європи.

Наш благодійний тур з українською командою Rallye Monte-Carlo 2024 починаємо 29 січня з Праги і продовжимо Батгомбург, Валанс, Монако, Турин, Мілан, Брешія, Любляни, Будапешт. До речі, в Будапешті ми завершуємо 17 лютого, бо саме в цей день там офіційно визнаний як День української культури. Тож ми до приєднаємося до свята зі своїми картинами і своєю підтримкою. Загалом ми хочемо привернути увагу Європи, адже поки йде війна, ми допомагаємо не тільки військовим, а й дітям, які залишились без батьків після повномасштабного вторгнення шляхом проведення для них психотерапії, арттерапії, ігротерапії тощо

- Вікторія Башликова, співорганізатор, пілот жіночого екіпажу "Rallye Monte-Carlo 2024"

На заході представлено показ колекції жіночого одягу від відомого українського бренду, унікальні кулінарні сюрпризи від шеф-кухарів та картини відомих українських художників. Частина цих робіт поїде за маршрутом "Rallye Monte-Carlo" Європою. 


Ми продаємо картини, для того, щоб допомагати дітям. Міжнародний благодійний проект «Арт-фронт» створений для допомоги дітям, зокрема зі Сходу України, які через повномасштабну війну опинились в одному з дитячих будинків Київської області. Народні, заслужені художники і художники початківці дають свої картини для того, щоб допомогти діткам

-  Надія Андресік, співкуратор  заходу.

Митці, які представили свої роботи, впевнені, окрім благодійного спрямування подібні заходи важливі задля відновлення комунікації через культуру у важкий та напружений для України час.


 Ми постійно знаходимося в напруженні через розуміння, що відбувається з війною, яку ми маємо зараз. Тому дуже важливо звернути увагу на культуру, поновлювати такі заходи, щоб люди могли знову зрозуміти хто вони, що є культурне життя в країні і що це важливо. Тим паче цей захід не тільки для України, а й буде можливість показати українську культуру закордоном за рахунок цього промо-туру

- Олег Маламуж, режисер, аніматор.

Українська команда не вперше бере участь у Rallye Monte-Carlo, але цього річ, як кажуть імениті автогонщики, в подорож Європою вирушить здебільшого жіночий екіпаж.  


В першу чергу ми хочемо показати, що ми є, ми боремося і обов'язково переможемо. По –друге, ми хочемо презентувати наших дуже гарних дівчат, бо нажаль зараз основне навантаження в країні лягла саме на плечі дівчат. Тому ми свідомо йдемо на те, що наш жіночий екіпаж вирушить в подорож усією Європою. Сьогодні в нас є велике обмеження виїзду чоловіків закордон, все може бути, але я налаштований супроводжувати жіночу команду увесь маршрут

- Роман Щипков, керівник української команди, чемпіон України з авторалі .

Організатори та часники "Rallye Monte-Carlo 2024" розраховують на власні сили та креатив, втім також очікують, що проект присвячений дням української культури в Європі знайде більше однодумців та компаній-партнерів. 


Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст
Теги: