#

Великодимерська та Калитянська ОТГ: результати виборів

23.02.2021 08:00
Великодимерська та Калитянська ОТГ: результати виборів

"Моя Київщина"  продовжує рубрику, в якій докладно знайомить з попередніми досягненнями, біографіями та програмами новобраних голів обєднаних територіальних громад, мерів міст Київщини та командами депутатів. На черзі –  інформація про очільників Великодимерської –  Анатолія Бочкарьова та Калитянської – Юрія Плаксю –  ОТГ, а також про оновлені депутатські корпуси рад цих громад

Великодимерська селищна територіальна громада — територіальна громада в Україні у Броварському районі Київської області з адміністративним центром  у селищі  Велика Димерка, одна з найбагатших та найуспішніших в Україні.

Утворена вона  у серпні 2017 року шляхом об'єднання Великодимерської селищної ради та Бобрицької, Жердівської, Руднянської, Шевченківської сільських рад Броварського району.

Богданівська, Гоголівська, Кулажинська, Плосківська, Русанівська та Світильнівська сільські ради приєднані до громади 12 червня 2020 року. Площа громади — 531,07 км², населення — 30 201 особає  До складу громади входить селище міського типу Велика Димерка та 22 села: Бобрик, Богданівка, Вільне, Гайове, Гоголів, Гребельки, Жердова, Залісся, Захарівка, Зоря, Кулажинці, Михайлівка, Перше Травня, Першотравневе, Підлісся, Плоске, Покровське, Рудня, Русанів, Світильня, Тарасівка, Шевченкове.

За  крісло голови  Великодимерської ОТГ на місцевих виборах 2020  змагалися 9 кандидатів : Анатолій Борсук, Анатолій Бочкарьов, Наталія Бреус, Ольга Корешкова, Галина Ніколаєва, Євгеній Стеценко, Катерина Сухомлин, Святослав Чернов.  

Головою Великодимерської ОТГ вкотре було обрано 64-річного Анатолія Бочкарьов, який балотувався як самовисуванець. Він отримав більше 56% голосів виборців. Одразу після підведення підсумків виборів на офіційній сторінці Великодимерської ОТГ у Facebook  було опубліковано подяку від імені Бочкарьова всім, хто його обрав.

Народився Анатолій Бочкарьов 13 серпня 1956 року в селі Велика Димерка. Трудову діяльність розпочав у 1973 році слюсарем-складальником Київського радіозаводу. Після служби в армії працював водієм, помічником бригадира, керуючим відділком радгоспу «Великодимерський» Броварського району. Обраний заступником голови Великодимерської сільської ради у червні 1892 року, а з грудня 1985 року по жовтень 2000 року – голова Великодимерської сільської ради. Слід нагадати, що на виборах голови Великодимерської ОТГ у 2017 році Бочкарьов перегнав суперників по кількості голосів у декілька разів, балотуючись як самовисуванець. 

Починаючи з жовтня 2000 року,  після віднесення села до категорії селищ міського типу Анатолій  Бочкарьов – Великодимерський селищний голова. За  досить довгий час  – 26 років –перебування на посаді сільського, а потім селищного голови, Бочкарьов Анатолій Борисович зарекомендував себе як відповідальний та професійний керівник. При його сприянні на території селища розміщені, працюють та сплачують податки до місцевої казни компанія безалкогольних напоїв «Кока-Кола», ВАТ «Мономах», «Рабен-Естейт», товариство «Промисловий парк», «Земельний союз», що  дає можливість селищній раді бути самодостатньою на протязі останніх 10-ти років. Саме за його безпосередньої ініціативи створена спілка підприємців «Димерчани». Завдяки йому відбулося  також реформування селищної мережі торгівлі, освітніх закладів: створено навчально-виховний комплекс, який  наразі є одним із кращих в районі, побудовано спортивний майданчик із сучасним штучним покриттям, бювет, відновлено мережу вуличного освітлення.
Указом Президента України Анатолій Борисович у 2006 році  нагороджений орденом «За заслуги ІІІ ступеня». Має нагороди від української православної церкви – Орден Преподобного Нестора Літописця II ступенів та Орден святого рівноапостольного князя Володимира ІІ ступеня.

