#

Війна за "Аграрку": хто винен у розвалі успішного політпроекту

18.09.2018 05:04
Війна за "Аграрку": хто винен у розвалі успішного політпроекту

Про розкол в доволі впливовій «Аграрній партії» чула вже вся Україна. Керівництво звинувачує один одного в роботі на Москву та зраді партійних ідеалів. Це вилилося у закриття низки регіональних осередків та виключенням з лав партії екс-губернатора Київщини Володимира Шандри, екс-заступника голови КОДА Олега Корбана та екс-голови Держрезерву Михайла Поживанова

Почалося все з того, що Шандру запідозрили у роботі на Юлію Тимошенко. Мовляв, він готує політичну силу до злиття з «Батьківщиною» для походу на вибори одним фронтом. Разом з ним готували переворот і заступник Шандри за часів головування в КОДА Олег Корбан та прихильник «Батьківщини» Михайло Поживанов. Шандра справді давно знайомий з Тимошенко та двічі був міністром у її уряді, тому ці звинувачення не є голослівними. Інша справа, що останні чотири роки він був команді чинного президента.

Голова «Аграрної партії» звинуватив цю «трійцю» не лише в роботі на Тимошенко, але й в активній співпраці на одіозного Віктора Медведчука. За його словами, політтехнолога Грановського, якого пов’язують з кумом Путіна в партію, привів Корбан.

Утім, попри голосні заяви варто говорити відверто: розхитування партії не є випадковістю чи зрадою Корбана, Шандри і Поживанова. Цей процес є наслідком безграмотної кадрової політики «аграріїв», які взяли до себе завідомо ненадійних персонажів.

В «Аграрній партії» Корбан займав дуже важливе місце в оточенні голови партії. Все завдяки його зв’язкам через Федерацію гольфу, через які він контактує з бізнесовими, політичними та спортивними елітами, якими до конфлікту ділився зі Скоциком. До слова, в часи бутності заступником голови КОДА, Корбан зумів «віджати» гольф-клуб Януковича у Межигір’ї. Також через нього проходила значна частина готівки на Парцхаладзе за продаж місць у списках на виборах 2015 року до обласної ради. Саме через ці «гнилі» схеми президент перебуває в опозиції на Київщині.

Корбан в тісній співпраці з Поживановим вичавлював з президії партії старі кадри. Вони зуміли викинути навіть нардепів від БПП Леоніда Козаченка та Олександра Бакуменка. Також «підчищали» й обласні організації. При цьому ставку вони робили на Київ та область, як майданчик для особистої кар’єри.

«Вони цинічно розглядають «Аграрну партію» як тимчасовий бізнесово-політичний проект задля власних меркантильних інтересів. Проте, після останніх подій вони самі опинилися викинутими з лав партії», - розповідає виданню джерело в «Аграрній партії».

Проте, розвал партії на Київщині почався задовго до того, як це вийшло назовні.

В регіоні Корбан мав сильні позиції у Білій Церкві та Тетієві. Працювало це все наступним чином: у Тетієві місцевий аграрій Юрій Демцюра дуже боїться підсилення депутата облради та авторитетного підприємця Леоніда Глиняного, який має потужне аграрне підприємство на Сквирщині. Таким чином Демцюра робить значні внески в партію для захисту від структур Глиняного.

«У Сквирі Глиняний купив районну організацію, яку очолить його людина – директор «Сквирського КХП» Віктор Дорошенко. Саме тому, Демцюра вливає гроші в партії, аби на тому рівні стримати Глиняного», - повідомляє джерело.

А от інший тетіївський аграрій Руслан Голуб дистанціювався під партії і припинив фінансування, чим дуже сильно їх послабив.

Що ж стосується Білої Церкви, то тут ситуація дещо інша. Враховуючи те, що місто не аграрне, Корбан зробив тут ставку на інший прошарок. Так, керівником місцевої організації партії було призначено Дмитра Киришуна (в народі «Діма-Звєзда») - лідера місцевих «тітушок» (близько 2000 спортсменів), які наразі є бойовим крилом «Аграрної партії» і вже місцевими мешканцями названі «агротітушками». Ці «бойовики» також ймовірно зав’язані на оточення міністра Авакова. Інакше джерелу в партії складно пояснити їхню безкарність.

Щодо зв’язків Корбана з Медведчуком свідчить власне і організація білоцерківського осередку.

«До цих «агротітушок» приставлений «наставник» - орговик Олександр Волошин - есдек, працював в Адмінстрації президента часів Медведчука головним інспектором СДПУ(о) по партійному контролю - спеціаліст по виборам та виборчим комісіям», - говорить джерело.

Але окрім цього, за інформацією з інсайду в партії стало відомо, що до Киришуна приставлений Юрій Одрина – екс-начальник Фастівсткого райвідділу мілійції, який не пройшов переатестацію до лав поліції. Також його брат Іван Одрина свого часу був начальником Білоцерківської міліції.

Що ж стосується ще одного надзвичайно багатої частини Київщини - Києво-Святошинського району, то тут позиції сильні у Михайла Поживанова. Місцевим осередком керує Костянтин Бойко – давній друг Поживанова. Ці двоє роблять ставку на «перефарбованих» екс-«регіоналів» та есдеків, що знову непрямо свідчить про зв’язки з Медведчуком.

Утім, варто враховувати: єдності в «Аграрній партії» не могло бути з самого початку за визначенням. Увесь цей скандал, який розгорнувся навколо президії партії, є лише наслідком того, що агенти інших політичних сил використовували цей проект виключно заради своїх меркантильних, політичних і бізнесових інтересів. Хтозна, можливо цей скандал додасть додаткових політичних балів для партії. А можливо, що він її і поховає: традиційно подібні конфлікти викликають відцентрові рухи: так що партія може розвалитися. Інша справа, що на Банковій, де уважно стежать за Аграрною партією, потрібен цей політпроект з прицілом на подальші виборчі кампанії...

 

Микола Тицький, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram