#

Військовий прокурор Білоцерківського гарнізону Микола Синельников: Головне наше завдання – профілактика

23.01.2019 06:04
Військовий прокурор Білоцерківського гарнізону Микола Синельников: Головне наше завдання – профілактика

Наприкінці минулого року у військовій прокуратурі Білоцерківського гарнізону відбулись кадрові зміни. На посаду військового прокурора був призначений підполковник юстиції Микола Синельников. Знайомлячись із новопризначеним очільником військової прокуратури, «Моя Київщина» дізналася про завдання, напрямки роботи, ситуацію із військовими злочинами, зокрема і щодо ухилень від військової служби.

- Микола Володимирович, розкажіть про своє призначення на посаду. Де раніше проходили службу?

- Так, дійсно, 28 грудня 2018 року я був призначений на посаду військового прокурора в Білу Церкву. На попередньому  місці роботи обіймав посаду військового прокурора Житомирського гарнізону. Сам я родом з Черкас, служив також в Києві та Полтаві. Ви ж розумієте, служба вимагає періодичної зміни місця проживання…

Якщо ж говорити про призначення, то було змінено керівний склад прокуратури гарнізону: окрім мене як керівника було призначено також нового заступника. Решта – йдеться про 4 прокурорів та 1 слідчого – лишились ті, що й були.

- Як Вам на новому місці?

- Треба сказати, що в прокуратурі Білоцерківського гарнізону колектив досить міцний, штат повністю укомплектований та дотриманий  певний баланс – поєднання молодості і досвідчених керівників.  В цілому штат в нас налічує 7 чоловік. Є троє молодих працівника, але вже більш-менш досвідчених, з досвідом роботи у понад 1 рік. Всі інші мають досвід роботи  понад 5 років. Попередньо ознайомившись із колективом, можу сказати що кожен вміє і знає як робити свою справу та виконувати покладені функції органу прокуратури.

- Чи відчутна відмінність між Білою Церквою та Житомирщиною?

- З приводу специфіки діяльності і відмінностей з іншими гарнізонами, де я проходив службу, то звісно відмінність буде, адже кожен регіон має свою специфіку.  Житомирщина – адже там знаходиться командування десантно-штурмових військ, багато військових частин цього виду збройних сил – чого не має в Білій Церкві та Білоцерківському гарнізоні. Так само в Білій Церкві є своя специфіка: розташування великих підрозділів сухопутних військ та арсеналу зберігання інженерно-артилерійського озброєння. Також є досить цікаві об’єкти, такі  як центр стандартизації Міністерства оборони та один з небагатьох спортивних клубів Міністерства оборони, який дозволяє розвивати серед військовослужбовців гарнізону спортивні навички та фізичну культуру. 

- Які завдання Ви ставите перед собою на новому місці?

- Завдання одне – сумлінно виконувати функції органу прокуратури, забезпечувати військову дисципліну та правопорядок у військових підрозділах, щоб у військовослужбовців не було наміру вчиняти як військові злочини, так і загально-кримінальні, коли вони знаходяться поза службою.  Вони мають розуміти, що є орган військової прокуратури, який у випадку вчинення ними правопорушень, буде на це принципово реагувати.

- Які подальші плани з роботою наших сухопутних військ?

- Ми плануємо проводити широку інформаційну роботу щодо профілактики правопорушень у військах та особисті прийоми військовослужбовців у місцях їх дислокації, щоб вони без відриву від виконання службових обов’язків змогли реалізувати своє право на звернення до військової прокуратури в разі наявності такої потреби.  Також маємо на меті проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи в закладах освіти, школах, аби донести  призовникам – що таке армія та що треба робити після того, як ти складаєш присягу. 

- Ви мабуть вже встигли ознайомитися із частиною кримінальних проваджень. Розкажіть про одну із резонансних справ за останнє півріччя.

- Минулого року за процесуального керівництва військової  прокуратурою Білоцерківського гарнізону було відкрито кримінальне провадження за фактом викрадення військового майна – пального в кількості 48 тон. Так було встановлено, що прапорщик однієї з військових частин, використовуючи свої службові повноваження, викрадав його та реалізовував на території Білоцерківського району цивільним особам. Вартість збитків в цьому кримінальному провадженні  склала понад 400 000 грн.  Обвинувальний акт щодо цього військовослужбовця має правову кваліфікацію за ч.3. ст. 410 КК України та перебуває на розгляді в Білоцерківському міськрайонному суді.  Підозрювана особа наразі перебуває під вартою, йому загрожує покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 12 років позбавлення волі. 

- А що можете сказати про ухилення від військової служби? Наскільки великий відсоток таких у Білій Церкві?

- Близько 90% злочинів за минулий рік стосується цього напрямку. Зареєстровані і направлені до суду низка обвинувальних актів щодо порядку проходження військової служби за ст. 407, 408 КК України (самовільне залишення військової частини без належного дозволу та дезертирство, - Ред). З числа закінчених кримінальних проваджень за 2018 рік до суду направлено  64 обвинувальних актів про злочини щодо ухилення від військової служби.

- А загалом яка статистика по кримінальним справам за минулий рік?

- Упродовж 2018 року під час здійснення військовою прокуратурою Білоцерківського гарнізону процесуального керівництва досудове розслідування закінчено в 100 кримінальних провадженнях. З числа закінчених кримінальних проваджень до суду направлено  76 обвинувальних актів. Протягом 2018 року було закрито 22 кримінальних провадження.

Зокрема, під час досудового розслідування встановлено збитків на суму 486 тис. грн., з яких 76 тис. грн. відшкодовано, на суму 406 тис. грн. заявлено цивільний позов, на суму 136 тис. грн. накладено арешт.  Протягом 2018 року прокуратурою гарнізону заявлено 5 позовів у бюджетній сфері на загальну суму 425 тис. грн., які всі судами задоволено. Реально виконано рішень суду на суму 1011 тис. грн. (з них 724 тис. грн. до бюджет, 287 тис. грн. у сфері земельних відносин).

Поряд із цим, прокурорами військової прокуратури складено 35 протоколів про вчинення військових адміністративних правопорушень, які судами розглянуто з притягненням винних до адміністративної відповідальності у виді штрафів та арештів з утримання на гауптвахті. За результатами виконання функції суб’єкта запобігання корупції прокуратурою в порядку ст. 65 ЗУ «Про запобігання корупції» внесено 5 подань, за наслідками розгляду яких 85 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

 

Читати "Моя Київщина" у Telegram