Не звважаючи на значні досягнення, в громаді є багато невирішених питать та амбітних планів на майбутнє, які озвучив голова ОТГ:

«Після об’єднання, основний напрямок роботи громади – це зміцнення навчальних закладів. Багато роботи було зроблено як в школах, так і садочках. Це – ремонти приміщень, їдалень, дахів. Необхідно продовжувати роботу над утепленням приміщень. У Тарасівці переповнена школа, тож із стратегічних об’єктів – з наступного року розпочати там будівництво дитячого садочка. Проєкт вже розроблено. Увага також приділятиметься розвитку культурно-спортивного життя мешканців громади. До прикладу, завершується облаштування спортивного майданчика в Бобрику. На такі об’єкти є попит і вони плануються в Тарасівці, Рудні. Як і відновлення роботи будинку культури у Шевченково та Руднях. У Руднях частково була запущена робота спортзалу, але не вистачає приміщень для роботи інших гуртків та колективів. У Шевченково діють танцювальні гуртки та боксерські секції. Потребує належної уваги і благоустрій території. Це і поліпшення вуличної мережі, будівництво доріг. На території громади на державному рівні триває будівництво ФАПу, а у Бобриках – житла для сімейного лікаря. Після доєднання, географія всіх проблемних питань, звичайно, розшириться. Це і ті ж дороги, освітлення. Всі території дієздатні і не мають занедбаних питань. Необхідно відпрацювати злагоджену роботу всіх сфер, щоб не допустити зупинку роботи культурного, спортивного чи медичного спрямування тощо».
У декларації за 2019 рік уся нерухомість родини Бочкарьових записана на дружину Ніну. Це два житлових будинки на 63,3 і 115,8 кв.м, 4 земельні ділянки на 6 930 кв.м у Великій Димерці та квартира на 54 кв.м у Броварах. Анатолій Бочкарьов їздить на автомобілі Nissan X-Trail 2019 року випуску та ИЖ271501 (1990 року). За 2019 рік заробітна платня голови ОТГ склала 548 777 гривень, пенсія – 101 324 гривень. 92 660 гривень він задекларував у якості відсотків. Дохід його дружини склав 168 710 гривень. Крім того, Бочкарьов має збереження у розмірі 663 754 гривень, Ніна Бочкарьова – 82 тис. гривень. 

5-відсотковий бар’єр на місцевих виборах 2020 змогли подолати 7 партій з 10-ти, що взяли участь у виборах. Мандати депутатів селищної ради отримали 26 депутатів: ПП  « Слуга народу»- 5; «За майбутнє» - 5; ОПЗЖ («Опозиційна платформа за життя») – 4; ВО «Батьківщина» - 4; «Європейська солідарність» - 4;  «Україна славетна» -2; «УДАР» - 2.

Депутати від партії «Слуга народу»: 
1. ФОП Євгеній Стеценко,
2. Тимчасово не працююча Світлана Кузьмик,
3. Тимчасово не працюючий Анатолій Рубанка,
4. ФОП Юлія Стеценко,
5. ФОП Анатолій Юрченко.

Депутати від партії «За майбутнє»:
1.ФОП Олександр Фещун,
2. Головний спеціаліст Броварської районної ради Алла Кадирова
3. Голова Богданівської сільської ради Юрій Бобко,
4. Секретар Великодимерської селищної ради Антоніна Сидоренко,
5. Інженер-будівельник ПП «Регіон-2001» Владислав Гришко.

Депутати від партії ОПЗЖ: 
1. Директор ТОВ «Сільськогосподарське підприємство «Трейдагропостач-2015» Марина Коваленко,
2. ФОП Галина Шибіко,
3. Тимчасово не працюючий Богдан Франків,
4. Тимчасово не працюючий Сергій Зінченко.

Депутати від партії ВО «Батьківщина»:
1. Директор ПП «Регіон-2001» Віктор Гришко,
2. Водій КЗ Броварської районної ради «Дитячо-юнацька спортивна школа» Юрій Безпалий,
3. Виконроб в будівельній компанії «АнаБут» Олег Ткаченко,
4. ФОП Тарас Науменко. 

Депутати від партії «Європейська Солідарність»: 
1. Директор ПП «Регіон-2001» Віталій Гришко,
2. Начальник відділу комунального майна Броварської районної ради Іван Роговий,
3. ФОП Олександр Постол,
4. Юрист-консультант ДУ «Інститут медицини праці ім. Ю.І. Кундієва» Юлія Рябченко.

Депутати від партії «Україна славетна»:
1. Пенсіонер Олександр Воєвуцький, 
2. Доцент Національного університету харчових технологій Наталя Бреус.

Депутати від партії «УДАР»:
1. ФОП Олександр Миронець,
2. Тимчасово не працюючий Андрій Васюк.
Наприкінці минулого року, а  саме, на свято Миколая, СБУ проводила обшуки у  приміщенні  ради Великодимерською ОТГ. З цього приводу Анатолій Бочкарьов у своєму інтерв
ю сказав: «Які б нам не ставили палиці  в колеса –  ми будемо працювати!»
Варто зауважити, що нещодавно Фонд «Регіональний центр економічних досліджень та підтримки бізнесу» сформував рейтинг інституційної спроможності і сталого розвитку малих та середніх громад України з чисельністю населення до 150 тисяч та опублікував список кращих двадцяток громад в регіонах. Великодимерська ОТГ зайняла 16 місце з-поміж 68  громад Київщини, оцінених фондом.

Калитянська ОТГ була створена 25 жовтня 2015 року у складі Калитянської, Заворицької, Мокрецької, Семиполківської громад. Вона стала пілотною об’єднаною громадою Київської області. 
Площа Громади 245, 5 кв.км, що складає 20 % території Броварського району.Чисельність населення понад 13 000 осіб.

На початку 2016 року село Семиполки забажало вийти зі складу нової територіальної одиниці і існувати самостійно. Як виявилося, причиною такого рішення було небажання «годувати» навколишні села, маючи при цьому набагато більший  від решти громад бюджет. Проте згодом конфлікт ущух.
25 жовтня  на місцевих виборах 2020 за посаду голови Калитянської об’єднаної громади боролися 6 кандидатів-самовисуванців: Андрій Лобенко, Станіслав Мороз, Сергій Островий, Юрій Плакся, Євгенія Ткаченко, Олексій Христиченко.
У виборчих перегонах переміг Юрій Плакся, зібравши 1146 голосів виборців. Решта кандидатів розташувалися в такому порядку( згідно кількості набраних голосів):
Ткаченко Євгенія – 785
Христиченко Олексій – 691
Островий Сергій – 192
Мороз Станіслав – 112
Лобенко Андрій –40.

Екс-перший заступник голови Броварської РДА Юрій Сергійович Плакся народився 31 липня 1968 року у селі Волошинівка Баришівського району, проживає у селі Красилівка Броварського району. Балотувався як самовисуванець.  У 2010 році  Плакся був  у рядах партії «Фронт змін», але вже у 2015 році балотувався до Київської обласної ради від БПП. У 2017 році був обраний головою Броварської РДА. До 15 жовтня 2020 року працював першим заступником голови РДА.  Плакся заснував ТОВ «Агронік» та ГО «Громадський актив Броварщини». 
Будучи першим заступником голови РДА, Юрій Пласкя став фігурантом корупційного скандалу на Броварщині, що мав місце влітку 2018 року.Тоді до рук правоохоронців потрапив начальник юридичного відділу Броварської РДА, якого затримали на хабарі у 150 тисяч гривень. Виявляється, перший заступник голови адміністрації, до того ж ще й голова районного осередку Блоку Петра Порошенка – Юрій Плакся – головний організатор схеми хабарництва. Гроші із малого та середнього бізнесу, як
зазначається в матеріалах справи, вимагалися під прикриттям голови райдержадміністрації Миколи Клименка, а саме, бізнесу та підприємцям  були озвучені розцінки на послуги в Броварській РДА. Перший заступник голови адміністрації Юрій Плакся виступав гарантом домовленостей при передачах хабарів.

За даними декларації за 2019 рік, Плаксі належить дві земельні ділянки на 27 636 кв.м у селі Рожівка Броварського району. У спільному володінні порівну на двох  із дружиною Ларисою Плаксею вони мають житловий будинок на 131,40 кв.м та дві земельні ділянки на 3 961 кв.м у Красилівці. Дружина Лариса  має 39 051 кв.м землі у Броварському районі. Юрій Плакся задекларував два автомобілі (Mercury Sable та Volkswagen Transporter), причіп,  а його дружина –  авто Toyota Camry. Лариса Плакся  також задекларувала корпоративні права у фермерському господарстві «Журавушка». Дохід Юрія Плаксі склав 415 405 гривень, його дружини – 59 209 гривень.

На Фейсбук сторінці Юрія  Плаксі  знайшлося звернення з програмою дій до виборців:
«ЗНАЮ ЯК І ГОТОВИЙ ЗРОБИТИ КАЛИТЯНСЬКУ ОТГ СПРАВДІ ЗАМОЖНОЮ І САМОДОСТАТНЬОЮ!
Розуміння такого бачення дає мені понад двадцятирічний досвід перебування на керівних посадах у фермерському господарстві «Журавушка», що функціонує на території об’єднаної громади, та час роботи на посаді першого заступника голови райдержадміністрації. Тож становлення й тієї ж Калитянської об’єднаної самоврядної структури, й наступних за нею Великодимерської в 2017-му та Калинівської селищної та Зазимської сільської ОТГ в 2019-му роках проходили за безпо­серед­ньої моєї участі. Із власного досвіду, розповідей, вражень і самих голів громад, і представників їхніх депутатських корпусів, жителів населених пунктів краю усвідомлюю, який це непростий шлях треба пройти, аби громада стала не тільки самодостатньою, але й справжнім центром вирішення повсякденних проблем життя людей. У Калиті з різних причин не використали наявного потенціалу. Зроблю це, коли виборці населених пунктів, що входять до складу діючої вже громади, виявлять свою волю й оберуть мене головою Калитянської ОТГ.

