#

Врятувати репутацію: як курячий олігарх Косюк підібрав на службу "непотріб" від Медведчука

27.05.2021 13:00
Врятувати репутацію: як курячий олігарх Косюк підібрав на службу "непотріб" від Медведчука
Сергій Биков

Страртапи – проєкти для швидкого розвитку успішного бізнесу із застосуванням інноваційних технологій. Дійсно, є багато цікавих ідей, які свого часу були втілені в життя і принесли непогані гроші для їх засновників. І насправді не важливо, кому належить ідея. Але коли історію про заснування власного бізнесу сином мільярдера Косюка починають "відбілювати" політологи Медведчука, це перетворюється на скандал

В українських політичних та бізнесових колах жваву дискусію спровокувало інтерв’ю Івана Косюка – сина українського мільярдера Юрія Косюка (власника компанії "МХП"), який заявив про заснування власної IT-компанії. В інтерв’ю зазначено, що він має відповідні знання та можливості для того, щоб управляти компанією. До слова, освіту Іван Косюк здобув у Бостонському університеті відразу на двох спеціальностях – фінанси та IT. Із текстом інтерв’ю можна ознайомитися нижче.

Актуально: Як почати свій бізнес в Україні. Історія Івана Косюка.

Усе б нічого, але в мережі таку сміливу заяву сина впливового бізнесмена не сприйняли, а навіть більше – почали кепкувати. Ніби йому в принципі не потрібно нічим у житті більше займатися, зважаючи на становище родини загалом. Проте такі заяви бути спровоковані скоріше неоднозначним ставленням до його батька, адже є багато матеріалів про можливу корупційну складову при веденні бізнесу. Оцінку діям Косюка-старшого мають давати компетентні органи, а сьогоднішній матеріал стосується взагалі іншого.

Стереотип про дітей багатіїв сформований уже давно, а позбутися його не так просто. Скоріше за все, великий розрив у фінансовому становищі між різними класами не дозволить позбутися шаблонного мислення ще дуже довго. Суспільство не готове сприймати такого роду інформацію, особливо зараз, у посткарантинний період, коли чимало підприємців просто не змогли пережити складні часи.

Очікувано, що на родину звідусіль посипався шквал критики. Нічого особливого, просто знайшлися й такі, хто взявся захищати молодого бізнесмена. Щоправда, порівняння Івана Косюка із сином екснардепа Нвера Мхітаряна Артуром, який зараз займається будівельним бізнесом у Києві, ну аж занадто недоречне. Одним зі спікерів скандальної теми виступив молодий політолог Сергій Биков, який уже встиг потрапити у ряд скандалів.


Насамперед про його політичну всеїдність. У медійному просторі його добре пам’ятають як "говорячу голову" Медведчука, але у зв’язку з проблемами останнього, схоже, Бикову потрібно шукати нові "гаманці". За невелику платню на новинних каналах Биков у 2016 році активно агітував за проросійських політиків, наголошуючи на тому, що "план Медведчука" допоможе зупинити війну на Донбасі і дасть українській владі шанс зберегти своє обличчя, а також явно перебільшував успіхи Медведчука в Контактній групі.

Окрім того, Бикова називали псевдосоціологом за поширення фейків про рейтинги його улюбленої партії ОПЗЖ та кандидата у мери Дніпра Загіда Краснова. Загалом журналіст Богдан Буткевич повідомляв про політичних "експертів", які працювали на Медведчука, а тому були фактично представниками п’ятої колони.

Зауважимо, що поширював російські побрехеньки Сергій Биков разом зі своєю другою дружиною Анне Биковою (до одруження Голембіовською). Коли Медведчук і "Розумний вибір" перестали платити, знайшли пристанище Бикови у штабі Юлії Тимошенко перед президентськими виборами 2019 року. Тоді у соцмережах були дописи, що донедавна проросійський політолог Биков був причетний до написання "Нової Конституції", яку Тимошенко активно піарила як продукт своєї команди, що покликаний принципово змінити життя українців.

Дуже детально про Бикова та його діяльність можна прочитати у блозі Олексія Братущака на "УП": Кремлівський''привіт'' із форуму Тимошенко.

Проте союз Бикових, у яких народилася дитина, протримався недовго. За невідомих достеменно обставин Сергій добряче відгамселив Анне, забрав її золоті прикраси та здав їх у ломбард. Йому вручили підозру за статтею "Умисне нанесення тілесних пошкоджень середньої тяжкості", а справа буде розглядатися в суді. Хоча Сергій від усього відхрещується та називає це видумками колишньої дружини.

Після провалу "Батьківщини" і втрати будь-яких перспектив з партією Тимошенко, яка звільнила його за побиття дружини, Биков змінив орієнтир на Офіс Президента. Відтак, за інформацією ЗМІ, тепер він виступає промоутером заступника голови ОП Кирила Тимошенка та, нібито, є його радником. Також цю інформацію підтвердила колишня дружина Анне Голембіовська, вкотре нагадавши, що він не має вищої освіти та жодним чином не пов’язаний політологією. Переглянути інтерв’ю можна за покликанням.

Також Анне розповіла, яким чином Сергій відпрацьовує замовлення політиків: йому дають тезу, яку спочатку потрібно озвучити на телебаченні, а потім зробити пост у соцмережі. Кожне замовлення коштує близько 100 доларів, а в період виборчої кампанії Юлії Тимошенко він був неформальним куратором політологів. Зрозуміло, що кожна публікація на сторінці Бикова у соцмережі, що стосується політики, має комерційний характер.

Жест від Бикова вже оцінив політолог Олександр Волков, який на своєму Телеграм-каналі також підтвердив, що Биков зараз працює на Офіс Президента і паралельно намагається підзаробити у Косюків. 


Безперечно, публікація про Івана Косюка на сторінці Бикова з’явилася не випадково. Чи це було замовлення, чи дружній жест для початку співпраці – невідомо. Але як би там не було, наближення Бикова до родини Косюків, який уже прославився кримінальною справою, негативно позначиться на репутації бізнесмена.

Читати "Моя Київщина" у Facebook
Анатолій Тихий
журналіст