#

Від бучанських лісів до мальдівських архіпелагів: які мільйони крутяться в одному-єдиному містечку на Київщині

07.02.2019 06:04
Від бучанських лісів до мальдівських архіпелагів: які мільйони крутяться в одному-єдиному містечку на Київщині

Своїми діями чиновництво на всіх рівнях демонструє головну проблему Україну: аморальність, викликану абсолютною вседозволеністю. Індульгенцію їм на кожних виборах виписує народ…

Люблять наші люди розміщувати в соцмережах світлини з-закордону. Періодично можна побачити на акаунтах Facebook селфі політиків, експертів з Брюсселю чи Страсбургу, які мають свідчити про їхні зусилля щодо налагодження контактів з нашими партнерами.

Бува, що пости в соцмережах присвячені не тільки роботі, але й відпочинку. «Можу собі дозволити!»  на тлі пальм та моря – ніби каже кожна з таких фотографій. Але кого нині здивуєш краєвидами доступних за ціною курортів Туреччини або Єгипту?  Нам екзотику подавай!

Торік левова частка зимової прес-конференції Петра Порошенко була присвячена відповідям глави держави на питання докучливих журналістів щодо свого сімейного відпочинку на Мальдивах. Це відбувалося попри той факт, що до свого президентства Порошенко займався бізнесом і навіть входив до вітчизняного ТОП-списку Forbes. Та й офіційна зарплатня гаранта з усіма надбавками явно дозволяла вписатися у кошторис поїздки до коралових островів Індійського океану. Однак у частині суспільства цей відпочинок викликав нерозуміння.

А вже рік потому державні службовці зовсім іншого рангу вирішили також злітати до екзотичного архіпелагу. Виявилося, що відсвяткувати свій ювілей на Мальдівах може собі дозволити завідувачка відділу прес-служби Бучанської міськради Вікторія Ляховець з подругами, серед яких опинрилася начальниця фінансового управління цієї ж міськради Тетяна Сімон.

Жінки похизувались своїм розкішним відпочинком на сторінках соцмереж.

На своїй сторінці у Facebook іменинниця виклала видовищні фото та позначила локацією п’ятизірковий готель "COCOON Maldives".

Громадський рух "Чесно" підрахував, що тиждень відпочинку там для однієї людини становить понад 3 тисячі доларів. І це, якщо не рахувати інших витрат. Зокрема, переліт мав обійтися мало не в таку ж суму.

Та, на жаль, декларації жінок (на відміну від того ж президента) далеко не відповідають цим цифрам. Зокрема, заробітна плата Вікторії Ляховець, становила 175,7 тис. грн. за 2017 рік, тобто приблизно 15 тис. грн. на місяць. У звіті також зазначені чоловік та син жінки. Їхній сумарний річний дохід не перевищував 100 тисяч грн, а інших заощаджень родина Ляховець не вказувала. Щодо Тетяни Сімон, то її заробітна плата практично така сама. Щоправда, жінка, також задекларувала подарунок у негрошовій формі вартістю 73,5 тис. грн.

Активісти руху намагалися дізнатися таємницю того, як відпочити на Мальдівах з зарплатнею 15 тисяч грн. Проте жінки поки що відмовчуються. Натомість їхній безпосередній керівник мер Бучі – екс-регіонал Анатолій Федорук, якого наразі судять за розкрадання земель державного лісового фонду в особливо великих розмірах, сказав, що ніколи не слідкував за особистим життям своїх співробітників, проте готовий провести внутрішнє розслідування. Чим це скінчиться - можна лише здогадуватися...

Якщо ж працівники міськради можуть відпочивати з таким розмахом, лише уявіть, що може собі дозволити мер? Адже варто говорити відверто: прес-секретар Ляховець – це найнижча ланка у всій чималій схемі порівняно чесного способу відбирання грошей і землі у жителів Бучі. Можна лише уявити, яка сума «брудних» коштів крутиться в одному-єдиному містечку Київщини, якщо, за великим рахунком, гарсон у міського керівництва може дозволити собі спокійно літати на Мальдиви.

Ця історія має декілька аспектів. З фінансово-правовим (щодо невідповідності доходів й витрат) – питання, як-то кажуть, до антикорупційних органів. А морально-етичні нехай сповідують священики. Щодо політичної відповідальності? Це питання до всіх виборців: чи готові вони й надалі підтримувати своїм голосом ті політичні сили та їхніх представників, які за «ліві» кошти мандрують світом, чим явно дуже пишаються…

Лесь Іваненко, «Моя Київщина»

Читати "Моя Київщина" у Telegram