«Усе про бюджетні надходження й витрати кожен має право знати!».

- У перші ж тижні функціонування ОТГ після майбутніх виборів буде проведено фінансово-господарський аудит усього потенціалу об’єднаної громади, визначивши при цьому реальні шляхи наповнення селищного бюджету й визначити обгрунтовану стратегію їх використання. Причому, робитимемо це з ознайомленням жителів населених пунктів громади і про появу надходжень, і потребу у використанні коштів. Але гроші самі до бюджету з неба не впадуть.Тому домагатимусь створення сприятливого середовища для діяльності потенційних інвесторів, розширення діючих під­приємств і структур на території громади з метою збільшення кількості робочих місць.

«Увага до соціальної сфери залишатиметься в пріоритеті інтересів селищної влади і громади!»

-Загальноосвітні, дошкільні та медичні заклади, їхнє функціонування й забезпечення з боку селищної ради необхідними ремонтами, інвентарем, турбота про підготовку до роботи в них кваліфікованих кадрів, забезпечення кадрів (наголос роблю на створенні нормальних соціально-побутових умов!) – ось це має стати червоною ниткою в усій багатовекторній соціально-спрямованій роботі селищної ради Калити нового скликання.

«Землею треба вміло розпоряджатися!»

- Справжнього аналізу стану й доціль­ності використання земельних ресурсів в інтересах громади так ніхто й не зробив. А між тим, у наступному році набудуть чинності положення земельного законодавства, що можуть стати важливою складовою наповнення бюджету громади, адже в цій сфері бачу чимало резервів.

Згаданим не вичерпується увесь спектр соціальних проблем громади . Є вони й у водопостачанні жителів Калити, й організації належного транспортного сполучення сіл регіону із центром об’єднаної громади – Калитою. Обізнаний і з тим, що турбує жителів і Заворичів, і військового містечка в Семиполках, і чи не одного з найвіддаленіших від Броварів Опанасова. Після глибокого вивчення проблем і можливостей кожного населеного пункту буде розроблена цілісна стратегія їх розвитку. В Калиті має бути створена сильна команда однодумців з числа патріотів краю в депутатському корпусі, громадських організацій, незалежно від того, які політичні погляди вони поділяють і які партії підтримують.

Мета має бути спільною - благополуччя й розвиток громади. Бачу й знаю, як це зробити, тому й готовий долучитися до роботи в громаді – сильній, славній своїми традиціями й багато на що здатними можливостями людей тамтешнього краю. Була б тільки ваша підтримка, шановні земляки!»

Вирішує цю програму новоспечений голова ОТГ з командою депутатів, які отримали мандат довіри у виборців Калитянської ОТГ. З двадцяти двох депутатів, які пройшли до Калитянської селищної ради, тринадцять  є самовисуванцями, ще дев
ять мандатів поділили між собою чотири політичні партії.

Депутати-самовисуванці:

завідувач сектору ЦНАП виконавчого комітету Калитянської селищної ради Віта Пилипенко
пенсіонер Леонід Шелест
менеджер  ПАТ Агрокомбінат «Калита» Наталія Шишкова
головний спеціаліст ЦНАП виконавчого комітету Калитянської селищної ради Світлана Головченко ФОП Олександр Малешко
оператор ІП «Кока кола Беверіджис Україна Лімітед» Сергій Рудницький
ФОП Костянтин Костенков
помічник-консультант нардепа Ганни Бондар (фракція «Слуга народу») Віталій Запорожець
директор КНП ЦПМСД Калитянської селищної радиТетяна Кудрявцева
директор Будинка культури Калитянської селищної ради Альона Поляновська
директор Дмитро Чалий
директор КП «Надія» Олег Пантась
начальник штабу батальйону   у військовій частині А-0415 Владислав Хоменко.

Депутати від партії «Слуга народу»:

інженер «ПрАТ «Київобленерго» Станіслав Ташута
медична сестра в КНП ЦПМСД Калитянської селищної ради Валентина Чиж
пенсіонер Григорій Лук’янець
вчитель Семиполківського НВК Валентина Сосновська. 

Депутати від партії «Україна славетна»:

ФОП Іван Єременко
диспетчер ШЕЛ Печерського району міста Київ Катерина Каюда
головний бухгалтер КЗ БРРР «Дитячий будинок «Надія» Ольга Макаренко.

Депутат від партії ВО «Батьківщина»: начальник Трубізького МУВГ Ігор Пилипчук.

Депутат від партії «За майбутнє»: провідник на УЗ Максим Куліда.

Читати "Моя Київщина" у Telegram
Антон Болбочан
журналіст