#

Голова Васильківської РДА Владислав Одинець: У нас відбудеться унікальний фестиваль бойових мистецтв

09.05.2019 08:41
Голова Васильківської РДА Владислав Одинець: У нас відбудеться унікальний фестиваль бойових мистецтв

11 травня 2019 року в Центральному парку смт Калинівка, що знаходиться у Васильківському районі, проходитиме фестиваль бойових мистецтв. Ми поспілкувалися з головою Васильківської районної державної адміністрації, щоб дізнатися всі особливості цього заходу

- Владислав Іванович, як виникла ідея проведення фестивалю бойових мистецтв?

- Нами було побудовано новий спортивний комплекс, який ми назвали на честь видатного українського спортсмена Івана Піддубного. Спортивні змагання проходять в спорткомплексі часто. Наймасштабніший ми вирішили поєднати з фестивалем, адже приїжджають спортсмени зі всієї країни. Так і виникла ідея проведення військово-патріотичного фестивалю бойових мистецтв «Булава».

- В чому особливість фестивалю «Булава»?

- Головною особливістю заходу є поєднання культурного та спортивного розвитку Васильківщини, та й України в цілому. Етно-фестиваль з бойових мистецтв, який показує наскільки ми є спортивною та сильною духом нацією. Наші народні, часом забуті, види бойових технік мають бути відомі і передаватися молодому поколінню. Національно-патріотичне виховання наших дітей – одна з головних задач розвитку Васильківщині.

- Що буде в програмі фестивалю?

- В рамках фестивалю відбудеться Всеукраїнський турнір з спортивного метання ножа та сокири, а також Відкритий Чемпіонат Київської області, з таких видів спорту як панкратіон, греплінг, Український рукопаш СПАС.

Окремо ми робимо акцент на культурній частині фестивалю, святковий концерт на який запрошені такі відомі виконавці як KiRA MAZUR, соліст гурту «Тінь Сонця» Сергій Василюк, а також Тарас Силенко тощо. Під час всього фестивалю буде працювати «Алея майстрів» з майстер-класами, бойові майстер-класи для різних вікових груп, виставка зброї, фото зони з професійним фотографом, частування гостей кулішем, кінний театр, театр вогню...

- Розкажіть детальніше про спортивні змагання, скільки учасників Ви очікуєте?

- Майже 400 учасників. У змаганнях будуть брати участь команди спортсменів не лише з Київської області, а й з різних регіонів України: м.Запоріжжя, Запорізька область, Миколаївська область, Хмельницька область, м. Рівне, м. Кропивницький, м. Дніпро, м. Черкаси.

Показові виступи козацьких організацій, демонстрація прийомів рукопашу в козацьких бойових мистецтвах та володіння холодною зброєю: «Козацький лицарський клуб», м. Фастів, Осередок Спас Вихор - м. Запоріжжя, «Бузький Спас» - Миколаївська область, «Тося Козачка» - м. Миколаїв, Осередок Спас Воля - м. Запоріжжя, Спас «Штурм» - м. Дніпро, Гурт «Червона Калина» - м.Запоріжжя та м. Маріуполь, Козак Віталій - майстер батога.

- Скільки гостей Ви очікуєте на фестивалі, яка тривалість заходу?

- Ми очікуємо понад 3000 відвідувачів нашого заходу. Субота, 11 травня, робочий день і ми обрали максимально зручний час проведення: о 15:00 відбудеться урочистий початок фестивалю. А ось спортивні змагання в спортивному комплексі ім. Івана Піддубного розпочинаються о 09:00.

- Який результат проведення фестивалю для Вашого району Ви маєте досягти?

- Результатом наймасштабнішого фестивалю Васильківського району в 2019 році – фестивалю бойових мистецтв «Булава», звісно буде лише спортивно-активне, соціально-культурне, патріотичне виховання. Поєднання спорту та мистецтва, сили та мужності, феєрія музики, танцю та бою, - саме так можна охарактеризувати цей захід. Самобутні бойові мистецтва українського народу оживуть для всіх відвідувачів свята. Козацький дух та відважність зустрінуть кожного, хто завітає до нас. Ми, українці - пращури славетних козаків, і ми цим пишаємось! Популяризуємо наші духовні цінності, народну етнічність та наші українські техніки боротьби. Запрошуємо всіх з родиною та друзями корисно провести час суботнього дня!

Читати "Моя Київщина" у Telegram