#

Війна за голів РДА: чому голова Київської ОДА Чернишов не призначить кандидатів свого попередника

01.11.2019 06:30
Війна за голів РДА: чому голова Київської ОДА Чернишов не призначить кандидатів свого попередника
Михайло Бно-Айріян

Поки новий очільник Київської облдержадміністрації Олексій Чернишов, якого було призначено декілька днів тому, починає освоюватися на посаді, його попередник Михайло Бно-Айріян, який став жертвою політичної атаки оточення Коломойського, спробував нав'язати контргру у вигляді оголошення кандидатів на пост голів РДА області. "Моя Київщина" вирішила спрогнозувати ймовірність призначення на чиновницькі посади претендентів із ворожого табору  

Екс-голова Київської ОДА Михайло Бно-Айріян, який гучно заявляв про початок конкурсу на посади очільників РДА у 20 числах серпня, після Указу про звільнення вирішив оприлюднити результати. В останній робочий день на сторінці у соцмережі він зробив допис із переліком райадміністрацій та прізвищ людей, які пройшли всі випробування та готові приступати до роботи. Окрім того, він надав короткі біографічні довідки та емоціональні портрети тих, чиї кандидатури відправлені на розгляд до Офісу Президента.

Читайте також: Конкурс очільників РДА чи профанація, або Чим закінчиться ідея "шпигуна" з Київської ОДА.

З 25 РДА у Київській області уже екс-голова КОДА озвучив 16 голів. Серед них - Києво-Святошинський, Васильківський, Обухівський, Білоцерківський райони, де посада голови РДА дає доступ до вельми солідних бюджетів.

Варто звернути увагу на найбільш "жирний" район області – Києво-Святошинський – річний бюджет якого становить близько 2 млрд гривень. До перемоги Зеленського ним керувала ставлениця екс-нардепа Артура Палатного Мирослава Смірнова. Разом із головою райради Вадимом Гедульяновим вони встигли не погано розбагатіти. Як завжди, улюбленою темою для розпилу залишаються ремонти та капітальне будівництво, що мало не стало причиною загибелі дітей у спортивному комплексі "Favorit Fit" в Вишневому. А це лише один із десятків реалізованих проектів, кошти з якого осіли в карманах корумпованих чиновників.

Читайте також: Без даху і перспектив, або Чому можновладці замовкли про майбутнє спорткомплексу у Вишневому.

Напевно, привабливість Києво-Святошинського району стала причиною того, що єдиним достойним кандидатом на посаду виявився Еміль Мікаїлов. Він - підприємець з Луганська, але як і Бно-Айріян - родом з Баку. Досить дивний збіг… Також варто додати, що досить неоднозначною є претендент на посаду голови Васильківської РДА - її мав очолити Євген Дєдов – чоловік судді Голосіївського районного суду Наталії Дмитрук.

Тільки не зовсім зрозумілим лишається причина того, чому Бно-Айріян до останнього тягнув з оголошенням імен потенційних кандидатів? Схоже на те, що лобіювання їх призначення було не надто простим питанням. Зараз нинішня ситуація виглядає таким чином, ніби він не встиг їх проштовхнути в бутність головою ОДА, а тому вирішив тиснути на нового голову ОДА, прикриваючись горезвісною "фішкою" команди Зеленського - "ліфтом".

Наразі невідомо, оприлюднення результатів було власною ініціативою Бно-Айріяна, куратора в особі тіньового голови КОДА Володимира Коваля, чи керівника неофіційної обласної групи "регіоналів" у партії Зеленського Віктора Тимошенка, але це - гарантовано провальна ідея, яка демонструє політичну незрілість цієї команди та неспроможність моделювати ситуацію…

Очевидно, що новий голова ОДА, який, за даними "Моєї Київщини", на відміну від попередника, великою командою заходить у столичний регіон, не стане розтавляти людей свого попередника. Логічно, що Чернишов захоче подати кандидатури на посади голів РДА сам - по-перше, заради особистого контролю, по-друге, він і сам може зняти "пінку" з деяких призначенців...

Читайте також: Перший провал "Слуги народу", або Чому Київщина переходить від російського агента Бно-Айріяна до харківських бізнесменів.

Тут варто враховувати, що якщо віддалені райони цікаві хіба що місцевим аграріям, то пристолична зона для Чернишова і тих, хто його привів на Київщину (а це - забудовники, які готуються до нового дерибану), потребують ручних голів РДА.

Тепер, після контратаки Бно-Айріяна можна очікувати, що призначення нових районних очільників дещо затягнеться, адже Чернишову потрібно перегравати ситуацію на власну користь і пояснювати чому "ліфт" його попередника - не працює. Не виключено, що деякі запропоновані Бно-Айріяном кандидати на посади у неключових районах навіть будуть погоджені - це буде демонстрацією нібито спадкоємності влади - як не крути, а і Бно, і Чернишов - люди одного президента - Зеленського. З іншої сторони, Чернишов може й піти на принцип і стати в позу. 

Поки ж контрольованість процесів на Київщині падає: влада знову "зависла" через кадрові призначення. Цілком ймовірно, що Новий рік низка районів області зустрінуть без очільників. А Київ вчергове матиме досить примарну уяву про те, що відбувається на місцях…

Анатолій Тихий, "Моя Київщина"

Читати "Моя Київщина" у Telegram