#

В очікуванні кидалова: хто стане головою Київської облради

25.11.2020 08:45
В очікуванні кидалова: хто стане головою Київської облради

Сьогодні, 25 листопада, відбудеться продовження роботи першого пленарного засідання Київської облради, на якому мають бути ухвалені кадрові рішення. Зокрема, склад президії, а також керівництво комісій. І несподіванки щодо того, хто ж врешті-решт очолить облраду, можуть статися в будь-який момент

Як ми писали раніше, Київська облрада була приречена на створення більшості з 4 суб’єктів, які домовилися ще «на березі» про співпрацю – ОПЗЖ, «Батьківщина», «За майбутнє» та «Слуга народу». «Євросолідарність» фактично автоматично опинилася в опозиції.

Неформальні домовленості були досягнуті давно – задовго до виборів. Зараз прийшов час знову домовлятися. Окремо – по найбільш ласим комісіям і керівництву президії.

Станом на зараз, за інформацією «Моєї Київщини», є дві кандидатури на посаду голови облради. Це – Олександр Скляров, перший заступник голови Київської ОДА, який представляє «Слугу народу». Фактично таке рішення облради означало б повноцінну вікторією адміністрації на чолі з Василем Володіним.

Утім, є ще одна амбітна постать, яка хоче отримати посаду голови КОДА. Йдеться про одіозного екснардепа Партії регіонів Ярослава Москаленка, який пройшов до облради від «За майбутнє». З самого початку кампанії він хотів отримати цю посаду, але 100-відсоткової гарантії йому не давав. Не дає і зараз.

Справа в тому, що в президії – усього три людини. Відповідно, діє квотний принцип – там не може опинитися дві людини від однієї партії. Одне місце «забите» за опозицією в особі «Євросолідарності». А от що буде ще з двома посадами – водою по воді писано.

Ба більше, в «За майбутнє» є людина, яка дуже б хотіла отримати крісло заступника голови. Йдеться про Ярослава Добрянського – заступника голови облради минулого скликання. Зрозуміло, якщо Москаленко отримає посаду голови, Добрянський піде відпочивати – стане рядовим депутатом. Але амбітному – хай і з досить брудним бекграундом (але кого цим здивуєш) – політику хочеться гратися в серйозні ігри. І він може стати членом президії – але за одної умови: якщо Москаленко програє в боротьбі за посаду голови облради.

Зараз, за інформацією «Моєї Київщини», до останнього йдуть торги за те, хто в парі Скляров-Москаленко переможе. Утім, з такими союзниками в партії колишньому нардепу може бути непереливки…

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Микола Тицький